Station to Station — це гра-головоломка, де вам буде необхідно будувати залізничні станції та з'єднувати їх оптимальним чином, щоб заробити бонуси та потратити якомога менше грошей.
Не хвилюйтесь, оптимальність маршруту визначається легко — з’єднайте якомога більше ресурсів одночасно, будуйте коротші дороги та уникайте мостів (вони коштують додаткових коштів). Не уникайте мостів, якщо дорога без мостів виходить надто довга. Уникайте мостів, якщо ця дорога все одно дешевша. Не забувайте про знижки, різні типи вагонів та додаткові завдання… Як я і казала, все дуже просто та зрозуміло.
Гра має воксельну графіку, неймовірно мальовнича та затишна. Вона була розроблена нідерландською інді-студією Galaxy Grove, вийшла 3 жовтня 2023 року у Steam та має українську локалізацію.
Всього в Station to Station 7 регіонів по 5 рівнів кожен.
На перших рівнях вам представлять базові механіки, але з проходженням будуть відкриватися нові регіони та нові механіки. Кожен регіон (крім першого) відкривається після певної кількості пройдених рівнів. Вам не обов’язково проходити регіон повністю, щоб перейти до наступного.
Більшість рівнів мають фінансове та зіркове завдання. Фінансове завдання (як і випливає з назви) ставить певне грошове обмеження, наприклад, завершити рівень з залишком не менше певної суми. А зіркове — додаткову мету, яка може сильно ускладнити вам планування.
Основна механіка дуже зрозуміла. Будуєте залізничну станцію біля однієї будівлі, будуєте другу станцію біля іншої будівлі та з’єднуєте їх залізницею. Станції коштують грошей, залізниця коштує грошей, мости коштують грошей… Завершений ланцюжок постачання (від будівлі з виробом до будівлі, яка його використовує) приносить гроші. Ваша кількість грошей обмежена.
В грі також є навчання, яке можна вимкнути в налаштуваннях.
Якщо одночасно завершити постачання для декількох будівель, з’єднавши їх у правильному порядку, це дасть бонус до вторгованих коштів.
Для виконання завдань в Station to Station важливо економити кошти, й для цього гра пропонує різні бонусні карти, які відкриваються поступово, наприклад знижки (на мости та шляхи), перехрестя або безоплатні паралельні шляхи.
Також в грі існують різні типи вагонів, крім звичайних вантажних є великі вантажні (50% прибутку додатково), пасажирські (звичайні й розкішні) та універсальні (які перевозять і вантажі, і пасажирів).
Рівень можна зберегти в будь-який момент та завантажити, крім того, наявне автоматичне збереження та можливість завантажити рівень з попередньої контрольної точки (до останньої побудованої залізниці). Це дуже зручно, оскільки скасувати дію або знищити залізничну станцію, яка вже працює, неможливо.
Для кожного рівня можна увімкнути режим “без коштів”. Хоча в цьому режимі не вийде виконати фінансове та зіркове завдання, ви зможете пройти рівень, не замислюючись над вартістю маршрутів.
Також є можливість створити рівень із власними налаштуваннями. Тому, якщо вам дійсно сподобалася Station to Station, на тридцяти п’яти наявних рівнях гра для вас не завершиться.
Я ще знаходжусь в процесі проходження, тому не знаю всіх варіацій головоломок, які присутні в грі. Але сподіваюся, що студія буде продовжувати свою роботу, і я з задоволенням пограю в нові ігри в схожому стилі українською.