Отже результат громадянської війни США це три поправки до конституції 13 14 15. 13 скасування рабства… не допомогло, оскільки південні штати почали обходити її “чорними кодексами”, які підпорядковували звільнених чорнощкірих, вимагаючи від них залишатися на місці та працювати за річними контрактами з низькою платнею, яку регулювали білі чиновники. Чорношкірий, який кочував замість того, щоб працювати, міг бути заарештований за бродяжництво, з подальшим продажем, у неоплачувані підмайстри на десять років. Газета Кентуккі намагалася навчити колишнього раба, «що він вільний, але вільний лише для праці».

Чорношкірі Джорджії повинні були підкоритися трудовим контрактам до Різдва, інакше міліціонери погрожували «змусити ліси засмердіти їхніми тушами». Присяжні висунули звинувачення понад 500 техасцям у вбивстві чорношкірих у 1865 і 1866 роках, але суди не засудили жодного підозрюваного. Південні штати позбавляли темношкірих права давати свідчення, і судили їх тисячами за дрібні злочини, а потім здавали засуджених в аренду по робочим контрактам, зокрема для будівництва залізниць.
Республіканці злякалися, що колишні рабовласники викрадають перемогу Союзу, повертаючи владу та відновлюючи квазі-рабство на Півдні. Чи тисячі жителів Півночі віддали свої життя, щоб дозволити колишнім конфедератам висміювати цю жертву? Засуджуючи Чорні кодекси, чиказька газета прогриміла, що янкі перетворять південний штат «на жаб’ячий ставок, перш ніж вони дозволять таким законам ганьбити один фут землі, в якому сплять кістки наших солдатів і над яким майорить прапор свободи».
І конгрес прийняв законопроект про громадянські права, який проголосив чорних вільними громадянами з такими ж законними правами, як і білі. Відмінюючи традиційні повноваження штатів регулювати права, законопроект створив національне громадянство, яке, за словами автора, означало «захист наших громадян, від найвищого до найнижчого, від найбілішого до найчорнішого, у користуванні основними правами, які належать усім людям». Ці права включали укладення контрактів, володіння власністю, свідчення в суді, але не голосування, яке тоді вважалося політичним, а не громадянським правом.

Занепокоєні тим, що Верховний суд може визнати Закон про громадянські права недійсним, республіканці в Конгресі прийняли Чотирнадцяту поправку в червні 1866 року. Встановивши національне громадянство за правом народження, поправка вимагала від штатів поважати громадянські права всіх людей, які народилися в Сполучених Штатах. Поправка також спонукала південні штати надати виборчі права чорношкірим, погрожуючи скоротити представництво в Конгресі (і голоси в колегії виборців) для штатів, які обмежили голосування. Конгрес вимагав ратифікації Чотирнадцятої поправки будь-яким штатом, який бажає повернутися до Союзу.
Власне сама північ ніколи не піклувалася про виборчі права чорношкірих, лише п’ять північних штатів дозволяли темношкірим голосувати. «Ви скаржитесь на позбавлення негрів виборчих прав у південних штатах, в той час, як ви не надаєте їм виборче право в Огайо самі».
Щоб консолідувати свої південні досягнення, республіканці ухвалили п’ятнадцяту поправку, що забезпечує конституційне право голосу для чорношкірих. Поправка перекреслила право штатів визначати свій електорат.

Але республіканці не могли прийняти свою поправку, не обмеживши її, щоб задовольнити сенаторів, які боялися, що широке визначення громадянства включатиме жінок і китайських мігрантів. Замість того, щоб гарантувати право голосу всім дорослим (або всім чоловікам), поправка забороняла штатам позбавляти їх виборчих прав на основі раси чи попереднього рабства. І лютому 1869 року Конгрес прийняв цю поправку всупереч звичайним протестам демократів про те, що чорне голосування призведе до появи дітей змішаної раси.
І фінальний акорд, 13 поправку Міннесота ратифікувала у 2013 році! Кентуккі 1976
Тепер спробуйте усвідомити собі весь цей довгий шлях? ну тай що що ви тепер не раб? ну тай що що ви громадянин? ну тай що що ви нарешті маєте право голосувати?
Це ж тільки права негрів, а індіанці? мекси, жінки? А головний парадокс, війна взагалі була не про негрів.