Каштан


Їстівний каштан родом із Південної Європи. Часом його ім'я зводять до назви села Кастаніс, у нинішній Туреччині. Це велике розлоге дерево любить теплий і вологий клімат, і у Франції більш поширене в Середземноморських провінціях. Існує сміливе припущення, ніби їстівний каштан відомий людству з ранніх часів. Так це чи ні, можна сперечатися, проте з достовірністю відомо, що в Стародавньому Римі каштани знали й любили. Страву з каштанів із сочевицею пропонує Апіцій, автор відомої куховарської книги Пізньої Античності (бл. 30 р. до н. е.). Також припускають, що каштан з'явився в Стародавній Галлії разом із римськими легіонами.

За часів Середньовіччя каштани майже обов'язково були присутні в монастирських садах, а оскільки дерево це здатне жити протягом сотень років, за одним і тим самим деревом, бувало, доглядали десятки поколінь ченців, які послідовно змінювали одне одного. Картопля в ті часи була невідома на європейському континенті, і борошнистий солодкуватий каштан виконував її роль як гарнір до м'яса або як основний інгредієнт для каш і пюре. Міцна каштанова деревина використовувалася для будівництва церков - вона стійко витримувала випробування часом, не гнила і не псувалася комахами. У голодні часи зібрані в лісі каштани рятували від смерті безліч бідняків.

І наостанок варто розповісти, що на Сицилії досі існує дерево, якому згідно з місцевим повір'ям 3 тис. 500 років. Під його кроною нібито може цілком комфортно розміститися кавалерійський загін зі ста чоловік разом із кіньми. Цей каштан так і зветься - "дерево ста коней"

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.7KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (1)

На смак, що солодкі сорти картоплі (батат). В Україні його важко знайти в продажу, але можливо. Щоправда пошуків ця екзотика навряд варта: картопля з дерева.

Вам також сподобається