Інтерв’ю з Saya: хто стоїть за дитячим голосом команди AniKoe

Saya: дабберка, дитячий голос команди AniKoe

Розкажи пару слів про себе: як до тебе звертатися, як давно ти займаєшся озвученням та чи складно поєднувати роботу в AniKoe з буденними справами?

Привітики. Мене звати Сая, деякі з команди звертаються як Лимон. В команді я вже рік, але досвід озвучування був і раніше — восени 2021 року. Поєднувати роботу в AniKoe, навчання в інституті та основну роботу досить важко через декілька факторів. Важливу роль відіграє те, що я можу робити запис лише в денний час, що інколи (часто) не вдається. Також заважають персональні штуки, на кшталт невміння розподіляти свій час та прокрастинація :)

Чому ти прийшла озвучувати аніме в AniKoe?

Як і казала, я вже пробувала себе у озвучці раніше. Мені подобається процес роботи, до того ж я отримую окреме задоволення від усвідомлення, що людям подобається те, що ми робимо. Якщо вам цікаво, чому я обрала саме Анікой, то... Я вважаю, що це була доля, хех. Я не шукала вакансії навмисно, просто одного дня побачила в стрічці твіттера оголошення про набір команди і вирішила, а чому б не спробувати. Хоч я в не підходила за віком, але я рада що вирішила спробувати — наразі ми маємо веселу та дружню команду з чудовою керівницею <3

Чи потрібен для озвучення талант? Чи цьому можна навчитися?

Я вважаю, що всьому можна навчитися, але те, скільки це займе часу, буде залежати саме від того, є в тебе до цього хист чи не має. Головне — робота над собою. Хоча інколи є ситуації, коли це марна справа, куди без цього. Якщо когось цікавить саме моя ситуація, то я не вважаю, що у мене є якийсь талант. Для мене озвучення це важко, але цікаво, і я сподіваюся, що в подальшому мої навички будуть ставати тільки краще.

Які навички для озвучення потрібні? Звісно, окрім володіння голосом.

Як показує практика, окрім навичок володіння голосом, велике значення має зчитування емоцій персонажа та вміння передати ці емоції. Також не можу не згадати про дикцію, хех.

Як ти готуєш голос до початку озвучення?

Виконую невеличкі вправи на дикцію та намагаюсь підібрати голос під персонажа. Для цього теж можна використовувати окремі вправи. Трошки можу підсушувати горло.

Яким був твій перший досвід в озвучуванні та перша роль?

Якщо казати про взагалі, то перший мій досвід був у іншій команді, в далекому 2021 році. В Anikoe я одразу пішла на дитячі ролі, а першим тайтлом було «Чийсь погляд».

Як відбувається підготовка до озвучення? (Приведення до ладу робочого місця, розігріву голосу тощо).

Налаштовуюсь морально, готую робоче місце — мені треба простір, бо інколи повторюю жести за персонажами, і, як казала вище, виконую ряд вправ.

Скільки часу витрачається на озвучення одного персонажа?

Залежно від кількості реплік. Ще впливає те, як добре я можу зрозуміти персонажа. Загалом, це від півтори години до чотирьох. Також може знадобитись перезапис.

Яких персонажів тобі подобається озвучувати, а яких ні?

Поки я озвучила не так багато персонажів, і точно кажу, що діти мені подобаються, але я не люблю занадто емоційних персонажів. Не вмію я так активно проявляти емоції :(

Яка найважливіша річ, яку тобі потрібно враховувати, коли намагаєшся передати емоції персонажа через голос?

Що твої емоції та емоції персонажа не є однаковими. Прийдеться навчитися новим емоціям, навчитися підлаштовуватися під ситуацію. Ти говориш за персонажа, а не за себе.

Чи завжди твої персонажі відповідають твоїм очікуванням?

Я ніколи не знаю, кого саме з тайтлу мені дадуть, але я рада пробувати щось новеньке. Тому не можу сказати, що у мене є якісь особливі очікування. Але майже у всіх моїх персонажів є спільні риси.
Маскот Saya: вівсянковий кардинал

Чи буває таке, що в тайтлі озвучуєш декілька ролей, і наскільки важко змінювати голос?

У мене є проблеми зі зміною голосу, над якими треба працювати. Через це мені важко озвучувати велику кількість персонажів, і, звичайно, значно краще якщо у тебе одна роль на весь тайтл. Але, якщо я озвучую з невеликими перервами, день чи два, інколи буває важко повернутися до потрібного голосу.

Чи подобається тобі твій голос?

Раніше не подобався. Я не могла сприймати себе на записі взагалі, особливо якщо запис був високим голосом. Але зараз, завдяки озвучці я люблю свій голос у всіх його варіантах, навіть якщо він дратує інших.

Як ти готуєшся до озвучування довгих діалогів або монологів?

Намагаюсь запам’ятати текст. Насправді це значно легше, коли нічого не треба читати. Можна зосередитися на інших важливих речах. Також я часто ріжу собі текст на частинки.

Які аспекти ти враховуєш, коли відрізняєш озвучування для різних жанрів аніме (наприклад, комедійного порівняно з романтичним)?

Намагаюся передати атмосферу та настрій тайтлу через додаткові інтонації.

Озвучувати — це проживати життя персонажа? Чи це просто акторська гра?

Ви чули про аніме/манґу Oshi no Ko? Там ця тема чудово розкрита, і я погоджуюся, що для переконливої гри може знадобитися занурення у персонажа та його почуття. Якщо ти не розумієш персонажа, його мотивацію, роль в сюжеті, емоції, які тобі потрібно поділити з ним, працювати стає важко.

Чи складно дотримуватися наголосів в назвах та іменах?

Дякувати нашим перекладачам, наразі це не є проблемою, бо ми всі маємо спільний лист з наголосами. Без нього так, важко, бо у всіх дабберів наголоси б відрізнялися.

Чи дивишся ти тайтли, в озвученні яких брала участь?

Авжеж! Мені подобається моя робота. Долучила до цього всю родину :>

Скільки разів ти перероблюєш свою роботу, перш ніж її затвердять на монтаж?

Поки що з технічних причин максимум був три чи чотири рази. А загалом 1-2, не більше.

Робота з озвученням вплинула на перегляд інших аніме?

Так, так, і ще раз так. Я стала більш прискіпливою у виборі озвучки для перегляду. Також починаєш помічати різні косяки.

Як це — працювати у команді дистанційно? Як проходить процес роботи?

Мені здається, що єдина різниця це швидкість роботи. Думаю, що якби ми працювали на одній локації, помилки фіксилися б швидше. Хоча з іншого боку ми всі маємо один дедлайн, і що так, що сяк у нього вкладаємось.

Чим особлива команда AniKoe для тебе та яку роль відіграє у твоєму житті?

Anikoe стали для мене другою родиною. Навіть не знаю, чи можу ще щось додати.

Як ти почала озвучувати дітей та чому?

Не скажу що це було моє рішення, але діти мені підходять через особливості голосу. От дали один раз дитину в тайтлі, і пішло-поїхало. Що б не було питань, так, я люблю озвучувати дітей.

Чи складно їх озвучувати?

ТАК. Діти це важко, навіть в озвучці, хех. Наприклад, є велика різниця, коли ти озвучуєш дитину та дорослу дівчину або підлітка з високим голосом.

Що потрібно для маленьких лолі?

Розуміння того, що озвучування маленьких дітей — це не просто видавити супер високий голос. Ти маєш думати як дитина, як би це не звучало. Як раз діти більш несерйозні, жваві, нетерплячі. Це те ж треба вчитися робити.

Чи хотіла б ти експериментувати з ролями?

Так, звичайно! Новий досвід це круто, особливо в такій справі як озвучування :) цікаво було б спробувати себе у якихось спокусливих мадам, а також не стільки у ролях, скільки у повіствувінні розповіді. Чомусь мені здається, що така форма запису підходить мені більше.

Інтерв’юерка: Devus
Художниця (чібі): Sarry Liona
Художниця (маскот): YKo

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
AniKoe
AniKoe@AniKoe_ua

Аніме українською

165Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 10 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Короткометражки, номіновані на "Оскар"

    Нагорода "Оскар" дуже престижна для японських аніме-режисерів. У номінації "найкращий повнометражний анімаційний фільм" її ще ніхто не отримував, окрім Хаяо Міядзакі. Але є ще одна важлива номінація за яку боролися інші японські режисери. Про такі спроби йдеться у цій статті.

    Теми цього довгочиту:

    Аніме
  • Мамору Хосода – творчий шлях

    У 2019 році фільм Мамору Хосоди «Мирай з майбутнього» був номінований на премію «Оскар». Це перше аніме, не створене Studio Ghibli, яке увійшло до шорт-листу. Незважаючи на те, що премія йому тоді не дісталася, це чудова нагода поговорити про цього видатного режисера.

    Теми цього довгочиту:

    Аніме

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Короткометражки, номіновані на "Оскар"

    Нагорода "Оскар" дуже престижна для японських аніме-режисерів. У номінації "найкращий повнометражний анімаційний фільм" її ще ніхто не отримував, окрім Хаяо Міядзакі. Але є ще одна важлива номінація за яку боролися інші японські режисери. Про такі спроби йдеться у цій статті.

    Теми цього довгочиту:

    Аніме
  • Мамору Хосода – творчий шлях

    У 2019 році фільм Мамору Хосоди «Мирай з майбутнього» був номінований на премію «Оскар». Це перше аніме, не створене Studio Ghibli, яке увійшло до шорт-листу. Незважаючи на те, що премія йому тоді не дісталася, це чудова нагода поговорити про цього видатного режисера.

    Теми цього довгочиту:

    Аніме