Індивідуалізація ідейної рефлексії

Бачення нації, руху, або всякої групи, як сукупности субєктивних приналежностей є хибним баченням революціонерів, прихильників "якобінської нації", яка виводить ту саму націю з неплинного концепту й виводить у постійну плинність, бо привязує її до часу та людини. Така тенденція є духовна та всеохоплююча, подібний прояв інтелектуальної волі, як і все найстрашніше з нам ворожого, захоплює людство наративами атмосферними, такими, що відчуваються у повітрі та між рядків. Зрештою, таким чином стерлося й саме уявлення про антропоцентричність та антропоморфність явищ, що є такими за своїм початком. Одним із таких явищ є віддзеркалення ґльобальної обєктивности у конкретнім індивідумі, у впливі та присутності великих ідей та концептів в житті кожного.

Писав колись Сократ:

Сильні уми обговорюють ідеї, посередні уми обговорюють події, слабі-ж уми обговорюють людей.



В той час як французька революційна концепція бачить індивідуальну рефлексію на порядок денний як абсолют цього порядку, монархічна система-координат бачить її  спершу показником, інструментарним елементом у загальній картині. Якщо стан суспільства відображається у сенсах, якими воно просякнуто на всіх рівнях сприйняття, то саме рефлексія на увібрану ідейну оболонку утворює те, що ми так часто називаємо "театром суспільних дій". Каналів ретрансляцією цієї ідеї безліч - від керма ідейного полюсу - монарха, до інтеліґенції, до менших лідерів думок, але фінальний етап сприйняття трапяється у колективному "Я". Кажучи простіше - контрреволюція, як ідея, стане лиш тоді повноцінною, коли всі її чітко складені погляди та ідеологеми будуть повторені та профільтровані етапами їх же розповсюдження, й зрештою стануть внутрішнім переживанням у серці кожної окремої людини, як індивідума, й, найголовніше, як частини певного ґльобалу.

Наша перемога - це перемога нашої ідеї, її здійснення. Другорядною справою є те, яку частину реалізуємо ми самі, яку - інші, а яку - спільно. 


- писав провідник української революції.

Такий стан речей, окрім того, що консолідує, ще й займається здоровою та вірною сеґментацією суспільних обовязків, які виходять, як і кожне щире прагнення, з глибокої прихильности, яка автономно створює й інерцію дії. Врешті, такий механізм - це психологічна ідея, єдина форма феномену ідеї, в якій вона може повноцінно існувати, така істина виведена ще з платоніків, і за фактом свого походження з виміру нематеріяльного - в ньому й має продовжувати свою дію.

Писав Донцов:

Ідеї не правлять, ані не перевертають світом, світ правиться і перевертається почуваннями, яким ідеї служать провідниками. Силу ідеям надає завше сила їх емоційного підкладу, якому ідеї служать шатами.



Саме сила емоційного забарвлення й виростає у ідеї, лише пересікаючи Рубікон до людини, яка є єдиним у світі джерелом живої, динамічної сили емоції. Така емоція, що виростає в опрацюванні людським духом ідеї тепер стає понятійною системою, набором дороговказів. Приймаючи ідею людина приймає персепцію світу, який трактує відповідно власному почуттю, яке, забарвлюючи ідею, тепер виражається і в сакральних речах для самої людської душі - в роді, в бутті, в красі. 

Оскільки, як пише той самий Донцов:

Безсила є та ідея, яка обмежується лиш альтруїзмом до себе, але позбавлена скаженої злоби проти чужого їй світу.



А тому, притаманно людині, приймаючи ідею як сам світ, праведний страх перед чужим світом, який тепер є будь-чим, окрім такого, яким прийняла його людина у рефлексії ідеї, стає застереженням й турботою, оберігаючи чистоти й істнности, шляхетности ідеї. Воно й прокидає, на фоні усталене ідеєю, як вищим диктатом, почуття справедливости, страх за власних дітей, бажання підтримки найрадикалізованіших форм боротьби за цю ідею та інші душевні сентенції.

Балянс усих вимірів: духовного, матеріяльного, ґльобального, державотворчого, правового, побутового знаходить ідея саме у індивідуальній рефлексії, яка не детермінує ідею, але виступає її, по-перше, герметизацією, а по-друге, каталізатором.

[☧]Ꭺнᴦᴀᴩᴛᴀ
[☧]Зʙ'яɜᴀᴛиᴄь ɜ нᴀʍи.
[☧]Ꭰᴏᴧучиᴛиᴄь дᴏ ᴄᴨіᴧьнᴏᴛи: A_Rtuur

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
[☧] Ангарта
[☧] Ангарта@Angharta

643Прочитань
1Автори
35Читачі
На Друкарні з 14 липня

Більше від автора

  • Браття і Сестри!

    14 березня – У цей день ми збираємося для урочистої ходи, аби затвердити: Україна буде великою, або її не буде взагалі. Час 16:45. Локація: Київ, парк імені Тараса Шевченка .

    Теми цього довгочиту:

    Монархія
  • Про те, що для народу неприродно керувати або обирати правителів.

    «Про те, що для народу неприродно керувати або обирати правителів. Ч1.» «Про те, що для народу неприродно керувати або обирати правителів. Ч2.»

    Теми цього довгочиту:

    Ідеологія
  • Онтологія Абсолютизму

    "Онтологія Абсолютизму" — це не Magnum Opus в нашій історії, але збірка одних найцінніших напрацювань Ангарти в сенсі статей, як дебют лицарського турніру Ідеології, в якому ми мітимо взяти гору.

    Теми цього довгочиту:

    Ідеологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається