Манчкіни у НРІ

"Манчкін" - це не тільки настільна гра, але й архетип гравця в D&D, Pathfinder та багатьох інших НРІ.

Походить цей архетип від словосполучення "to munch", або "жувати", є відсилкою до народу “жувачів” (munchkins) із Чарівника Країни Оз і зазвичай відноситься до проблемного гравця.

Одне з найпопулярніших визначень манчкіна - "гравець, що намагається виграти в настільно-рольову гру", проте воно мені здається не дуже точним.

Тому ось моє визначення:

Манчкін - азартний гравець в НРІ, що добре знає правила і активно використовує та перекручує їх на свою користь, без огляду на те, як це вплине на гру

У манчкіна є брат-близнюк пауергеймер (powergamer) - гравець, який як і манчкін створює максимально потужного з погляду правил персонажа. Проте пауергеймер - це не проблемний архетип, адже сильний білд персонажа - не проблема сама по собі. Само собою майстру стає складніше балансувати бойові ситуації, якщо один з гравців може легко самотужки перемогти, проте інші гравці також можуть насолоджуватись грою.

Коли пауергеймер стає манчкіном? Коли починає використовувати свій сильний білд в корисливих цілях і без огляду на наслідки. Наприклад вирішує вбити місцевого короля і втягує партію в це, намагається силою забрати у іншого гравця скарби або прямо влаштовує клоунаду.

Найгірша штука, це те... що з точки зору правил манчкін правий. Він грає так, як йому подобається, він перемагає тому, що створив найсильніший білд, він ролплеїть так, як хоче (навіть якщо це мінімальний ролплей рівня "Я Васьок, я люблю вбивати монстрів").

І майстру, а особливо недосвідченому, буває важко щось протиставити. Манчкін може псувати гру іншим гравцям, створювати конфлікт, навіть вбивати своїх однопартійців, проте майстру важко дати адекватні наслідки його дій. А якщо манчкін знає правила краще за майстра, то інструментів для того, щоб ефективно протистояти лишається небагато. Можна звісно сказати "камінь падає, викинь на кубі 20, або ти труп", проте це вже упереджене рішення, а майстру це не личить. А окрім того, тоді манчкін може прямо дорікнути, що майстер грає не за правилами.

Популярна настільна гра “Манчкін” якраз пародіює таких гравців НРІ, які намагаються:

  • Вбити найбільших монстрів

  • Забрати найбільше скарбів

  • Підставити друзів, якщо це вигідно

І разом з тим, забувають, що рольовки далеко не про перемогу за будь-яку ціну.

Для майстра ідеально розібратись з манчкіном - це перемогти його у власній грі, чітко та за правилами поставивши його в проблемну ситуацію.

Якщо ж це не вдається, то треба відповісти на питання: чи дійсно дії манчкіна критично впливають на гру? Якщо манчкін не псує гру іншим гравцям, то може нехай лишається як є? Проте, якщо ваші гравці страждають від дій манчкіна - скажіть про це гравцеві спокійно і напряму.

Адже просте та вчасне обговорення ситуації може запобігти реальному конфлікту, що витік з вигаданої ситуації.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Рольовий Топограф
Рольовий Топограф@TopographRPG

Про світ НРІ у всій красі

130Прочитань
4Автори
8Читачі
На Друкарні з 30 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається