Книга про українського «Каліостро»

Цього місяця мені пощастило прочитати чудову історичну книгу Дмитра Полюховича «Тадей Грабянка - король ілюмінатів»



Про цю історичну постать мало хто знає. Але Тадей Грабянка, залишив у світовій історії помітний слід.

Всі ми чули про графа Каліостро, але на фоні Тадея Грабянки, граф був вогником проти вулкана. Іноді Каліостро видавав себе за Тадея. Деякі історики вважають Каліостро та Грабянку однією особою. Але це не так.

Якщо Каліостро був шахраєм, то Грабянка жив ідеєю збудувати Царство Боже на Землі.


Автор провів кропітке та ретельне дослідження життя Тадея Грабянки, й змалював його образ з різних боків, розповідаючи читачу різні версії про цю людину.


Що можна сказати про цю історичну постать.


Тадей Грабянка народився на  Поділлі (Хмельниччина), у селі Райківці в січні 1740. Подільський шляхтич. Ще змолоду познайомився з видатними алхіміками та масонами того часу.


Деякий час жив та вчився при дворі герцога Лещинського, польського короля у вигнанні. Такі знайомства вплинули на молодого Тадея, який в майбутньому створив унікальне, навіть для того часу, та дуже впливове таємне товариство ілюмінатів Авіньйону.

Тадей Грабянка зумів поєднати герметизм, спіритуалізм, кабалу, алхімію, спілкування з ангелами та інші течії в єдину систему, в єдину релігію, яка була гармонійною та збалансованою.


Діяльність товариства Грабянки мало мету підготувати адептів до тисячоліття Ісуса, яке мало розпочатися з великих змін для всього світу та створення у підсумку нового Божого царства, – «Нового Ізраїлю».

 Тадей Грабянка був проголошений королем «Нового Ізраїлю», його пророком.


Ще однією відмінністю був інтернаціональний склад товариства та об’єднувало людей різних конфесій.


Авіньйонці Грабянки мали унікальну особливість, яку не мали інші угрупування. Цією особливістю було спілкування з ангелами, зв’язок з небом чи кореспонденція з небом.

 Оракули авіньйонців отримували пророцтва від вищих сил. Цей зв’язок можливо був образами підсвідомості, коли оракул входив в транс. Й це спілкування з Небом було таким справжнім, що люди не могли навіть подумати про шахрайство.


Учасниками товариства Грабянки були впливові люди, монархи, містики, алхіміки тощо.
Ця унікальна парамасонська спільнота(Новий Ізраїль чи Народ Божий) мала величезний вплив на окультну думку Європи, а також на езотерику того часу.

Книга можливо трохи важка для читання, багато дат, різних назв, неймовірних деталей. Але це все додає книзі об’єму й цікавості.


Автор захопливо розповідає про таємничі товариства, про дух того часу, про пошуки істини та Бога. Століття Просвітництва, Століття Містики. Книга написана з долею гумору та іронії, але це не впливає на суть книги, а тільки робить її цікавішою.


Після катувань й таємничої смерті Тадея Грабянки в Петропавлівської фортеці, де він опинився за особистим розпорядженням російського імператора, товариство авіньйонців розпалося, але ідеї Грабянки, ще довго мали вплив на загальноєвропейські процеси.


Тадей Грабянка був людиною з міцним моральним стрижнем й назавжди залишиться у світовій історії королем ілюмінатів.

* герметизм(релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер) Вікіпедія
* теургію (напрямок езотеричного християнства «магічне мистецтво» досягнення стану Обоження, здійснюване за допомогою молитов та церемоній, з метою возз'єднання з Богом) Вікіпедія

Хочу подякувати автору за цікаву подорож у світ містичних товариств, за знайомство з цікавою та неймовірною людиною, ще й моїм земляком українським Каліостро.

Книга "Видавництво Руслана Халікова"


А ви читали цю книгу? Яке враження залишилося у вас? Пишіть у коментарях.

**********************************************

Ставте вподобайку. Шукайте   «Хроніки Книголюба» у соцмережах. Рекомендуйте своїм знайомим та друзям.

Хроніки Книголюба у соцмережах :  Фейсбук,  LiveJournal,   Telegram,   Twitter,   Tumblr,   Крок вперед!  Instagram  Аркуш  Букнет

 

                          ************************************************

Текст відгуку пройшов перевірку на плагіат  на ресурсі  https://candy-content.com/. Унікальність тексту 100%

Якщо знайдено помилку в тексті – пишіть

**********************************************************

  #Хроніки_Книголюба  #Дмитро_Полюхович  #відгукнакнигу  #українські_письменники     #блог_про_ книги  #блог_українською  

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Maksym Botvinnikov
Maksym Botvinnikov@Booklover

Хроніки Книголюба- це я

1.6KПрочитань
19Автори
13Читачі
На Друкарні з 24 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається