Аналіз 20-річного військового договору між Росією та Іраном - Responsible Statecraft
Це не просто стратегічна угода, вони хочуть продемонструвати, що разом вони можуть покласти край статусу ізгоїв на Заході.
Це не просто стратегічна угода, вони хочуть продемонструвати, що разом вони можуть покласти край статусу ізгоїв на Заході.
Нам подобається тенденція розумної радикалізації західних еліт і лідерів Заходу у вирішенні проблем розповзання і розповсюдження зла своїми землями, які нарешті починають розуміти наскільки це небезпечно для цивілізації, нарешті почули наші застереження і заклики щодо повзучої...
Росія та Іран 17 січня, під час офіційного візиту до Москви іранського президента Масуда Пезешкіана, підписують новий Договір про всеосяжне стратегічне партнерство.
Велична Персія — нині держава, що асоціюється з ієрархічними утисками, тероризмом та “мопедами”. Іран має довгу історію спроб виборсатися з тоталітарної монархії чи теократії. Жодна із цих спроб не оминала питання релігійних ідентичностей всередині іранського суспільства.
Транснаціональний конфлікт на Близькому Сході підживлюється як «легальною», так і «нелегальною» торгівлею. Картографування цієї транскордонної динаміки може допомогти зрозуміти і вирішити проблему насильницького конфлікту.
У нестабільному Кавказькому регіоні Росія та Іран, які часто вважаються єдиними у своїх цілях, змагаються за торговельні шляхи та вплив. Це ставить західні країни перед незвичайною дилемою.
Колись провідний гравець побачив, що його вплив став обмеженим.
Громадянська війна в Судані стала ще одним ключовим театром для геополітичних суперництв, оскільки іноземні держави змагаються за вплив у стратегічно важливому регіоні Червоного моря.
Новий президент Ірану та міністр закордонних справ майже не можуть бути більш різними за манерою поведінки. Однак обидва політики висловлюють однакові погляди щодо напряму, якого вони хочуть для зовнішньої політики Ірану.
Від агресії Росії до шпигунства Китаю та ядерних амбіцій Ірану — відсутність рішучих дій ризикує перерости у Третю світову війну.
Всі розлютилися цьому жахливому цинізму, кожен додавав своє обурення, з приводу того, що цей смітник поставив орді тисячі мопедів і продовжує поставляти, сракєт і продовжує це робити, поставляє бомби і снаряди, якими орки обстрілюють і вбивають українських цивільних, мирних...
За останні два тижні на Близькому Сході трапилося багато подій. Все йде до війни? Чи її все ж можна уникнути?
Вбивство лідера ХАМАСу Ісмаїла Ханії в Тегерані 31 липня, яке сталося через день після вбивства командира Хезболли Фуада Шукра в Бейруті, зганьбило керівництво Ірану.
У Тегерані Ізраїль ліквідував голову політбюро ХАМАС Ісмаїла Ханію, відповідального за атаку на країну 7 жовтня 2023. Смерть терориста не викликає жодного співчуття, але це символічний крок, який не змінить приблизно нічого.
Кандидати на посаду наступного президента Ірану намагаються зменшити значення спеціальної дружби, якої шукав президент Раїсі.
На тлі регіональної війни на горизонті виникає боротьба між духовенством та військовими всередині країни.
Загибель іранського президента дає привід поговорити про політичну систему, а також про долю цієї країни.