Що робити: прийшли додому, налили в миску води, опустили ноги. Дивимося: вмієте стояти на воді? Якщо так, значить ви Бог і просто не можете схибити у цьому житті. Якщо ж не вмієте стояти на воді – очевидно, ви людина)
А отже, у вас були, є і будуть помилки, спади і злети – і це просто невід’ємна частина життя.
Неможливо уникнути помилок, бо, як би не було прикро, а саме на них ми ростемо (звісно, якщо зробити правильні висновки, інтегрувати досвід, а не просто визнати факт).
Коли у мене піднімається почуття провини за якісь мої рішення (а тут треба зауважити, що інколи я дивуюся, скільки всього в собі ношу і як я це витримую. Відповідь: навчилася жити з цим – минуле не змінити, але на нього можна спертися), я собі кажу: якби я могла зробити тоді, в той момент, по-іншому – я б зробила.
У кожний момент життя ми приймаємо найкращі для себе рішення – як знаємо і розуміємо.
З часом, коли ми самі змінимося, зробимо висновки, частенько думаємо інакше про свої рішення. Але ж тоді ми не були тими, ким ми є зараз, так же?
Ну, отак поговорю із собою, можу навіть трішки пожуритися, і йду далі.
І ось ще декілька нагадувань для тих, хто відчуває руйнуюче почуття провини:
- ви не повинні відчувати провину за те, що турбуєтеся про себе і свої потреби. Це про здоров’я, а не про егоїзм. Якщо не ви про себе, то хто?
- внутрішньо зрілі люди не займаються підрахунком «хто що кому зробив» і не ставлять у провину фразою «я для тебе стільки зробив, а ти!..». Це про аб’юзивний контроль і бажання відчути свою значимість, владу над іншим
- підтримувати сімейні стосунки не означає жертвоприношення. Ви не повинні страждати, і по-справжньому близькі люди не будуть вас про це просити
- ви маєте право в моменті нічого не робити, займатися своїми справами та відпочивати. Вимога 100%-ї ефективності 24/7 нереальна, не варто себе звинувачувати за її невиконання
.
А якщо самостійно складно впоратися з почутям провини - чекаю вас на консультації. У вас буде безпечний простір для ваших думок та емоцій, пошук рішень та виходу із ситуації
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Що таке справжня турбота
Подбати про людину – це не означає дати їй те, що у вас є, що ви можете дати. Подбати про людину – це дати їй те, чого вона дійсно хоче, чого потребує на даний момент. В першому випадку не складно поділитися своїм, тим, що у нас і так є, що ми вміємо. В іншому - напружитися
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяСумніви у симпатії
Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяПровина вцілілого: як з цим упоратися
Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло. ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.
Теми цього довгочиту:
Птср
Вам також сподобається
Теми цього довгочиту:
МотиваціяЯк зробити мозок розумним, гострим і швидким: 7 порад
Цей допис може бути корисним для вас, якщо ви хочете покращити роботу свого мозку
Теми цього довгочиту:
МозокЧому ми відчуваємо менший голод коли на вулиці спекотно? та чому морзиво не допоможе охолодитись
На вулиці перші дні версеня і пік спеки позаду але давайте повернемося до наших відчутів при +35. У спекотні, дні літа ви можете помітити, що ваш апетит не такий сильний, як у прохолодну погоду. Але який зв'язок між температурою та апетитом?
Теми цього довгочиту:
Саморозвиток