Згідно з аналізом, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган спочатку радив обом сторонам проявляти стриманість. Однак після ізраїльської облоги та бомбардувань Гази Ердоган звинуватив Ізраїль у здійсненні "масового вбивства" цивільного населення.
Ескалація відбувається на тлі прагнення Туреччини до тісніших економічних зв'язків з Ізраїлем, особливо у сфері енергетичної співпраці з метою транспортування ізраїльського газу до Туреччини та Європи. Аналітики вважають, що Ердоган стоїть перед делікатним балансуванням.
Існує ризик, що криза в Газі зашкодить стабільності турецько-ізраїльських відносин, каже аналітик Бату Коскун. «Якщо криза стане політично дорогою для Ердогана, він може знову погіршити відносини».
Після багатьох років зіпсованих відносин Туреччина та Ізраїль повністю відновили дипломатичні відносини у 2022 році. Але масштаби військових операцій Ізраїлю в Газі можуть вплинути на зусилля з нормалізації відносин з арабськими країнами, попереджає науковець Мурат Йесілтас.
Якщо Туреччина зможе домовитися про припинення вогню і звільнити ізраїльських заручників, які утримуються в Газі, це може покращити ситуацію, додав Йесілтас. Однак посилення ізраїльської окупації змусить Туреччину переглянути свої відносини.
Туреччина розглядає ХАМАС як легітимного актора на відміну від західних держав. Турецька громадська думка в цілому підтримує палестинців, але деякі турки висловили солідарність з Ізраїлем після загибелі цивільного населення.
«Проізраїльські симпатії будуть слабшати доти, доки палестинці страждатимуть», – каже аналітик Серкан Деміртас. «Це може підштовхнути Ердогана до переосмислення зв'язків з Ізраїлем».
Криза в Газі є критичним випробуванням для Туреччини, яка балансує на тонкій грані. Анкара запропонувала виступити посередником, але її нещодавнє зближення з Ізраїлем може стати побічною шкодою, якщо насильство не припиниться.
Джерело: Xinhua
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
100 років Турецькій Республіці: що станеться зі спадщиною Ататюрка
У 1923 Мустафа Кемаль Ататюрк проголосив Турецьку Республіку. Вона повинна була стати західною, сучасною, світською та мирною. Політика Туреччини при Ердогані багато в чому суперечить реформам праотця турків.
Теми цього довгочиту:
ТуреччинаЧому Росія значно випереджає США/НАТО у виробництві зброї - Responsible Statecraft
Відсутність далекоглядності та оборонна промисловість, яка думає лише про прибутки, — погане поєднання.
Теми цього довгочиту:
АналітикаО. Мірошниченко: дуальна освіта – красивий термін чи…?
Багато точиться дискусій і багато чути слів від чиновників щодо дуальної освіти і її можливості покращити підготовку фахівців для ринку праці.
Теми цього довгочиту:
Освіта