Команда аматорського перекладу манґи bananafish.ua

Цей довідник для членів команди bananafish.ua щоб ознайомитись з процесом та особливостями роботи нашої команди. Проте, інформацією звідси може скористатися кожен бажаючий.

Обмін файлів

Для обміну файлами ми використовуємо Google Drive. Туди ми завантажуємо файли по завершенню роботи з якими працювали (для клінерів це папка “клін” у папці відповідного розділу). Працюємо ми з файлів, які вивантажили з диску ( клінери вивантажують з папки “скан”, де завчасно були підготовлені сторінки для роботи клінера). Посилання на диск, вам має надати супроводжуючий.

Оформлення шарів

При відкритті скану, шари мають виглядати так:

Працюємо ми на ОКРЕМОМУ шарі. Основний закріплений скан ми НЕ чіпаємо.

Для початку, нам потрібно продублювати основний шар, та працювати вже на копії. Це має виглядати так:

копію перейменовуємо на “клін”

Як продублювати шар:

  • Права кнопка по шарі → “Дублювати шар…” → “Ок”

  • Або гарячі клавіші Ctrl + J

Отже на новому продубльованому шарі ми виконуємо роботу та клінимо бабли – кружечки з репліками (репліки можуть бути поза баблом), та звуки.

бабли та звук

Надписи, які є власними назвами та елементами декору, ми не чіпаємо! (Вивіски, етикетки, принти на одязі, назви вулиць).

Якщо є необхідність у ще одному шарі для кліну, то по завершенню роботи об’єднуємо все в один, або робимо папку з кліном у шарах, та закидуємо в неї шари.

В цій панелі, яка знаходиться в самому низу під шарами, нажимаємо на значок і у нас появляється папка.

Перетягуємо в папку шари з кліном. (Шарів має бути не багато!)

По завершенню роботи, зберігаємо:

  • “Файл” → “Зберегти як…” → зберігаємо у форматі PSD (це формат файлу Photosop)

  • Або гарячі клавіші Shift+Ctrl+S

Методи кліну

Розгляньмо основні інструменти та методи для кліну.

Заливка та пензель. Виділяємо потрібну область “Прямокутним виділенням” та “Заливка”. Це найлегший спосіб залити однотонний фон. Пензель використовуємо у випадках, коли є дрібні елементи, які вже легше замазати точково ніж з виділенням.

Приклад заливки

За допомогою точкового пензля відновлення, можна швиденько почистити невеликі області.

Робота з точковим пензлем відновлення

Для перекриття елементів на текстурному фоні або градієнтах використовуємо латку. Вона підійде, коли є достатньо великі області з яких можна взяти текстуру, аби перекрити звук.

Приклад латки. Обводимо область яку потрібно змінити, та перетягуємо на чисту область.

Клонувальний штамп використовується у випадках, коли зона яку потрібно перекрити велика, а місця з яких можна склонувати маленькі. Він більш універсальний ніж латка.

Використання клонувального штампу. Щоб вибрати область для клонування клікаєм зажимаючи Alt у потрібному місці та заповнюєм область.

Схожим на штамп є пензель відновлення. Він діє за таким самим принципом та алгоритмом, але згладжує між собою обидві текстури та кольори, роблячи плавний перехід.

(точковий пензель відновлення, що згаданий вище, є іншим інструментом за пензель відновлення).
Робота з пензлем відновлення

У нагоді стане архівний пензель. Якщо ви заклінили певну область та зачепили непотрібний елемент, пройдіться по ньому архівним пензлем і він відновить початковий вигляд зображення там, де ви ним пройшлись.

Можна ще скористатись заливкою відповідно до вмісту. Виділяєм область → Редагувати → Залив… Має відкритися вікно яке виглядатиме так:

Нажимаєм “ок” і все. Підійде це не у всіх випадках і в більшості потрібно буде допрацювати вручну іншими інструментами.

Коли є схожі елементи на скані, які не вдасться відмалювати, їх можна просто клонувати. Ласом або прямокутною областю вибираємо елемент → Ctrl+C → Ctrl+V. Тепер його можна легко розмістити, пересунути, обернути чи віддзеркалити. Не забудьте об’єднати новий елемент з основним шаром кліну.

Всі ці методи потрібно комбінувати, щоб досягти результату швидше та легше. Мусить бути присутня ручна відмальовка деталей, коли це необхідно. Лише одними інструментами без ручної відмальовки буде важко досягти хорошого резутьтату, особливо коли звуки дуже сильно перекривають частину малюнку.

Бабли

Тут найлегше. Зазвичай бабли цілісні, та не прозорі, тому все що потрібно це замалювати потрібним кольором. Оскільки коригування кольору інколи може бути не ідеальним, то перед тим, як скористатися заливкою або пензлем, піпеткою беремо колір з того ж бабла, та вже цим кольором маскуємо текст.

(Завдяки цьому, можна буде вкінці відповідній людині налаштувати корекцію кольорів, якщо вона погана, і сторінка, і клін в такому випадку будуть однаковими. Проте це трапляється дуже рідко.)

Якщо бабл не білий (може бути сірим або вкрай рідко чорним), то за допомогою піпетки та пензля робимо те саме.

Якщо бабл має текстуру, використовуємо один з інструментів наведених вище (точковий пензель відновлення, клонувальний штамп, латка і тд.).

Звуки

Для кліну звуків, важливо розуміти, що насамперед це відтворення всього, що є за ним, тобто тут прийдеться постаратись. Відмальовувати можна задній фон, лінії, або фон + лінії.

приклад кліну звуку з фоном

В кліні з фоном можна відмальовувати як зручно, клонування, інструменти чи ручне відтворення.

приклад кліну звуку з лініями

Для роботи з фоном, де присутні лише лінії, потрібно використовувати різні інструменти та методи клонування. Ручна відмальовка має бути присутня в останню чергу, оскільки дуже важко відтворити ідентичні лінії, які б виглядали природньо. Відновлювати прямі лінії можна навіть з дуже малою ділянкою клонування, проте не з центричними (які ідуть з країв до середини та на звуження). У цьому випадку краще клонувати з інших сканів, де є схожі елементи ліній.

приклад кліну звуку з фоном та лініями

Коли присутній і фон і лінії, мають бути присутнє і клонування з інструментами і ручна відмальовка. Загалом це залежить від зображення, яке потрібно почистити.

При завершенні роботи

Якщо ви закінчили розділ, завантажуєте його на диск та позначаєте в таблиці, що розділ закінчено. Якщо у вас немає таблиці пишете супроводжуючому. Розділ має бути у папці, формат сканів та місце куди його завантажувати вказано на початку довідника.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
bananafish.ua
bananafish.ua@bananafish.ua

884Прочитань
0Автори
8Читачі
На Друкарні з 1 січня

Більше від автора

  • Довідник для тайперів манґи

    Цей довідник для членів команди bananafish.ua щоб ознайомитись з процесом та особливостями роботи нашої команди. Проте, інформацією звідси може скористатися кожен бажаючий.

    Теми цього довгочиту:

    Переклад
  • Довідник для сканерів манґи

    Цей довідник для членів команди bananafish.ua щоб ознайомитись з процесом та особливостями роботи нашої команди. Проте, інформацією звідси може скористатися кожен бажаючий.

    Теми цього довгочиту:

    Переклад

Вам також сподобається

Коментарі (3)

йой, все так детально розписано що навіть я зрозуміла. велике дякую за такий огляд. а в цій роботі є обмеження по віку? може нарешті почати заробляти якісь копійки :)?

Вам також сподобається