Матриці Реальності. Архетипи

Коли мова йде про сенс, ми приходимо до того, що він є відлунням якихось універсальних ідей. Весь контекст який продукує свідомість і несвідоме людини забарвлений цими ідеями, та лише по контексту їх можна розпізнати та виокремити з поміж загального шуму який вони генерують. У цьому пості хочу поділитись історією пошуку цих ідей, а у наступних їх проявами та спробую їх структурувати. Називати ці універсальні ідеї можна матрицями реальності, близькими до ейдосів Платона. Матриці “реальності” - тому, що вони лежать в основі принципів за якими існує природа - її закони та умови які роблять прояви культури та цивілізації саме такими, якими вони є.

Інтуїтивне відчуття що існують ці універсальні ідеї у мене виникло після знайомства з міфологією (пантеони богів) та фактом існування різних езотеричних напрямків (шкіл та традицій), як різних поглядів та самодостатніх шляхів досягнення цілей. І оформилось це відчуття вперше після знайомства з фентезійним сеттингом Heroes of Might and Magic V. Тоді я спробував на основі фракцій виділити ці ідеї керуючись принципом антагонізму і в мене спочатку вийшло 8 “космічних сил” - Життя і Смерть, Порядок і Хаос, Світло і Темрява, Добро і Зло.

Далі я почав шукати підґрунтя своєї гіпотези, яке привело мене спочатку до астрології (планети/знаки зодіаку), потім я дізнався про архетипи Юнга, його теорію типів, 4 функції психіки та чотиричність психіки загалом (кватернер). Це привело мене до Соціоніки/типології MBTI і я розширив кількість матриць до 16.

З часом я зрозумів, що визначити матрицю можна тим точніше чим більше контексту буде враховано з різних сфер. На основі аналізу такого контексту з міфології, культури, фентезі, психології та ін. я виділив наступні 16 матриць. У таблиці вказані ключові архетипи і ті, що знаходяться в їх орбіті, а також карти Таро що орієнтовно їм відповідають. В дужках вказано відповідний архетип Керол Пірсон.

Зображення згенеровано за допомогою DALL-E 3

Тут використано наступні принципи: 8 чоловічих та 8 жіночих матриць, у кожному випадку 4 пов'язані з віком і 4 пов'язані з діяльністю (водночас також пов'язані з віком). Для деяких ролей було обрано більш популярні назви, наприклад: “Герой” замість “Юнак ” і “Закохана” замість “Дівчина”, “Трикстер” замість “Хлопчик” і “Діва” замість “Дівчинка”.

У наступних постах я поступово доповню цю таблицю таблицями з контекстом на основі якого і виділив ці матриці. Буду радий запитанням, пропозиціям, критиці та ідеям.

Наступна публікація: Матриці Реальності. Психологія

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Dreamcatcher
Dreamcatcher@Dreamcatcher

257Прочитань
5Автори
12Читачі
Підтримати
На Друкарні з 22 квітня

Більше від автора

  • Компас Уваги

    Існує багато органайзерів, програм для ведення списків справ, та хочу запропонувати базову модель, так би мовити “компас” уваги для орієнтації у житті та концентрації на головному.

    Теми цього довгочиту:

    Філософія
  • Матриця Батька

    Матриця Батька це основа і фундамент на якому тримається світ. Це важка праця і її організація, графіки, списки справ і обов'язки які повинні бути виконані. Це структура великого механізму і забезпечення функціонування кожної його ланки.

    Теми цього довгочиту:

    Культура
  • Продукти Матриць. Геополітика

    Матриці це сенси, і у процесі своєї еволюції в реальності вони створюють різні явища, особливо складні, соціальні явища. Одним з таких продуктів є геополітична реальність.

    Теми цього довгочиту:

    Політика

Вам також сподобається

Коментарі (3)

Дуже цікаво, дякую.

А Ви розглядали психософію як джерело інформації? Там теж є цікавеньке.

Ще чув про темпористику, але тестів та інфи не знайшов, може зараз вже є.

Вам також сподобається