Люфтваффе на військових навчаннях в Індії. Для кого це важливо - DW

Участю в спільних маневрах, Німеччина посилює свою індо-тихоокеанську стратегію перед зростаючим впливом Китаю. Берлін також розраховує виграти тендер із транспортним літаком A400M.

На базі Військово-повітряних сил Індії (IAF) у південному місті Сулур у вівторок, 6 серпня, стартують перші в історії країни багатонаціональні військово-повітряні навчання,  в яких будуть задіяні десятки бойових літаків з різних країн світу.

IAF надсилала запрошення на участь у навчаннях, що отримали назву Tarang Shakti, 51 дружній країні. У маневрах будуть задіяні бойові машини 10 держав, зокрема Німеччини. Це перший випадок участі літаків німецького бундесверу у військових навчаннях в Індії.

Міжнародні навчання пройдуть у два етапи. У першому - з 6 по 14 серпня - разом з Індією братимуть участь Німеччина, Франція, Іспанія та Великобританія. Другий етап запланований на кінець місяця в Джодхпурі, на півночі штату Раджастхан, і в ньому візьмуть участь Австралія, Бангладеш, Сінгапур, Греція, Об'єднані Арабські Емірати та США.

"Ці навчання спрямовані на зміцнення стратегічних відносин із нашими друзями з міжнародної спільноти", - заявив журналістам у Нью-Делі заступник командувача IAF маршал авіації Сінгх. 

Навчання як ключ до тендеру

Навчання відбуваються в той час, коли Індія та Німеччина прагнуть зміцнити свої відносини у сфері військового співробітництва. Військово-повітряні сили ФРН (Люфтваффе) будуть представлені винищувачами Eurofighter Typhoon. Крім того, Німеччина надасть військово-транспортний літак Airbus A400M. Нью-Делі зараз обирає на світовому ринку середній транспортний літак, який необхідний для оборони. Під час навчань Індія матиме змогу побачити Airbus A400M у дії.

Реактивний винищувач Eurofighter Typhoon ВПС Німеччини.
"Є три претенденти: бразильський Embraer C-390, Airbus A400M, партнером якого є Німеччина, і Lockheed C-130, на якому ми вже літаємо з подачі американської сторони, - сказав DW Аніл Чопра, маршал ВПС Індії у відставці. - У минулому ми експлуатували Airbus A400M разом з німцями та французами під час навчань на Близькому Сході”. 

На думку військових оглядачів, навчання нададуть Індії унікальну можливість випробувати винищувачі Eurofighter та A400M у реальних ситуаціях зі сценаріями, схожими на бойові дії.

"Вантажопідйомність А400М складає 37 тонн. І якщо ви подивитесь на індійський тендер (на військово-транспортні літаки. - Ред. ), то які б умови ми не висували, Німеччина пропонує нам те, що повністю відповідає нашим запитам і навіть більше. І це дійсно добре для Індії", - розповів DW Свасті Рао, науковий співробітник Центру Європи та Євразії Інституту оборонних досліджень та аналізу ім. Манохара Паррікара.

Рао зазначив, що Індія прагне придбати транспортний літак на тлі напруженості у відносинах із Китаєм у регіоні Ладакх.

"Це складна, високогірна місцевість, тому нам так важливо мати такий транспортний літак, у якого є певна вантажопідйомність. Таким чином ми можемо краще планувати наші дії", - пояснив експерт.
"Час має вирішальне значення, тому ми не можемо мати 2-3 літаки, які роблять декілька заходів. Нам потрібна машина, здатна виконати завдання за один раз. Це також підвищує ефективність використання палива. Ось чому А400М має перевагу над іншими претендентами", - вважає Рао.

Чого хоче досягти Індія?

Проводячи масштабні міжнародні навчання, Індія прагне проявити себе як провідну державу в Індо-Тихоокеанському регіоні. На думку експертів, це також відображає перехід індійських ВПС, відомих своєю залежністю від Росії і тих, що все ще експлуатують літаки радянських часів, до більш сучасної бойової авіації, яка оснащена західним військовим обладнанням.

Індійська армія досі використовує винищувачі радянських часівФото: Marina Lystseva/TASS/dpa/picture alliance

Навчання також дають IAF, які є четвертими за величиною військово-повітряними силами у світі, можливість продемонструвати свою зростаючу майстерність.

"Для складних навчань такого роду за участю міжнародних сил має бути ретельне планування. І ми приділяємо основну увагу зміцненню взаєморозуміння. Військово-повітряні сили та їхні спільні операції – ось що буде продемонстровано у Сулурі", – сказав Чопра.

Що отримає Німеччина?

Зміна ставлення Німеччини до Індії як партнера в оборонній сфері частково пов'язана з війною Росії проти України. Берлін також зміцнює свою індо-тихоокеанську стратегію перед зростанням впливу Китаю та його поведінки в регіоні.

На цьому фоні військова співпраця з Індією може виявитися стратегічно важливою.

"Німеччина дуже зацікавлена ​​в Індо-Тихоокеанському регіоні. Однак ФРН не може виступати там самотужки, тому що німецька модель насправді не є моделлю військового гравця. Німеччина має сучасну оборонну промисловість, але не дуже сильну армію", - сказав Чопра.
Спільні маневри США та Філіппін
Активність Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні викликає занепокоєння в АзіїФото: Ceng Shou Yi/NurPhoto/picture alliance
"В останні роки головною метою ФРН є забезпечення економічної безпеки, оскільки через цей регіон проходить дуже великий обсяг торгівлі. Безпека, стабільність та свобода дій у регіоні - це дуже важливий національний інтерес Німеччини. Так само, як і для Індії та інших дружніх країн", - наголосив експерт.

Чопра вважає, що завдяки участі в навчаннях в Індії Люфтваффе також отримають можливість "повоювати" проти російських літаків, що знаходяться на озброєнні індійських ВПС, а також вивчити індійську бойову практику та різні тактичні прийоми, які використовує IAF.

Джерело — DW

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.3KПрочитань
4Автори
275Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається