
Напій півночі і трохи про скло.
Щодо напою, вибір півночі - пиво. Безсумнівно, його вважали таким, що більше втамовує спрагу за режиму харчування, де було багато солі. Вино ж було запасено для свят.
Пиво подавали в пивних кухлях, у керамічних кубках, на свята - у срібних кубках і скляних склянках.
У той час вино або купували діжкою, або доставляли в глечиках із таверни. Скляні пляшки починали використовуватися з 13 століття.
Засклені вікна і скляні склянки не були доступні всім верствам суспільства аж до кінця 15 століття. Проте в описах сервірування столу склянки зі скла згадуються. Крім скляних виробництв, створених у монастирях, продажем скляного посуду займалися мандрівні склодуви. Італійські склодуви прийшли в Прагу і Богемію в 14 столітті і поступово пересувалися на захід, привносячи безліч різних форм келихів, чаш, склянок і графинів. Зрозуміло, справа склодувів розвивалася протягом століть і вдосконалювалася.
Скляний посуд був класифікований відповідно до місця або стилю виготовлення: Наприклад, Waldglas, або лісове скло, цінувалося за свій жовто-зеленуватий відтінок, який давали репримеси в піску.
Ще один приклад із Середньовіччя: однією з характерних форм пляшок, що використовуються досі для вин Франконії, була плоска фляга "боксбойтель". Перші свідчення про таку пляшку датуються 1576 роком у виноробному маєтку Juliusspital у Вюрцбурзі.
"A history of food in Germany"