Після певної паузи думаю варто повернутись до наповнення плей листу з класичним роком і додати в нього пісні ще кількох гуртів з патлатих 80их.
Skid Row
Одразу варто зазначити, що таку назву встигли поносити щонайменше 3 гурти: ірландський блюз-рок гурт (з 1968), американський глем-метал гурт (з 1986) і ще один американський рок-гурт який більше відомий під назвою “Nirvana” (так, їх перша назва в 1987 році була саме ця, але вони явно помітили що бренд вже зайнято і, змінивши за пару місяців ще кілька назв, зупинились в решті решт на всім відомій). Нас тут цікавить хронологічно другий з цих гуртів. Сама ж назва відсилає до назви району Лос Анжелеса, де зазвичай ошивались безхатченки.
Пік успішності цього гурту прийшовся на 1989-1991 роки. По суті вони були одними з тих хто закривали цю епоху. Але два їх альбоми випущені в ті роки стали дійсно легендарними, а ряд їх пісень назавжди увійшли в золотий фонд рок класики.
З під пера цього колективу виходили як драйвові хіти, на кшталт “Youth Gone Wild”, так і безсмертні балади, такі як “I Remember You”:
Guns N’ Roses
Думаю саме час згадати і одних з мастодонтів своєї епохи. Щоб осягнути масштаб їх величі достатньо буде сказати, що хоча і достатньо важко знайти на ютубі якусь рок пісню що досягла б пів мільярда переглядів/прослуховувань (часто умовні 70 мільйонів це супер-успіх), їх “Sweet Child O' Mine” вже набрала майже 1.7 мільярда! Статистично це найпопулярніший трек поки що доданий до цієї збірки.
Думаю буде справедливо назвати їх справжніми королями драйву, оскільки саме їм належить кілька з найдрайвовіших і найвпізнаваніших хітів 80их, які не втрачають актуальності в поп-культурі і досі (думаю важко знайти людину що жодного разу не чула їх, якщо не по радіо, то в фільмі чи грі). Навіть касовий супер-гігант Марвел не зміг обійти їх стороною і задіяв їх музику в четвертому Торі (і музика це мабуть найкраща сторона цього фільму).
Також це гурт з одним з найвпізнаваніших і найколоритніших логотипів, який в тому числі можна побачити часом і на футболках тих, хто не усвідомлює чию символіку носить:
Vixen
Рідкісний приклад рок-гурту з повністю жіночим складом. Засновані на початку 80их основних своїх успіхів вони досягли наприкінці оних. Після чого в 90их почався період коли судових розбірок за право власності на бренд було більше ніж музики. Тим не менш, гурт встиг залишити свій яскравий слід в історії глем-металу і в видозміненому складі виступає і досі.
Цікавий факт: в період їх активності гурт отримав прізвисько “жіночої версії Bon Jovi”. І… так, в принципі певна подібність є. Прямого порівнняння я зараз проводити не буду (творчість гурта Джона Бон Джові мабуть на окремий текст потягне), але якщо є бажаючі можете порівняти.
Особливо про них розповідати немає чого. Основною фішкою цього гурту залишається їх склад. Подібні глем-метал гурти завжди були рідкістю і таких що отримали хоч якусь відомість мабуть можна перерахувати на пальцях однієї руки. При чому я особисто не можу згадати жодного нового за останні три десятиліття.
The Hooters
Гурт The Hooters в 1987 випустив пісню “Johnny B” (не плутати з “Johnny B. Goode”). Пісня має помітний вплив ірландського фолку, тож дещо виділяється на фоні решти згаданих (але я фолк люблю, тож не згадати про неї не міг). Це ще одна рок-балада з 80их, дуже красива, дуже емоційна і однозначно велична.
А в 2019 році гурт Equlibrium зробив дуже цікаве осучаснення цієї пісні:
Survivor
Цей гурт відомий в першу чергу завдяки одній своїй пісні: “Eye Of The Tiger”. З нею вийшла насправді цікава історія. Сільвестр Сталоне дуже хотів отримати для фільму “Рокі 3” одну з пісень гурту Queen ("Another One Bites the Dust"), але вони йому відмовили. І тоді він замовив пісню у цього гурту, що взяв за основу тексту діалог зі сценарію, а ріф підігнали так, щоб він максимально гармонійно потрапляв в удари в сцені боксерського поєдинку.
Тим не менш, це не єдина їх відома драйвова пісня. Наприклад “Burning Heart” відома дещо менше, але заслуговує не меншої уваги.
Ну і, як то часто бувало у гуртів того часу, енергійні пісні не були єдиною спеціалізацією гурту. Красивим ліричним баладам також знаходилось місце.
Quiet Riot
Ну і завершимо чимось веселеньким. Пісня “Cum On Feel The Noize” початково була випущена британським рок гуртом Slade в 1973, але дійсно відомою стала через 10 років (в 1983) завдяки версії гурту Quiet Riot. Вцілому стилістично творчість цього гурту не зовсям вписується в цю підбірку (вони важчі по звучанню), але конкретно ця пісня пасує прекрасно.
На цьому сьогоднішню порцію наповнення плейлиста завершимо.
Минулі частини:
Сам плейлист: https://www.youtube.com/playlist?list=PL-CdVErzwGWGWw0d7sMMm6aCbWTxGqgNR
До нових зустрічей і да прибуде з вами найкраща Музика!