ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ Міжнародного громадського руху «АЛЛАТРА»

Незалежна міжнародна група вчених. Розробка математичної моделі прогнозу експоненціального зростання природних катастроф

Історія Руху «АЛЛАТРА» сягає корінням середини 1990-х років. Саме тоді сформувалася незалежна міжнародна група вчених, які є представниками широкого спектру наукових дисциплін: від ядерної фізики, астрофізики і космології, геології та геофізики, теоретичної математики до біології старіння і геронтології, а також клінічної медицини. Ці фахівці об'єдналися для проведення всебічних міждисциплінарних досліджень у великому діапазоні напрямів, включно з вивченням проблематики кліматичних і геодинамічних змін на планеті.

Ця наукова група, володіючи високою професійною кваліфікацією, об'єктивністю і міждисциплінарним досвідом, мала можливість здійснювати всебічний аналіз актуальних наукових даних. Це давало їм змогу виявляти значущі кореляції та взаємозв'язки задовго до того, як основне наукове співтовариство звертало на них увагу, часто усвідомлюючи їхню значущість лише через тривалий час.

Одним із ключових прикладів подібної кореляції, яка привернула увагу цієї міжнародної наукової групи, стали аномальні геодинамічні події, що відбулися в 1995 і 1997-1998 роках. У ці роки різні наукові організації та дослідницькі інститути в усьому світі, використовуючи супутникові системи спостереження і гравітаційні станції, незалежно один від одного зафіксували серію різких змін планетарних параметрів і геодинамічних аномалій у надрах Землі. Вищезгадана міжнародна група вчених під час аналізу цих даних встановила причинно-наслідковий зв'язок: зафіксовані геодинамічні аномалії виступили в ролі тригерів, викликавши каскадні зміни фізичних параметрів у різних шарах Землі.

Найбільш тривожним фактом для цієї групи вчених стало те, що динаміка змін, спричинених цими аномальними подіями 1995-го і 1997-1998-х років, мала експоненціальний характер. Зокрема, група вчених зафіксувала, що саме з 1995 року різко почала зростати кількість і сила глибокофокусних землетрусів, почастішала сейсмічна активність на планеті, особливо на дні океану, прискорилася зміна параметрів магнітного поля, атмосфери та інших шарів Землі.

Ця загрозлива тенденція викликала серйозну стурбованість даної міжнародної дослідницької групи, внаслідок чого ними був ініційований поглиблений аналіз причин того, що сталося. Під час роботи було розглянуто широкий діапазон теорій, гіпотез і варіантів пояснень виникнення спостережуваних аномалій, зокрема й гіпотезу про взаємозв'язок між змінами в надрах Землі та астрономічними процесами, що відбуваються в Сонячній системі.

Значну роль у діяльності цієї міжнародної дослідницької групи відіграв Ігор Михайлович Данілов, ставши єдиним учасником колективу, хто публічно зазначив свою причетність до цих досліджень. Його міждисциплінарний підхід і нестандартне мислення зіграли ключову роль у визначенні вектору наукових пошуків і розширили методологічну базу досліджень, що сприяло формуванню нових гіпотез у вивченні кліматичних і геодинамічних процесів.

У результаті інтенсивної аналітичної роботи, яка базується на обширних даних, незалежна група вчених розробила математичну модель для прогнозування темпів кліматичних і геодинамічних змін на Землі. Після багаторазової перевірки моделі вони були змушені визнати критичний факт: з огляду на зафіксоване експоненціальне зростання кількості та сили кліматичних і геодинамічних змін на планеті вже в найближчі десятиліття умови на Землі стануть несумісними з життям.

Важливо підкреслити, що прогноз, зроблений цією дослідницькою групою, припускав значно швидші темпи зміни клімату порівняно з оцінками, які пропонувала основна наукова спільнота в той період часу (середина 90-х років). У той час як більшість кліматологів та інших фахівців прогнозували стабільність кліматичної системи на століття, дана група вчених дійшла висновку, що колапс кліматичної системи станеться набагато раніше — у найближчі кілька десятиліть. Сучасні спостереження, станом на 2024 рік, підтверджують представлені моделлю прогнози.

Зокрема, прогноз незалежної групи вчених, створений у 90-х роках, вказував на те, що вже протягом найближчих десятиліть на планеті відбудуться такі зміни:

  1. Стрімке підвищення температури атмосфери й океану;

  2. Збільшення кількості та сили руйнівних ураганів і смерчів, а також розширення ареалу їхнього виникнення;

  3. Колосальне зростання кількості та масштабів природних пожеж;

  4. Зростання кількості рясних опадів і руйнівних повеней;

  5. Збільшення частоти і сили вулканічної активності;

  6. Експоненціальне зростання сейсмічної активності в різних регіонах Землі, зокрема й там, де така активність не характерна.

Група незалежних дослідників дійшла тривожного висновку про те, що сукупність зазначених кліматичних і геодинамічних змін уже на початку XXI століття призведе до колосальних руйнувань: порушення глобальних екосистем, продовольчої безпеки, соціально-економічної стабільності в раніше не врахованих масштабах, до масових людських втрат і вимушеного територіального переміщення мільярдів людей.

Вчені також підкреслювали, що каскадний характер кліматичних катастроф, що відбуваються, будуть неухильно посилюватись і накладатись одна на одну, це неминуче призведе до критичної межі. У результаті людство буде не в змозі впоратися з викликами, що виникають, які фактично перевищать адаптаційні можливості нашої цивілізації.

Детальнішу інформацію про зростання числа та сили кліматичних катаклізмів, а також про прогностичну модель можливих сценаріїв розвитку ситуації можна знайти в докладі «Про прогресію кліматичних катаклізмів на Землі та їхні катастрофічні наслідки».

Таким чином, незаангажований комплексний міждисциплінарний підхід, що включає аналіз геодинамічних і астрофізичних чинників, дозволив цій незалежній дослідницькій групі ще в середині 90-х років виявити й глибоко усвідомити небезпеку, яку людству несе експоненціальне збільшення кількості та інтенсивності руйнівних природних катастроф. Майже 30 років тому вони зрозуміли, що кліматична загроза, що виникла, являє собою, без перебільшення, екзистенційний ризик для усього людства.

Формування ініціативної групи волонтерів навколо наукового ядра

Рухомі глибоким почуттям відповідальності перед майбутніми поколіннями і твердою прихильністю до свого професійного обов'язку, учасники цієї міждисциплінарної дослідницької групи взяли на себе місію встановити першопричину геодинамічних і кліматичних аномалій, що почали відбуватися з планетою, знайти рішення, здатне запобігти катастрофічним кліматичним подіям, що насуваються, і врятувати людські життя, зберегти майбутнє для нових поколінь.

Для здійснення комплексного підходу дослідницька група ініціювала процес поглибленого історико-культурологічного аналізу. Це рішення ґрунтувалося на усвідомленні того, що ключі до розуміння поточних геодинамічних процесів можуть бути знайдені, зокрема, і в історичних даних про кліматичні цикли Землі й, зокрема, їхній вплив на розвиток цивілізацій у минулому.

Збільшений обсяг дослідження призвів до розширення кола залучених учасників. Ініціатива привернула увагу як молодих учених, так і активістів-волонтерів різних професій, які поділяють стурбованість глобальними кліматичними змінами та масштабом тієї небезпеки, яку вони становлять у найближчому майбутньому. Формування міжнародної спільноти волонтерів навколо наукового ядра значно посилило можливості зі збору, аналізу наукових джерел і даних різними мовами.

Волонтери, які долучилися, допомагали в пошуку необхідної історичної інформації, аналізували архівні документи, першоджерела, хроніки, наукові публікації, історичні матеріали, а також допомагали у верифікації даних з антропологічних та археологічних досліджень. Вони також проводили дослідження фольклорних, релігійно-культурологічних аспектів та культурних артефактів різних епох і цивілізацій.

Такий міждисциплінарний підхід та інтеграція даних із різних наукових галузей, включно з палеокліматологією, археологією та культурною антропологією, створювали умови для формування повнішої картини довгострокових планетарних змін, що було вкрай необхідним дослідницькій групі для вивчення причин кліматичної кризи, що відбувається, і геодинамічних змін.

Доповiдi

Список джерел
  1. https://allatra.org/uk/pro-ruh
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Роксолана Шевченко
Роксолана Шевченко@Rok_Solana

239Прочитань
2Автори
4Читачі
На Друкарні з 3 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається