Осінні жнива рок-музики: найцікавіші альбоми від електроніки до альтернативи

The Rock Spectrum

На тлі того, що минулого місяця й у першій половині поточного світ дедалі більше поляризувався, а Україна відчутніше перетворювалася на деталь геополітичного конструктора, що опинилася між ковадлом і молотом, у затишному болоті сучукрмузу все було більш-менш стабільно. Розбудіть мене через 100 років і запитайте, що відбувається в українській музиці, — я відповім: вона котиться у прірву.

Закони діалектики не працюють, і кількість не переростає в якість, але переростає в дзвінкий ручай. Кластер топових поп артистів нагадує бенгальський вогник, встромлений у пиріжок з цвинтаря. Кластер артистів, котрих у своєму подкасті Альберт Цукренко нещодавно дуже влучно визначив і систематизував як “оверграунд”, нагадує, власне, цей самий пиріжок.

Симптоматично, саме про цей сегмент “індустрії” зазвичай і пише видання The Rock Spectrum, що, попри назву з відсилкою до жанру, не є вузькопрофільним. Добре, що музика в Україні виробляється, хоч і не в промислових масштабах, але різна і час від часу феноменальна. Принаймні, точно варта уваги. Саме про її розмаїття, у вигляді найпомітніших релізів та альбомів жовтня, піде мова далі.

Сучасний автор музики в Україні та світі весь час вагається між чітким виконанням контент-плану у спотіфайчику з новими синглами не рідше, ніж раз на місяць, і вологою мрією про видання концептуального альбому. Другий варіант з різних причин завжди ризикований і авантюрний. У жовтні ризикнуло чимало українських артистів, але серед них хочеться виділити наступних:


Люди Перестали Бути Людьми

Село Близнюків — Люди Перестали Бути Людьми

Жанр: артрок, індірок

Дата релізу: 25.09.2024

Слухати: https://linktr.ee/seloblyznyukiv

Антон Кістрін

На тлі строкатого полотна зумерської музики проєкт, який, як стає зрозумілим з анотацій до релізів, є своєрідним one-man band, під назвою Село Близнюків, суттєво контрастує мультикультурною палітрою свого репертуару. З біса цікавий альбом "Люди Перестали Бути Людьми" — це дуже еклектична робота, яка створює враження не просто творчого пошуку, а справжніх екстремальних гойдалок. Під однією обкладинкою зібрані треки у жанрах: від інструментального ембієнту до лоу-фай танцювальної попмузики; від сумного гітарного інді-року до синтвейву.

Найцікавіший трек альбому, на мій смак, — фіт із вокалісткою проєкту sucilna_ndvdacha.exe. Якщо не зважати на деякі недоліки продакшну, в альбомі відчувається відчайдушна юність, прагнення простору й абсолютна впевненість, що цей автор пише пісні лише тому, що не може їх не писати.


Related

Monotonne — Related

Жанр: електроніка

Дата релізу: 27.09.2024

Слухати: https://fanlink.tv/dnp013

Антон Кістрін

Мій, хоч і притуплений, але все ж присутній локальний патріотизм інколи виринає, тому серед визначних альбомів осені 2024 не можу не згадати платівку від Monotonne, видану на лейблі Dnipropop. За концепцією та структурою це компіляція фітів із різними електронними артистами (від магічної Grisly Faye до атмосферного Igor Yalivec), об’єднана спільним настроєм спостереження за натурою, що вислизає з поля зору.

Серед найцікавіших треків альбому варто виділити колаборацію з Max Andruh — осінню за вайбом та ламану за звучанням і сенсами урбаністичну мантру Позич Мені Спокій”, яка може стати помічною у боротьбі з тривожними розладами. Також заслуговує на увагу фіт із Mavka — неочікувана версія народної Ой, Ходить Сон Коло Вікон…”, яка має властивості розчинника емоційної нестабільності. Монотонні арпеджіо, велика кількість сатурації та аудіоглітчів — характерні ознаки цієї нетривіально спродюсованої роботи, однозначно вартої уваги поціновувачів інтелектуальної електроніки.


Чи думаєш ти про мене?

Фіолет, Колос — Чи Думаєш Ти Про Мене?

Жанр: попрок, індірок

Дата релізу: 30.09.2024

Слухати: Spotify | Deezer | YT Music |

Антон Кістрін

Яскравий спалах серед українських релізів початку жовтня — новий мініальбом "Чи Думаєш Ти Про Мене?" від гурту Фіолет та Сергія Мартинюка. Хоча позначення "міні-" тут доречне лише через загальний хронометраж, адже фактично це — концептуальна збірка поезій, продекламованих під інструментальний супровід клавішних.

Фіолет завжди були впевнено текстоцентричним рок-гуртом, і цьому сприяє поетичний талант фронтмена. А вірші — це, як відомо, вперта річ: деякі з них ну ніяк не поспішають ставати піснями. І часто це, як не дивно, на краще. Цей альбом спродюсовано так, що наратив автора свідомо залишається над загальним міксом. Це доречно, адже Колос, як на зло, ніби навмисне обрав найтригернішу й найболючішу зі своєї лірики.

Щоправда, і в музичному плані тут є на що звернути увагу: участь піаніста Євгена Дубовика стала справжнім перлом і окрасою запису.

Casa Ukrania - dekada I

Жанр: даркфолк

Дата релізу: 07.10.2024

Слухати:

Вадим Олійников

Альбом dekada I — підсумовує перше десятиріччя існування одеського дуету Casa Ukrania, це репрезентативна підбірка найкращих треків з різних етапів їхньої творчості. Проєкт заснували Ната Гриценко та Леонід Жданов у 2014 році. Музиканти від початку свого творчого шляху орієнтувалися на злиття неофолку, електроніки та традиційного українського мелосу.

Casa Ukrania, всупереч своїй невпинній еволюції, залишається частиною культурного контексту жанру даркфолк, де музика переплітається з містикою, а експериментальність стає частиною ідеології. dekada I буде цікавий насамперед шанувальникам таких піонерів постіндастріалу, як Death in June, Current 93 та Coil, але музика Casa Ukrania втілює щось унікальне, що властиво саме українській культурі та українській темній сцені. Цей альбом для слухачів, що прагнуть інтелектуального занурення в культурний та символічний пласт української музики, де поєднуються естетика сучасної електроніки, етика патріотизму, політика та історія.

Leontovych

New Brain Trio — Leontovych

Жанр: джазрок, ейсид-джаз

Дата релізу: 15.10.2024

Слухати: https://linktr.ee/newbraintrio

Антон Кістрін

Коли з’являються такі релізи, як повноформатний Leontovych” від золотої збірної Києва з майстрів сучасного джазу, New Brain Trio, — це справжнє свято! Ми звикли, що "Щедрик" авторства Леонтовича перетворився на символ національної ідентичності та гордості. Однак цей безцінний матеріал часто використовують доволі шароварно, зводячи його до поверхневого фольклорного шарму.

Музиканти New Brain Trio в альбомі “Leontovych” демонструють делікатний та водночас неймовірно креативний підхід до переосмислення творів композитора. Як результат, ця платівка — справжнє відкриття й наразі недооцінений скарб!

Zolotyi Karp

Maryan Karpinskyi Experience - Zolotyi Karp

Жанр: джазрок

Дата релізу: 18.10.2024

Слухати: https://song.link/zolotiykarp

Іван Лисько:

Осінь створена для джазу або джаз створений для того, щоб його грати восени й Мар’ян Карпінський це чудово розуміє, випустивши один з найкращих джазових альбомів року. Зібравши імпровізаційний проєкт Maryan Karpinskyi Experience разом із басистом Стасом Дяченком, ударником Мішею Галактіоновим, трубачем Дмитром Кришталем та піаністом Деном Архаровим, Мар’ян відправляється на пошуки особистої рефлексії у світ джазу.

Тиша

The Artistic Rats — Тиша

Жанр: альтернативний рок

Дата релізу: 25.10.2024

Слухати: https://orcd.co/tusha

Антон Кістрін

Яскраві дебютанти сезону, зухвалі молоді тернополяни The Artistic Rats, наприкінці жовтня представили світу свій перший альбом Тиша”. І це, як мінімум, сміливий крок. Лонгплей містить 15 треків (деякі з них — лаконічні інструментальні композиції), а наскрізною темою Тиші” є страхи ліричного героя перед крихким і незрозумілим світом. Особливо щемким цей сирий “фарш” із рефлексій стає, коли тобі близько 20, ти їдеш на велосипеді, який горить, усе навколо горить, і ти теж, ясна річ, гориш...

Альбом відчувається еклектичним, і саме тому робота саундпродюсера викликає щиру повагу. Враження таке, ніби кілька авторів принесли на “монтажний стіл” увесь свій строкатий багаж музичних ідей, створених у різний час, у різних станах, під впливом різноманітних творчих референсів. Але продюсер зумів зібрати цей пазл у більш-менш цілісне полотно. Даркове гітарне інді з домішками емо та навіть постхардкору, помножене на шугейзові “вершки”, створює цікаве підґрунтя для формування унікального стилю гурту.

Тішить, що звучання щурів” на старті позбавлене будь-яких проявів застиглого “нафталінового” мислення. Тож у гурту неодмінно все вийде!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
The Rock Spectrum
The Rock Spectrum@rock_spectrum

журнал про українську музику

1.1KПрочитань
5Автори
13Читачі
Підтримати
На Друкарні з 29 травня

Більше від автора

  • OBSCORP — На старті (Сингл 2024). Рецензія

    Рецензія Кирила Грудня на новий сингл альтернативного метал-гурту Obscorp про звучання, продакшн лірику та вокал

    Теми цього довгочиту:

    Музика
  • Casa Ukrania — dekada I (2024). Рецензія

    Розповідаємо про культурну важливість альбому Dekada I, що складається з найкращих пісень одеського даркфолк проєкту Casa Ukrania за 10 років існування.

    Теми цього довгочиту:

    Музика

Вам також сподобається

  • Рецензія на серіал «Тед» (Третій зайвий)

    «Тед» — дійсно якісний серіал. Непристойностей вистачає, але Сет Мак-Фарлейн таким потоком навалює жарти, що на виході маємо невимовно багато дотепних і якісних речей в плані гумору. Шоу виглядає таким, ніби було зроблено у 90-х. Проєкт краще оригінальної дилогії

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Про українську фантастику.

    Українська література, даного характеру, видавалася мені чимось подібним до кексів з родзинками, типу я знав, що таке існує, хтось це споживає, але особисто я куштувати не мав жодного бажання.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • Рецензія на фільм «Мармелад»

    Наразі це найкраща новинка початку 2024 року. Безперечною перевагою картини «Marmalade» є те, що це не типовий фільм-пограбування і не звична історія про коханців у стилі Бонні та Клайда, а щось більше. Гарний фінал і героїня Мармелад Каміли Морроне є прикрасами цієї стрічки

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Рецензія на серіал «Тед» (Третій зайвий)

    «Тед» — дійсно якісний серіал. Непристойностей вистачає, але Сет Мак-Фарлейн таким потоком навалює жарти, що на виході маємо невимовно багато дотепних і якісних речей в плані гумору. Шоу виглядає таким, ніби було зроблено у 90-х. Проєкт краще оригінальної дилогії

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Про українську фантастику.

    Українська література, даного характеру, видавалася мені чимось подібним до кексів з родзинками, типу я знав, що таке існує, хтось це споживає, але особисто я куштувати не мав жодного бажання.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • Рецензія на фільм «Мармелад»

    Наразі це найкраща новинка початку 2024 року. Безперечною перевагою картини «Marmalade» є те, що це не типовий фільм-пограбування і не звична історія про коханців у стилі Бонні та Клайда, а щось більше. Гарний фінал і героїня Мармелад Каміли Морроне є прикрасами цієї стрічки

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф