Китайські оглядачі вважають, що конфлікт завдасть серйозного удару по близькосхідній політиці Вашингтона, в тому числі зруйнує новий підтримуваний США торговий маршрут Індія-Близький Схід – план, спрямований на те, щоб кинути виклик Китаю.
Одна з глибинних причин цієї атаки – зірвати переговори про нормалізацію ізраїльсько-саудівських відносин, яким в першу чергу сприяє Вашингтон, заявив в інтерв'ю Global Times Лі Шаосянь, директор Китайсько-арабського науково-дослідного інституту при Нінсянському університеті.
ХАМАС побоюється, що якщо Саудівська Аравія нормалізує відносини з Ізраїлем, інші арабські країни можуть наслідувати її приклад, що буде руйнівним для Палестини, кажуть експерти, відзначаючи, що всі сили в Палестині виступають проти того, щоб арабські країни нормалізували відносини з Ізраїлем, і вимагають вирішення палестино-ізраїльського конфлікту як передумови для того, щоб арабські країни налагодили відносини з Ізраїлем.
Деякі китайські експерти вважають, що несподівана атака може не тільки зірвати переговорний процес нормалізації ізраїльсько-саудівських відносин, але й, ймовірно, знизити щойно встановлену взаємну довіру між Саудівською Аравією та Іраном, які відновили дипломатичні відносини за посередництва Китаю.
Цей конфлікт серйозно відкине назад політику США на Близькому Сході. Останній приклад – план Байдена побудувати масштабну транспортну мережу з Індією, Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами. Якби Саудівська Аравія та Ізраїль нормалізували відносини, залізнична система могла б включити Ізраїль, розширивши охоплення проєкту до Європи через ізраїльські морські порти.
Китай зрозумів суть вирішення палестино-ізраїльського конфлікту. Лю Чжунмін, професор Інституту близькосхідних досліджень Шанхайського університету міжнародних досліджень, зазначив, що реалізація рішення про дві держави та створення незалежної держави Палестина означає винесення палестино-ізраїльського конфлікту на стіл переговорів, а потім перехід до просування примирення між Ізраїлем і арабським світом.
Експерти також відзначили, що успіх Китаю в посередництві у переговорах між Саудівською Аравією та Іраном може стати прикладом для наслідування у вирішенні палестино-ізраїльського конфлікту, хоча останній є наслідком більш складних конфліктів.
Джерело: Global Times
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Рольові ігри про Другу Світову Війну в Call of War
Рольві ігри, Call of War RP, геополітичні рольові ігри, історичні рольові ігри, друга світова війна
Теми цього довгочиту:
Текстові Рольові ІгриГерфрід Мюнклер: Новий баланс сил — IPG–Journal
На зміну світовому порядку, в якому домінує Захід, прийде концерт п’яти великих держав, вважає Герфрід Мюнклер. Яке місце в цьому випадку залишиться для Європи?
Теми цього довгочиту:
АналітикаНаслідки розширення НАТО
Схвалення Туреччиною вступу Швеції в договірний альянс призвело до покращення американо-турецьких відносин.
Теми цього довгочиту:
Аналітика