Напій півночі і трохи про скло

Напій півночі і трохи про скло.

Щодо напою, вибір півночі - пиво. Безсумнівно, його вважали таким, що більше втамовує спрагу за режиму харчування, де було багато солі. Вино ж було запасено для свят.

Пиво подавали в пивних кухлях, у керамічних кубках, на свята - у срібних кубках і скляних склянках.

У той час вино або купували діжкою, або доставляли в глечиках із таверни. Скляні пляшки починали використовуватися з 13 століття.

Засклені вікна і скляні склянки не були доступні всім верствам суспільства аж до кінця 15 століття. Проте в описах сервірування столу склянки зі скла згадуються. Крім скляних виробництв, створених у монастирях, продажем скляного посуду займалися мандрівні склодуви. Італійські склодуви прийшли в Прагу і Богемію в 14 столітті і поступово пересувалися на захід, привносячи безліч різних форм келихів, чаш, склянок і графинів. Зрозуміло, справа склодувів розвивалася протягом століть і вдосконалювалася.

Скляний посуд був класифікований відповідно до місця або стилю виготовлення: Наприклад, Waldglas, або лісове скло, цінувалося за свій жовто-зеленуватий відтінок, який давали репримеси в піску.

Ще один приклад із Середньовіччя: однією з характерних форм пляшок, що використовуються досі для вин Франконії, була плоска фляга "боксбойтель". Перші свідчення про таку пляшку датуються 1576 роком у виноробному маєтку Juliusspital у Вюрцбурзі.

"A history of food in Germany"

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.6KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається