Діабло 4. Сезон 3: Кохана, ми вбиваємо дітей

Я не приховуватиму, що маю певний сентимент до франшизи Діабло.

Діабло 4 – особисто моя найочікуваніша гра 2023 року. Та сама гра, задля якої я брав відпустку на роботі, щоб, як в старі добрі часи, разом із товаришами помісити трохи демонів та різну нечисть. В дитинстві я грав у Діабло 2, яка, я вже точно не памʼятаю, але здається саме вона, відкрила для мене Action RPG жанр, або ігри, які всі називали “така як Діабло“. Пізніше я грав у Діабло 3, і вона мені в принципі зайшла, я із задоволенням її пройшов і потім кинув. Уже доповнення Reaper of Souls я не грав. Так само повз мене пройшли Path of Exile, Torchlight та Grim Dawn. Може саме тому найкращим діаблоїдом для мене досі лишається Titan Quest. Чекаю на другу частину.

Діабло 4 до третього сезону

Діабло 4 має непогану кампанію. І разом із відчуттям перших годин гри, коли все нове і насичене, гарно візуально виконане, я отримав дуже позитивний досвід. Прокачка від 0 до 50 рівня (із 100 заявлених) – це проходження соло кампанії, і я оцінюю гру на цьому етапі на 9 із 10 (трохи піддушили побігушки у передостанньому акті, за що -1 бал). А мід і лейт частини гри, від 50 до 100 рівня, по суті те, чим гравці мають роками займатись у цій грі, розчарували. Хоча як може розчарувати те, чого не було?

Перший сезон тільки погіршив контентний голод. Гравцям дали більше сили із тими проклятими серцями, але все іще нічого було робити із тою силою.

Другий сезон – це той час, коли вперше можна було сказати, що розробники нарешті пограли у свою гру. На 40%+ пришвидшена прокачка, щоб кожен зміг дійти до 100 рівня. Нова сезонна тема й нові здібності – це очевидний крок уперед. Постійне вампірське місиво і гори луту. Цілих 5 убер босів із можливістю вибити із них культові надпотужні шмотки (до цього шанс отримати найкращий лут у грі прирівнювався практично до 0). Це ж ще й був час підвищеного гайпу через Бліззкон та анонси нового доповнення і т.д, де нам пообіцяли новий ендґейм контент.

І тут стартує третій сезон

Найперше враження, який лишає третій сезон: розробники знову забули пограти у свою гру.

Окей, нова сезонна квестова лінія – найкраща із попередніх сезонних. Гравця штучно не блокують від прогресу, як це було раніше. Сховки із пастками – нормальна ідея. Особисто я не відчував такого вже роздратування від проходженням пасток (наче як пастки сповільнюють прогрес і неможливо грати та отримувати задоволення). Нагороди за проходження сховків прораховані досить гарно, вони не поступаються звичним підземеллям. Крім того, щільність монстрів там здається навіть більшою. Тому для мене гралось все дуже добре. Активності у відкритому світі чимось нагадують другий сезон, але із меншою щільністю та екшеном, тобто на тому ж рівні.

Але вже всі сезони поспіль у Бліззард спостерігаються проблеми із математикою. І це трохи лякає.

Математика від Бліззард

Зі старту сезону гравці отримують механічного павука-компаньйона, який автоматично слідує за гравцем та виконує різні дії захисного чи атакувального характеру, у залежності від того, які вміння гравець надає цьому роботу. Вміння – це рунні камінці, які вибиваються із різних активностей. Спочатку гри камінці мають перший рівень уміння. До прикладу, павук своєю атакою із певним шансом може зробити ворога Вразливим, тобто той буде отримувати до 20% додаткової шкоди від атак гравця. І на першому рівні цей шанс дорівнює 10%, що є відверто слабо і, навіть, непомітно. На десятому рівні цей шанс зростає до 100%, що уже дійсно впливатиме. Але таких камінців десь 25 різних. Вони випадають випадково. І я не зміг прокачати цей камінь навіть до 5 рівня, маючи 80 рівень героя. Потім розробники визнали помилку і накатали патч, де перерахували трохи досвід для прокачки камінців і стало набагато ліпше. Тобто, щоб відчути нові вміння, треба ґріндити нещадно.

Другий момент – це нова валюта, перлини. Вони вибиваються, як і камінці, у нових сезонних активностях, і необхідні для того, щоб покращити лут у нових сховках, та, щоб відкрити шлях до нового сезонного боса, Мальфаса. Одна перлина дає 3 стеки “я уже забув, чогось”. Для найкращого можливого луту необхідно донести до скарбниці сховку 15 стеків. А основна механіка полягає у тому, що кожна пастка, у яку потрапляє гравець, знімає один стек. Тобто мінімум треба витратити 5 перлин і ще додатково 1-2, щоб не перейматись, якщо десь помилишся під час маневрування між пастками. За проходження сховка повертають 2 перлини кешбеком, навіть якщо гравець закінчує без стеків. Для потрапляння до Мальфаса треба здати 10 перлин на вхід і також ще мінімум 5 перлин для отримання максимальної нагороди – вищого шансу отримати найпотужніші рунні камінці – головна ціль ґрінду цього сезону. І чисто математично вигідно фармити перлини у сховках без витрачання їх на вищу нагороду, і при цьому не звертати уваги на пастки, і не сповільнювати себе таким чином. Усе заради вхідного квитку до головного боса. Тобто головний контент, сховки і пастки, абсолютно не вигідний. І новий патч пофіксив це також. Тепер одна перлина дає 10 стеків, а максимальна нагорода, при цьому, все ще потребує 15 стеків. Також кешбек сховку становить 4 перлини. І для вхідного квитка до Мальфаса вже не треба перлини (тільки для стеків).

“Бліззард – майстри по знищенню гайпу навколо власних ігор”, – саме такий висновок я маю зробити. Так, патч пофіксив усе це на пʼятий день, але Реддіт, Твіттер та Ютуб уже встигли рознести хейт по всьому інтернету. Може це така стратегія у них, спочатку зламати, потім типу виправити і заробити балів? А?

До плану знищення гайпу ще додається відсутність зі старту сезону анонсованого на Бліззконі змагацького режиму Gauntlets. Причиною розробники назвали можливість дати гравцям час докачатись. Але це маячня, як на мене, бо термінатори цієї гри вже у перший день мали 100 рівень, а зараз вони мають ще й убер шмотки, для чого необхідно ще більше часу, що унеможливлює будь-яку конкуренцію.

Далі коротко і по пунктах

  • Павук-компаньйон має дуже слабкий штучний інтелект. Деякі вміння просто не працюють або працюють криво. Що він є, що його нема. У порівнянні із вампірським вміння другого сезону, коли гравці із першого рівня відчували різницю, павука ще треба прокачати, щоб отримати хоч якусь поміч у бою. Павук ще й постійно відстає від гравця, тому вдячний пасткам, бо вони дають змогу павуку наздогнати.

  • Новий бос-пастка Мальфас, як і будь-який інший бос, концептуально прикольний, якщо гравець не вбиває його із одного удару.

  • Новий міні-бос, син Мальфаса, або, як його ще називаються, син Лайна, мав би додати перцю до проходження сховків і скласти конкуренцію канонічному Мʼяснику. Але він виявився найогиднішим юнітом у грі: мільйони здоровʼя; стрибає відразу на голову гравцю; випускає зі сраки, стоячи спиною до гравця, маленькі, непомітні блискавки, які з одного удару стирають все здоровʼя; а ще, це просто той самий, навіть без рескіну, найперший бос, якого гравець зустрічає на старті кампанії. Дякую, що не Tomb Lord.

  • Нові білди – пушка. Особисто граю на чарівниці із метеоритами – смакота. Кожен клас отримав щось новеньке, що можна спробувати. Взагалі зміни балансу перед сезоном – це плюс.

  • Прокачка:

    • 1-45 рівні (1-2 тір складності) – це непоганий сезонний квест, знайомство зі сховками та з новими механіками, прокачка досить стрімка.

    • 45-65 рівні (3 тір складності) – це найгірший період гри: прокачка відчувається надповільно, нові-старі активності типу Helltides та Кошмарні підземелля не додають ентузіазму, сезонний контент ніяким чином не впливає на цей нудний етап гри.

    • 65-100 рівні (4 тір складності) – прокачка знову прискорюється за рахунок Кошмарних підземель, які на четвертій складності неймовірно ефективні у плані підвищення рівнів та отримання найкращого луту; нарешті можна фармити убер босів і отримувати необхідні шмотки для того білда, яким весело грати; павук починає щось робити; отримується доступ до убер Мальфаса.

  • Жодного нового ендґейм контенту, окрім сезонного та відкладеного Gauntlets.

  • Величезний втрачений потенціал (дуже субʼєктивно пункт)

    • Сховки абсолютно однакові; чому б не додати хоча б якоїсь генерації кімнат із пастками?

    • Було б круто побачити гігасховки тільки із пастками (я думав, що саме це нас і чекає)

    • Я вважаю, що мікротранзакції вбивають ігри, але чому немає жодної кастомізації павука? Це не схоже на Бліззард.

    • Жодного прогресу для павука-компаньйона

      • можна було б додати йому додатковий інвентар

      • можна було б додати йому можливість підбирати лут

      • можна було б додати йому можливість відправляти його на продаж луту чи щось подібне

      • та ще якісь речі для підвищення якості гри

Але я отримав свою порцію дофаміну

Знову ж таки, можливо, це мій особистий сентимент, але мені подобається ця гра. Основа гри, візуальний стан та атмосфера захоплюють. Як і будь-якому іншому гравцю мені хочеться бачити постійний суттєвий прогрес у грі. Але розробники із кожним сезоном дивують. Як там звучить той мем: “Пройшло 0 днів із останньої драми від Бліззард”. Алгоритм один: випускаємо щось криве чи недороблене, бачимо негативний відгук гравців, фіксимо в патчі, повторюємо.

Діабло 4 займає свою прекрасну нішу “ARPG для народу”. Вона не має йти на забаганки задротів чи стрімерів, але при цьому математично вони заганяють свою основну авдиторію у нескінченний ґрінд, роблячи із цього основну складність, що зводить із розуму усі категорії гравців.

Після успішного другого сезону третій відчувається слабким з точки зору видимого прогресу. Я трішки розчарований, але я отримав свій шматок фану, цього разу набагато менший, ніж минулого разу, та все ж. Все не настільки погано, як може здатись. Але, Бліззард, ну найміть тестувальників чи дайте передрелізний білд якимось гравцям-ентузіастам, досить уже ганьбитися.

Тому на цей раз уже досить для мене. Gauntlets якось не збуджує. Чекаю на четвертий сезон із блекджеком та новою системою луту.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Багряний Бабак
Багряний Бабак@crimsonbabak

Поверхнево, але про все

1.1KПрочитань
0Автори
4Читачі
На Друкарні з 13 січня

Більше від автора

  • Чому ми стаємо самотніми

    Самотність це слово, яке підсвідомо викликає негативні почуття. Самотність зазвичай стає наслідком різних обставин, частіше наших власних дій. Якщо вам цікаво, які саме причини можуть привести до самотності, то цей текст буде для вас цікавим.

    Теми цього довгочиту:

    Самотність
  • Яким же буде перше доповнення до Diablo 4? Очевидно, платним!

    Серед усього класного, що показали на XBOX Showcase, прошмигнуло нове доповнення до Діабло 4 під назвою Vessel of Hatred, або ж Вмістилище Ненависті. Назва і новенький трейлер очевидно відсилають до основного сюжету, де дівчинка Нейрель втекла із каменем душі Мефісто.

    Теми цього довгочиту:

    Діабло 4
  • Diablo 4 знову хороша гра?

    Після вдалого релізу, провального першого сезону, набагато кращого другого і нудного третього почало складатись враження, що анонсоване на Blizzcon платне DLC буде дуже складно продати гравцям. Потрібні були зміни. Суттєві. І вони стались!

    Теми цього довгочиту:

    Ігри

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається