Річ не в тім, що жінки не люблять грати, а в тім, що немає гарних ігор для жінок
Відносно недавно в ігровому світі прогриміла новинка, про яку до цього моменту навіть любителі жанру чули досить мало. А вже сьогодні гра на світовій арені стоїть на одному щаблі зі своїми старшими конкурентами. Цим вона вийшла далеко за межі покладених на неї очікувань та викликала в ігрової спільноти хвилю захоплення. Звісно, без скандалів тут теж не обійшлося.

Якщо з заголовка ще не було очевидно, мова сьогодні йтиме про Infinity Nikki. За заявою розробників — це “найзатишніша гра з відкритим світом”. І за сумісництвом — ще одна новинка вже відомого всім жанру ґача-ігор. Питання, що її стосується, стоятиме так: чим пояснюють шалений успіх гри та що відрізняє її від колег-попередників, усіх як на підбір з невиправданим статусом “убивця Ґеншіну”?
Who is та ваша Ніккі

У серії ігор про Ніккі Infinity Nikki є п’ятою за послідовністю, їй передують Nikki UP2U: A Dressing Story; Nikki UP2U: World Travel; Love Nikki та Shining Nikki. І без перебільшення можна заявити, що п’ята частина нині є наймасштабнішою.
Гравці мобільних ігор знайомі з персонажкою Ніккі ще з далекого 2012, коли вийшла Nikki UP2U: A Dressing Story. Перші три гри про рожевоволосу дівчину є 2D-шними втіленнями жанру ігор у перевдягання. Виділяє їх те, що окрім можливості наряджати Ніккі в одяг будь-якого стилю на свій погляд і смак, гравцям пропонують зануритися у вигаданий світ Міраленд й насолодитися непоганим сюжетним компонентом гри, що захоплює не менше ніж різноманіття гардероба персонажки.

Пряма попередниця Infinity Nikki, з часткою Shining в назві, зробила крок вперед і нарешті стала грою нового покоління 3D. Однак, як і минулі частини, обмежилась лише статусом мобільної гри, хоч вже і зі сталою фанбазою та зростальною популярністю не тільки в Китаї, а і за його межами.

Не зайвим буде також згадати, що у 2020, через рік після свого релізу, Shining Nikki отримала нагороду за Best Female-Oriented Game (Найкраща гра, орієнтована на жіночу аудиторію) на Конференції розробників Xiaomi.
Успіх релізу Infinity Nikki — яка тому причина?
Існувати з кожним роком стає складніше, кількість проблем тільки зростає, життя безжально періщить випробовуваннями, але є в ньому і свої маленькі радощі, як-от, наприклад, реліз Infinity Nikki 5 грудня 2024 року.
Фани цієї серії ігор вже давно чекали цього дня та пожадливо слідкували за проведенням раннього бета-тесту гри. А от для багатьох інших любителів ґача-ігор поява на ринку Infinity Nikki стала справжнім приємним відкриттям. Грі знадобилося тільки чотири дні, аби досягти показника в 10 мільйонів завантажень по всьому світу. А вже на п’ятий день після релізу вона стала почесним номінантом IGN’s Game Awards у категорії “Гра року”.
Гарним підтвердженням успішного запуску гри були також оцінки гри серед топових ігрових медіа, зокрема 9/10 від ринкового гіганта IGN!

Ну і вишенька на торті: 13 грудня спеціальний трейлер Infinity Nikki показали на церемонії The Game Awards 2024.
Тож брехнею буде не заявити, що гра вистрілила. Але чим це пояснюється? Гадаю, тут варто почати з людей, які її створювали.
Компанія розробників відома у світі під двома назвами. Первинна Papergames більш поширена саме серед рідних китайських гравців, адже саме під цим іменем вона просувалася на Батьківщині. З ростом популярності та якості продукції Papergames, у 2022 році на світ народилася Infold Games, орієнтована на ведення інтернаціонального бізнесу та досягнення глобального впливу.

Судячи з доробку компанії, її основною цільовою авдиторією були й залишаються жінки, а якщо бути точнішою, саме молода жіноча авдиторія.
І хоч посаду головного виконавчого директора займає чоловік, однак за його ж словами близько 70% працівників компанії є жінками. Ба більше, креативним директором Infold Games є його власна дружина. Такий підхід навіть у 2024 році є досить прогресивним як для китайської компанії. Цікаво те, що сам гендиректор пояснює це тим, що жоден чоловік не зможе зрозуміти жінку так, як інша жінка.
Тут я не можу не повернутися до цитати, використаної на початку нашої статті. Слова, що належать Яо Жвеньхао — вищезгаданому CEO Infold Games — промовлені ним на виступі конференції Pocket Bus у 2015 році: “Річ не у тім, що жінки не люблять грати, а в тім, що немає гарних ігор для жінок”
Що ж, схоже на те, що його компанія націлилася це виправити. І з обраним підходом до справи, сьогодні впевнено можна сказати, що хоч процес рухався малими кроками, але безперечно вів до успіху.
У своєму відкритому листі Яо Жвеньхао розповідає: у розробці Infinity Nikki брало участь не менше 1000 людей — для Infold Games ця гра стала безпрецедентною ставкою і як ніколи чудово демонструє залізну віру розробників у високу платоспроможність жінок-гравчинь. Так, сама гра безплатна, але не забуваймо, що в ґачі нікуди без опціональної донатної системи. Фанфакт: серед розробників був також Кентаро Томінаґа — виконавчий продюсер The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Кентаро розповів IGN, що він був щасливий наданій можливості доєднатися до проєкту з Кіото. Infinity Nikki є своєрідним жанровим експериментом. Вона є чи не першою AAA грою, де гармонійно поєднуються відкритий світ та механіки перевдягалки.
Ґеймерки, що спробували Infinity Nikki, діляться: гра відчувається так, наче вони чекали на неї все своє життя. Ще колись у дитинстві ми грали CD-шні ігри Барбі 2000-х, і якщо намагатися описати вайб Infinity Nikki якомога простіше і при цьому найбільш зрозуміло жіночій авдиторії, то ця гра це от та сама гра Барбі, але зроблена як на стандарти й вимоги для топової гри у 2024 році. Зокрема, це продуманий і візуально привабливий відкритий світ, якісна кінематографічна складова, різноманіття і цікаві поєднання механік, головоломки, деталізовані системи збору ресурсів, крафту, фотографії та перевдягання персонажки, цікавий сюжет, одяг (!) — ви не смійтеся, деталізація одягу тут чи не найголовніша фішка — приємні оку неігрові персонажі (бабуся схожа на бабусю, а дитина на дитину), і найболючіше з досвіду інших ігор цього жанру — відсутність сексуалізації жіночих персонажів та нереалістичної фізики їхніх модельок. Одним словом, з першого погляду видно, що світ Infinity Nikki робився не для “male gaze” (пер. “чоловічий погляд”). Це одна з перших настільки глобально пророблених, настільки масштабних ігор, де в кожній деталі дійсно відчувається, що її було зроблено з думкою про жінок.

Хвилею захоплення інтернетом прокотився також момент з сюжетного діалогу, де Ніккі — головна героїня — на запитання про бажання, яке вона загадала б, якби воно справді здійснилося, відповіла: “Я… я хочу, аби жодна дівчина більше не знала, що таке менструальний біль”
Ну і найголовніше, гра дійсно затишна. В ній відсутній метаґеймінґ, ніхто не міряється своїми циферками. Система бою присутня, і хоч вона дуже проста, я все ще маю аргумент на її захист: коли у грі битися можна лише однією-єдиною навичкою, доводиться вигадувати цікавих босів. І з цим тут все дуже навіть непогано.
Одним словом, помітно, що працівниці Infold Games, яких, нагадаємо, в компанії 70%, для представниць своєї статі нічого не шкодували. І поки сам не пограєш, нікому не зможеш пояснити те відчуття, коли у довгій вечірній сукні і на підборах, а-ля принцеса, паркуриш в руїнах королівського замку, аби дістатися до скрині.
Однак, разом з усім сказаним, у багатьох ґеймерів, та й у вас, любі читачі, гадаю, теж, виникло наступне запитання.
То що, гра тільки для дівчаток?
На відміну від інших широковідомих ґача-ігор, в Infinity Nikki головна героїня не є засобом відображення вас як гравця. Тут немає вибору, грати тобі за дівчину чи за хлопця, аби зручніше було асоціювати себе з головним героєм. І обґрунтовано це тим, що Ніккі є індивідуальною і самобутньою, це її історія та історія про неї. Звісно, нам дана можливість стилізувати Ніккі як заманеться, експериментувати з її кольором волосся чи шкіри, однак це не скасовує факту, що вона й далі залишатиметься собою, а у внутрішньоігрових діалогах на вас все ще посилатимуться як на дівчину з рожевим волоссям.
Власне, в соціальних мережах довго точилися суперечки з приводу цього запитання. Переважно, серед чоловічої частини зацікавленої ігрової спільноти піднялося чимале обурення через факт відсутності можливості обирати стать персонажа, за якого бігаєш. На що від користувачки TikTok з нікнеймом @.aducia послідувала оригінальна відповідь: гра називається Infinity Nikki*, а не Limited Nick**
* Безмежна Ніккі
** Обмежений Нік

А якщо трохи серйозніше, то відповідь насправді надзвичайно проста — якщо ви чоловік, і вам подобаються всі вищеперелічені якості гри — грайте, гра чудова. Якщо ні — не грайте, ви не втрачаєте від цього аж нічого. На ігровому ринку задосить ігор, які в першу чергу зацікавлені в увазі чоловічої авдиторії, тому, на скромну авторську думку, нікому те не має боліти, що нарешті вийшов продукт, який зроблений так, як сподобається жінкам.
Кінцеве слово
Infinity Nikki — це не тільки якісний ігровий продукт, а і ще один великий крок до рівності та приділення однакової уваги потребам представників обох статей. Infold Games не промахнулись, ризикнувши і вклавши величезну кількість ресурсів у жанрово експериментальну гру, бо їм це вже йде у великий плюс.
Гра безперечно заповнила пустку в ігровій індустрії, яка належала категорії якісних ігор для дівчат. Саме тому про неї так стрімко заговорили і саме тому вона стала не просто наступною спробою в Ґеншін Імпакт, а окремим самобутнім продуктом, якому просто трапилося використовувати у своїй реалізації ґача-механіки, і про який не перестануть говорити через місяць після релізу.
