Фігурант кримінальних проваджень Дядюшко рейдерить мережу «Ескулаб», йому допомагають тітушки і… судді

Як стати одноосібним власником однієї з найбільших мереж діагностичних лабораторій в Україні? Виявляється, для того, щоб «віджати» успішний бізнес у партнерів, достатньо заручитись підтримкою озброєних молодиків і представників Львівського Госпсуду. І на заваді не стануть навіть відкриті кримінальні справи. Це доводить нещодавній кейс Сергія Дядюшка, який продовжує рейдерити «Ескулаб».

Днями в мережі з’явилась новина про плани повернути «Ескулаб» до Києва й розширитись до понад ста пунктів забору аналізів у столичному регіоні. Здавалося б, гарна новина. Однак компанія опинилась під контролем досить токсичної персони – Сергія Дядюшка, якому закидають фінансові оборудки, ухилення від податків і тісні зв'язки з кримінальним світом.

Як саме Дядюшко «кинув» партнерів і перебрав до рук цілу мережу?

Якщо коротко, то засновників компанії історично було троє – Станіслав Луговський, Денис Мельник і той самий Сергій Дядюшко. Понад рік тому Дядюшко звернувся до Львівського господарського суду з позовом про скасування чинної редакції статуту підприємства та відновлення попередньої. І Госпсуд під головуванням судді-мільйонера Василя Трускавецького цей позов задовольнив, тим самим створивши небезпечний прецедент для всього українського бізнесу. Бо якщо спиратись на цей кейс,  то тепер легким помахом руки можна відмінити будь-який правочин. Достатньо лише заявити, що вони нібито “вчинялись під тиском”.

Схоже на те, що суддівське рішенн було ухвалено в кулуарах задовго до проведення засідання у справі. А прикриттям для нього стали проплачені мітинги, учасники якого ще за день до оголошення фінального скандували позитивний для Дядюшка результат.

Паралельно з судовим процесом до захоплення «Ескулабу» залучили і силовий блок. За даними львівських журналістів, Дядюшко особисто здійснював тиск на одного з експартнерів, аби той переписав на нього свою частку в компанії. Цей факт підтверджують цілих чотири аудіозаписи, що опинились у розпорядженні медійників.

Крім того, Дядюшко перешкоджав співвласникам у потраплянні до їхнього власного офісу, винайнявши воєнізовану охорону з ТзОВ «Спеціалізований загін захисту «Укри». Поруч із «охоронцям» засвітився і сумно відомий Василь Журбенко – фігурант кримінальної справи про умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом.

Схоже, Дядюшко прагне повторити результати свого управління компанією ТОВ «Ескулаб Центр», що діяла у київському регіоні. Нагадаємо, що він довів цю фірму до фактичного банкрутства, заборгувавши контрагентам 30 млн грн. Цю історію вже розслідують правоохоронці, які відкрили провадження за ст. 191, ч. 4 ККУ. У межах даної справи розглядаються й факти привласнення Дядюшком та його оточенням коштів компанії шляхом сплати за фіктивні послуги. Наприклад, за клінінг приміщень, які насправді прибирали самі працівники лабораторій.

Під ударом опинились і співробітники компанії, яким припинили вчасно виплачувати заробітну плату. А Дядюшко продовжує публічно «накидувати» на колишніх партнерів. Отже, наразі залишається сподіватись лише на резонанс у ЗМІ й неупередженість правосуддя в обличчі вищих судових інстанцій.

А ВРП і ВККС раджу пильно придивитись до персони судді Трускавецького, який ухвалив рішення на користь Дядюшка. Адже в його шафі також знайдеться чимало «скелетів».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Юлій Калоєв
Юлій Калоєв@yulian_kaloev

Політолог

193Прочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 9 липня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається