Дана стаття не буде стосуватись матриць реальності, але хочу поділитись своїми думками на цю тему. У наш динамічний, перевантажений інформацією час увага, а разом з нею час, гроші та інші ресурси розсіюються далеко не завжди на ті речі, які того варті чи на які ми свідомо хотіли б їх витрачати. Існує багато органайзерів, програм для ведення списків справ, та хочу запропонувати базову модель, так би мовити “компас” уваги для орієнтації у житті та концентрації на головному. Матриці реальності на початку задумувались з тією ж метою, але перспективи розвитку цієї теорії вийшли за межі моделі світогляду.
Головна складність створення подібного компасу в тому щоб зробити його максимально простим, і при цьому всеохоплюючим. Нічого зайвого, адже він повинен спрощувати життя, а не ускладнювати його. Перш за все, хочу виділити 4 основні сфери нашого життя - тіло, психіка (в побуті душа), середовище та суспільство. І в кожній з цих сфер можна виділити головне, що завжди потребуватиме найбільше уваги серед інших потреб: здоров'я у тілі, стосунки у душі, житло у середовищі та справа у суспільстві. Для виділення інших суттєвих аспектів які потребують нашої уваги я пропоную виділити основні категорії витрат, які потребують витрат не лише часу, а й грошей:
- контент, хобі і туризм для душі;
- догляд, харчування і спорт для тіла;
- побут, одяг і техніка для середовища;
- навчання, фінанси і бізнес для суспільства;
В свою чергу є різний підхід до задоволення цих потреб:
для контенту, харчування, одягу і навчання здебільшого характерні складові компоненти, які ми “вживаємо”, тобто меню;
для хобі, догляду, побуту і фінансів характерно слідування певному плану повторюваних дій, або режиму;
для туризму, спорту, техніки та бізнесу природно рухатись у певному напрямку який зручно відслідковувати на мапі;
Отже пропоную базову структуру розподілу ресурсів людини:
У відповідних комірках таблиці (Контент, Харчування, Житло і т.д.) можна вносити бажані речі, дії чи події, а у комірки першого, верхнього рядка виносити 1-3 найбільш пріоритетні позиції, щоб було легше утримувати їх в пам'яті.
Для зручності впорядкування категорій меню можна формувати додаткові списки бажань:
- контент: Грати, Дивитись, Слухати, Читати;
- харчування: Їжа, Напої, Ліки;
- одяг: Одяг, Взуття, Аксесуари;
- навчання: Знання, Навички, Професії, Досягнення;
Якщо в категоріях “меню” стоїть питання ЩО робити, то у випадку категорій “режиму” таке питання зазвичай не стоїть, ми робимо те, що повинні, а питання заключається у тому КОЛИ ми будемо це робити. Для цих категорій найкраще підходять списки справ to do, яких зараз є великий вибір. У випадку з категоріями “мап” ми обираємо КУДИ ми рухаємось. Що ми розвиваємо в своєму тілі та техніці, який напрям розвитку бізнесу обираємо, або куди збираємось подорожувати. Мапи зручніше зображувати графічно, наприклад схемами, мапами думок тощо.
Ця структура - інструмент, але чим менше цих інструментів Ви будете використовувати, тим більш ефективною буде ця модель. Ви можете обирати той мінімум який Вам потрібен для того, щоб привести в порядок Ваші цілі та бажання. Наприклад я використовую наступну таблицю:
Більшість бажань з категорій “меню” я не вбачаю необхідним додавати в таблицю, тому що ці бажання виконуються майже одразу після того як виникають, тому додав їх до категорій “режиму” (на випадок якщо все ж такі бажання з'являться. Подорожую я лише зі своєю половинкою, спортом займаюсь для здоров'я, хочу щоб моя справа стала бізнесом - отже категорії “головного” і “мап” також об'єднав.
У самому верхньому рядку я додаю найбільш пріоритетні зараз бажання у вигляді зображень - так ефективніше для мозку. У самому нижньому рядку - найбільш бажані речі, яких найважче досягнути, також у вигляді зображень. Додатково веду список лише для здоров'я (лікування і профілактика хронічних хвороб) і контенту (тому що є багато фільмів, ігор, музики та книг з якими хочеться ознайомитись). З часом можна додавати або прибирати інструменти, ключова ціль - досягнення порядку в думках і бажаннях, нічого зайвого, лише головне.
У якості бонусу хочу представити короткий огляд речей які впливають на тривалість життя у вигляді таблиці нижче:
На них безперечно варто звернути увагу, адже життя у нас лише одне.
Попередня публікація: Матриця Батька
Наступна публікація: Матриця Королеви