Магія простих (неправильних) рішень

Ви стикались колись з магією простих, але дуже хибних рішень?

наприклад:

- давайте зменшимо з/п всім чиновникам і буде більше грошей в бюджеті? (Не буде, бо це мізерна сума; а якість послуг суттєво погіршиться)

- давайте потопимо якийсь танкер рф в Чорному морі і руснявий флот перестануть страхувати (не можемо бо станемо піратами за міжнародним морським правом)

- відмовимось від готівки і не будемо мати корупції (взагалі одне з другим не повʼязано)

 

Таких «рішень» багато і вони притягають своєю простотою так наче олним помахом чарівної палички можна все змінити на краще. І до цього ніхто більше не додумався, а тільки ми)

Такі ж чарівні рішення є у бізнесі:

- От найму маркетолога і він/вона зразу згенерує мені 100-500 клієнтів (не згенерує, а ще тепер треба буде у маркетинг вникати)

Знайду HR і він/вона зробить диво і всі будуть щасливі і працюватимуть більше за ту ж зп (дива не буде, буде ще тільки hr якому треба буде ставити грамотно задачі і платити з/п)

 

- «Куплю crm» і одразу в бізнесі зникне хаос (ні, спершу пів року буде ще більший хаос, а далі доведеться навчитись інтеграції процесів і навчити цього всіх працівників

 

- Піду з роботи, запущу бізнес (на Амазоні, по дропшипінгу, на арбітражі, СММ агенцію і що там ще рекламують) і заживу одразу прекрасно. Гарно звучить, але ніт, доведеться пройти через купу помилок і невдач, швидше всього злити свій стартовий депозит і вражої зрозуміти, що варто займатись тим в чому можеш запропонувати свою унікальність в поєднанні з прибутковою бізнес моделлю

 

На відміну від тих простих і інстинктивно привабливих рішень, є контрінтуїтивні і набагато складніші, а отже менш приємні до нашого мозку:

- Треба регулярно вникати у дрібні деталі свого бізнесу

- Розбиратись в маркетингу, продажах, фінансах, HR, IT хоча б на 15-25% щоб могти грамотно видати завдання і проконтролювати результат.

- Багато років займатись своєю справою щоб вийти на достойний рівень, а не розраховувати на щасливий випадок (він до речі точно буде за ті роки)

- Навчитись залучати інвестиції, писати фін плани, проводити пітчі, а не очікувати що хтось «дасть гроші»

Врешті все зведеться до правила 1000 год — це той мінімальний час який потрібно щоб розібратись в новому напрямку і перестати робити базові помилки.

1000 год це 1 година щодня впродовж 3 років, або 3 концентрованих години щодня впродовж року. Більшість не матиме змін обманувшись манією простих рішень і не бажаючи вкладати час в те що справді системне і дає результат.

 

Будь хто хто статує чи веде свій бізнес особливо в Україні, особливо в часі війни забувайте про простоту — нас чекає зусилля і піт, але вони точно будуть винагороджені результатом — системним бізнесом.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Роман Кушнір
Роман Кушнір@rokushnir

252Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 31 серпня

Більше від автора

  • Інвестори, які інвестують в акції США - корупціонери?

    Відстоюю непопулярну серед інвесторів, але як на мене дуже важливу світоглядну думку, про важливість створювати можливості інвестування у своїй країні, інакше нічим не відрізнятимемось від корпуціонерів, яких з валізами повних грошей ловлять на кордоні.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Дорого не вчитись і не знати

    Вчора консультував свого давнього клієнта, власника бізнесу, по темі фінансової грамотності. Загалом все традиційно - складаємо фінансову модель, далі фінансовий план на 10 років і інвестиційний план на той самий період.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (1)

>якість послуг суттєво погіршиться

Вам також сподобається