Що робити: прийшли додому, налили в миску води, опустили ноги. Дивимося: вмієте стояти на воді? Якщо так, значить ви Бог і просто не можете схибити у цьому житті. Якщо ж не вмієте стояти на воді – очевидно, ви людина)
А отже, у вас були, є і будуть помилки, спади і злети – і це просто невід’ємна частина життя.
Неможливо уникнути помилок, бо, як би не було прикро, а саме на них ми ростемо (звісно, якщо зробити правильні висновки, інтегрувати досвід, а не просто визнати факт).
Коли у мене піднімається почуття провини за якісь мої рішення (а тут треба зауважити, що інколи я дивуюся, скільки всього в собі ношу і як я це витримую. Відповідь: навчилася жити з цим – минуле не змінити, але на нього можна спертися), я собі кажу: якби я могла зробити тоді, в той момент, по-іншому – я б зробила.
У кожний момент життя ми приймаємо найкращі для себе рішення – як знаємо і розуміємо.
З часом, коли ми самі змінимося, зробимо висновки, частенько думаємо інакше про свої рішення. Але ж тоді ми не були тими, ким ми є зараз, так же?
Ну, отак поговорю із собою, можу навіть трішки пожуритися, і йду далі.
І ось ще декілька нагадувань для тих, хто відчуває руйнуюче почуття провини:
- ви не повинні відчувати провину за те, що турбуєтеся про себе і свої потреби. Це про здоров’я, а не про егоїзм. Якщо не ви про себе, то хто?
- внутрішньо зрілі люди не займаються підрахунком «хто що кому зробив» і не ставлять у провину фразою «я для тебе стільки зробив, а ти!..». Це про аб’юзивний контроль і бажання відчути свою значимість, владу над іншим
- підтримувати сімейні стосунки не означає жертвоприношення. Ви не повинні страждати, і по-справжньому близькі люди не будуть вас про це просити
- ви маєте право в моменті нічого не робити, займатися своїми справами та відпочивати. Вимога 100%-ї ефективності 24/7 нереальна, не варто себе звинувачувати за її невиконання
.
А якщо самостійно складно впоратися з почутям провини - чекаю вас на консультації. У вас буде безпечний простір для ваших думок та емоцій, пошук рішень та виходу із ситуації
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
"Протокол 6С": допомога в критичній ситуації
Часто в критичній (стресовій) ситуації ми почуваємо себе розгублено і не знаємо, як допомогти людині. Доктор Моше Фарчі, підполковник запасу армії оборони Ізраїлю, розробив простий та в той же час ефективний "Протокол 6С".
Теми цього довгочиту:
Психологічна ПідтримкаЯк відпустити кохану людину?
Питання, на яке не має короткої відповіді. І точно буде мало одного допису. Але з чогось треба починати, так? Тому пишу: часто складність буквально не в тому, що вирозходитеся з людиною, а в тому, что саме ця людина задовольняла ваші певні(важливі для вас) потреби.
Теми цього довгочиту:
СтосункиЯ його пробачила/я її пробачив
“Я його пробачила / я її пробачив. Будемо жити далі. Ми живемо далі.” Чи хороша ця історія, коли мова йде про зраду? Ні, не хороша.
Теми цього довгочиту:
Стосунки
Вам також сподобається
Ми хотіли?
- Ми хотіли зробити світ кращим? - Кращим? - Краще для всіх не буває, комусь завжди буде гірше.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяТеми цього довгочиту:
ПсихологіяСкажи мені, у що ти віриш, і я скажу, хто ти.
Якщо ваш Бог розподіляє людей на рай та пекло, то ваш світ чорно-білий, а основна його цінність — справедливість.
Теми цього довгочиту:
Психологія