Що робити: прийшли додому, налили в миску води, опустили ноги. Дивимося: вмієте стояти на воді? Якщо так, значить ви Бог і просто не можете схибити у цьому житті. Якщо ж не вмієте стояти на воді – очевидно, ви людина)
А отже, у вас були, є і будуть помилки, спади і злети – і це просто невід’ємна частина життя.
Неможливо уникнути помилок, бо, як би не було прикро, а саме на них ми ростемо (звісно, якщо зробити правильні висновки, інтегрувати досвід, а не просто визнати факт).
Коли у мене піднімається почуття провини за якісь мої рішення (а тут треба зауважити, що інколи я дивуюся, скільки всього в собі ношу і як я це витримую. Відповідь: навчилася жити з цим – минуле не змінити, але на нього можна спертися), я собі кажу: якби я могла зробити тоді, в той момент, по-іншому – я б зробила.
У кожний момент життя ми приймаємо найкращі для себе рішення – як знаємо і розуміємо.
З часом, коли ми самі змінимося, зробимо висновки, частенько думаємо інакше про свої рішення. Але ж тоді ми не були тими, ким ми є зараз, так же?
Ну, отак поговорю із собою, можу навіть трішки пожуритися, і йду далі.
І ось ще декілька нагадувань для тих, хто відчуває руйнуюче почуття провини:
- ви не повинні відчувати провину за те, що турбуєтеся про себе і свої потреби. Це про здоров’я, а не про егоїзм. Якщо не ви про себе, то хто?
- внутрішньо зрілі люди не займаються підрахунком «хто що кому зробив» і не ставлять у провину фразою «я для тебе стільки зробив, а ти!..». Це про аб’юзивний контроль і бажання відчути свою значимість, владу над іншим
- підтримувати сімейні стосунки не означає жертвоприношення. Ви не повинні страждати, і по-справжньому близькі люди не будуть вас про це просити
- ви маєте право в моменті нічого не робити, займатися своїми справами та відпочивати. Вимога 100%-ї ефективності 24/7 нереальна, не варто себе звинувачувати за її невиконання
.
А якщо самостійно складно впоратися з почутям провини - чекаю вас на консультації. У вас буде безпечний простір для ваших думок та емоцій, пошук рішень та виходу із ситуації
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Чому чоловік “не чує” вас, коли ви намагаєтеся обговорити його поведінку, яка приносить вам біль
Наприклад, тому що в той момент він чує не вас, а погрозу. Ваш біль для нього - не сигнал «зверни увагу», а ніби виклик на бій. Чоловік автоматично стає в захисну позицію, де ви в ролі – звинувачувача, а він – жертви, яку намагаються «переробити».
Теми цього довгочиту:
СтосункиПравда про людей з уникаючим типом прив’язаності
А саме про те, що вас може очікувати, якщо ви вирішите їх рятувати.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяЧому чоловік зникає, коли ви стаєте до нього ближе
Підсумки із особистого досвіду та багатьох історій клієнтів.
Теми цього довгочиту:
Психологія Стосунків
Вам також сподобається
Психологія розвитку особистості у пошуках сенсу життя
Психологія розвитку особистості — це шлях повернення до себе справжнього. Це внутрішні зміни, які народжуються не з примусу, а з чесності. Сумніви, пошук, спіралі і світло — усе це частина глибокого людського процесу.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяМої страхи і небажання втратити можливість
Цей довгочит відрізняється від інших, написаних мною. Але ціль все така ж-поділитись своїми думками та допомогти іншим
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяЗгода на чай, або Як залицяння стають насильством
Рух MeeToo, що заснувала в 2006 році Тарана Берк і що набув розголосу в 2017 після твіта Алісси Мілано, після доленосної для Гарві Вайнштайна статті журналісток Джоді Кантор і Меґан Туей, поруч із хештегом мільйонів жінок, які мовчали роками.
Теми цього довгочиту:
Психологія