Поточна ситуація на східному фронті

Автор: Tatarigami_UA
Переклад: t.me/in_factum

Image

Всупереч відсутності переваги та обмеження в наступальних можливостях, прогнозується, що російські війська можуть досягти часткового успіху в зменшенні успіхів, досягнутих Силами оборони в ході літньо-осінньої кампанії.

Документи вказують на те, що Росія створила підрозділи "Шторм-V", які переважно складаються з придатних до служби засуджених, які підписали контракти з Міністерством оборони.

Пріоритет при наборі до "Штурму-V" надається Повітряно-десантним військам, хоча, схоже, деякі мотострілецькі підрозділи також будуть включені до складу "Шторм-V". Наразі залишається незрозумілим, чим ці підрозділи відрізняються від рот "Шторм-Z", які вже давно воюють.

Авдіївка

Image

Загальна ситуація для українських військ стабілізувалася, оскільки російський наступ, схоже, досяг свого піка. Російські війська втратили бажання наступати, а кількість бойової техніки значно зменшилася. Росіяни також не змогли розвинути свій успіх у промисловій зоні на південь від Авдіївки.

Водночас логістична ситуація в Авдіївці погіршилася для українських сил. Звіти підтверджують, що російські війська використовують дрони з тепловізорами та камерами нічного бачення, що ускладнює постачання в нічний час. Як наслідок, логістичні проблеми залишаються, незважаючи на загальну стабілізацію військової ситуації.

Мар'їнка

Image

Ситуація в Мар'їнці критична. Хоча конкретні деталі не можуть бути розголошені, наш аналіз вказує на те, що падіння Мар'їнки, ймовірно, є питанням часу. Падіння Мар'їнки може створити оперативні можливості для російських військ у напрямку Курахового та Вугледара. Якщо росіяни змусять захисників Вугледара відступити, вони зможуть відновити критично важливу логістичну залізничну лінію, що значно скоротить час транспортування та забезпечить більш мобільне пересування підрозділів.

Район Бахмута

Image

У районі Бахмута проблеми зберігаються, оскільки російські війська продовжують досягати обмежених і локальних успіхів біля Хромового та Кліщіївки. Хоча більшість їхніх атак були успішно відбиті з понесеними втратами, загальний прогноз не є оптимістичним. Існує потенційний ризик того, що українські захисники можуть поступитися деякими позиціями, здобутими під час літньо-осінньої кампанії. Враховуючи поточні обставини, ймовірність суттєвого прориву або колапсу наразі є низькою.

Спірне

У районі н.п. Спірне протягом минулого тижня росіяни продовжували здійснювати атаки невеликими тактичними групами, зазнаючи втрат, але не досягаючи відчутних результатів. Загальна ситуація на цій ділянці фронту виглядає стабільною.

Лимансько-Куп'янська ділянка

Російсько-терористичні війська продовжують тиснути як на Лиманському, так і на Куп'янському напрямках. Наразі їхні зусилля не принесли значних результатів, але вони зазнали відчутних втрат. Аналіз свідчить, що Росія наразі розглядає цей напрямок як другорядний. Попри це, на Лиманському та Куп'янському напрямках тривають безперервні штурми. Якщо росіяни досягнуть успіху в районі Бахмута, ми очікуємо потенційного посилення тиску на Лиманському та Куп'янському напрямках.

Підсумок

Збройні сили України зіткнулися з викликами, пов'язаними з входженням у суворий зимовий період, який характеризується дефіцитом артилерійських боєприпасів, втомою після тривалої літньо-осінньої кампанії, призупиненням допомоги з боку Конгресу США, ненаданням необхідної кількості боєприпасів з боку європейських партнерів та іншими факторами. Попри загальну несприятливу ситуацію для Сил оборони, ми оцінюємо, що російські війська навряд чи здійснять ще один наступ армійського рівня. Виходячи з досвіду Авдіївки, де значні зусилля бронетанкових та піхотних підрозділів принесли обмежені результати, ми не очікуємо значних проривів чи колапсу оборони у найближчій перспективі.

З огляду на нинішню диспозицію та розподіл російських ресурсів, існує ймовірність того, що з літа та восени 2023 року можна буде спостерігати операції батальйонного, бригадного та корпусного рівня, спрямовані на покращення тактичної обстановки та повернення втрачених позицій. Успіх цих операцій, якщо вони будуть проведені без виснаження новостворених підрозділів, потенційно може створити передумови для більш масштабного весняного наступу у 2024 році.

Але реальність залишається такою, що російські війська навряд чи зможуть досягти критичного стратегічного зсуву у війні протягом наступної зими чи навіть весни. Однак це не зменшує нагальну потребу як для України, так і для її союзників вжити рішучих заходів для здобуття переваги.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
In_Factum
In_Factum@infactum

27.9KПрочитань
2Автори
86Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається