Кулінарний регіон Польщі. Люблін.

Любельське воєводство нараховує безліч міст і маленьких містечок.

В околицях Любліна часто організують “фестивалі смаку” для любителів пошуку нового кулінарного натхнення. У сільській місцевості, на фермах та в ресторанах можна знайти безліч продуктів та цікавих блюд: наприклад, цебуляж любельський, форель з Бистриці, малиновий мед, натуральні соки, насутовскій завіяс, та інші. Подорожуючи любельським регіоном туристи знаходять велику кількість різноманітних блюд та продуктів. В регіоні виготовляється вересовий, липовій та рапсовий мед, овочеві та фруктові соки, вина. Є сільські ресторани, в яких можна спробувати різні польські національні блюда. І сьогодні я трохи розкажу про блюда Люблінського пов'яту.

Мандруючи цим краєм, якщо зупинитись на відпочинок біля річки Бистриці в невеличкому місті Стшижвіце можна поласувати найсмачнішою фореллю в регіоні. Риба готується як для гостей так і для туристів, охочі можуть замовити рибу для пікніка або спробувати запечену рибу з травами.

Козловетський ландшафтний парк знаходиться в місті Немце Люблінського пов’яту, а поряд стоїть агротуристичний дім “У Гражкі”, де найкращим блюдом є насутовскій завіяс. Блюдо готується з пшеничного тіста і картопляний начинці. Завіяси відварюють в воді з маслом, ріжуть по діагоналі і подають на стіл з луком і квашеною капустою. Вважається що це спрощений варіант французького пирога який готували в XIX столітті.

В Белжице обов'язково треба спробувати pierogi lubelskie, це то само що і вареники, тільки польські. Дуже популярне блюдо регіону, один з найулюбленіших смаків дитинства поляків. Вони бувають з різною начинкою: м’ясом, капустою з грибами, сиром або з гречаною кашею і білим сиром. Подаються зі сметаною та шкварками. В деяких околицях додають навіть подають з карамелізовану цибулю.

Карп — риба яку подають не тільки на Вігілію. Карп в сметані, це та страва яку обов'язково треба спробувати. Традиційно виловлений з місцевих ставків в регіоні, завжди свіжий та смачний. Його їдять щодня. Блюдо має єврейське коріння. Спочатку смажиться карп, потім цибуля, додається бульйон, і все це заправляється сметаною.

Найбільш значним серед блюд є цебуляж любельський. Він має вигляд коржика с цибулею і маком. Цебуляж продається як і в самому Любліні так і в регіоні. Його можна знайти та купити в будь-якій булочній. Традиція пекти коржик з маком і луком походить від євреїв Старого міста. Завдяки цьому цебуляж набув такої популярності. Ця традиція пережила Другу Світову війну і навіть зараз цебуляж можна зустріти в різних інтерпретаціях, наприклад, в одній із цукерень Любліна— зараз готують цебуляж з медом.

Ізбіцькі голаси - то котлети з гречаної каші, вареної картоплі, з сиром і сметаною. Раніше це блюдо готували в кожній родині, бо складники завжди були в господарстві. В ресторані ‘‘BabaBarze’’ в місті Ізбіца голаси дотримуються стародавньої рецептури і виготовляються з місцевих продуктів, що дає їм несамовитий смак та вигляд.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
panyano4ka
panyano4ka@panyano4ka

Дівчина яка багато мріє

145Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 8 січня

Більше від автора

  • Польські слова в українській мові!

    З польської мови в українську перейшло чимало слів, особливо в періоди взаємодії, коли українські землі входили до складу Польщі. В XIV-XVIII Україна була частиною Речі Посполитої, польська мова мала величезний вплив на молодь та сучасне життя.

    Теми цього довгочиту:

    Українська Мова
  • Розділові знаки в польській мові!

    Для чого взагалі потрібна пунктуація? Чи замислювались як виглядали би тексти без розділових знаків? Чи все можна було б зрозуміти? Навряд чи. Тому зараз поговоримо про розділові знаки на письмі. З прикладами та перекладом на українську!

    Теми цього довгочиту:

    Мова
  • Іоан Павел II - перший Папа Римський поляк!!

    В цій статті можна прочитати про польського Папу Римського Іоана Павла II. Він був видатною особистістю та зробив чи мало на своїй посаді за для народу.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається