Помилково забуті: відкриття життя та долі дітей Локі

Думаю кожен чув про дітей Локі, про трьох жахливих чудовиська і восьминогого коня… Про них і не тільки, спробую розповісти сьогодні

Нарві та Валі

( в деяких джерелах Нарві і Нарі )

Два син Локі від його дружини Сігун.

Про Сігун мало, що відомо однак вона могла бути богинею перемоги в війні. Цікаво, що Сігюн заплітає волосся у довгу косу, як воїн-Вікінг перед битвою. Можливо це тонкий натяк на її роль як скандинавської богині перемоги.

В міфах про Нарві і Валі мало, що відомо крім історії про їх смерть.

Після смерті Бальдра, трапився інциндент, який потім назвуть «Пересваркою Локі». Перепивши елю він не стримуючись, повідав асам, що про кого думає. Необійшов нікого і навіть майже признався в причетності до смерті Бальдра.

Пересварка Локі

Це одкровення переповнило чашу терпіння богів, і вони вирішили помститися Локі. Як каже міф, Локі вислизнув з будинку Егіра, перетворився на лосося і сховався у водоспаді, проте аси його спіймали.

Після захоплення Локі аси захоплюють і його синів. Вони перетворюють Валі на вовка, через що, він кидається на свого брата Нарві і розриває його на шматки. Кишки Нарві використовуються, щоб прив'язати Локі до скелі.

А над обличчям Локі повісили змія, який постійно капає ядом на нього. А Сігун, стоїть з чашою і намагається зловити весь яд, щоб хоч трохи полегшити участь свого чоловіка. Кажуть коли вона відходить і яд потрапляє Локі на обличчя то від його болю ( чи то гніву ), починаються землетруси.

Так він залишається прикутий до початку Рагнареку…

Локі прикутий до скелі

Слейпнір

Одного дня до Асгарду прибув чужинець. Дужий на вид, непогано убраний. Йшов не сам, при собі мав сірого жеребця з широкою спиною.

Чужинець запропонував свою допомогу, бачте поки немає Тора Асгард уязвимий, щоб це виправити треба збудувати стіну. А стіну пообіцяв збудувати не просто, а настільки високу, що найвищий гігант не перелізе, настільки міцну, що жоден троль не проб’є. От тільки ціну він зазначив зависоку - руку Фрейї, сонце і місяць.

Боги звісно не погодились, але тут вмішався Локі і сказав, що не гоже таку гарну пропозицію відкидати, давай вкладем угоду. Угода, яку він аж ніяк не зможе виконати, а якщо не виконає то нічого не отримає, а у нас буде стіна.

Висунули вони умови: побудувати стіну за шість місяців, без ніякої допомоги.

Ну і почав чужоземець будувати стіну, тільки от проблема виникла - будував занадто якісно і головне занадто швидко. Боги почали нервувати і звинувачувати Локі. Особливо Фрея, яка вже бачила смерть Локі, після програного парі ( щоб хоч якось повеселитись перед весіллям на чужоземці ).

Відчувши запах проблем для себе, Локі вирішив влаштувати їх комусь іншому.

Поспостерігавши за чужоземцем він виявив, що половину роботи робить кінь, саме він тягає важкі гранітні блоки для стіни. І без нього робота сповільниться, як мінімум вдвічі, якщо не більше.

І тут зародивсь геніальний план, Локі перетворивсь на гніду кобилу захопив всю увагу коня. Чужоземцю лиш залишилось, дивитись вслід, як його кінь віддаляється і аж ніяк не хоче слухати команди.

Стіну без коня побудувати вчасно не вийшло і тому рука Фріг, і голова Локі залишились в спокої.

Пізніше виявилось, що чужоцемець був велетнем і вчасно повернувшийся Тор вбив його.

А стіна залишилась трохи не добудована досі…

На якийсь час Локі зник, в потім повернувся з разом з сірим лоша. Воно було гарне, єдине що мало 4 пари копит.

Снейпніра, так прозвали лоша, Локі подарував Одінові. Це був найшвидший і найсильніший кінь в усьому світі, кажуть він міг перегнати навіть вітер.

Саме на Слейпнірі Одін відправляється на битву під час Рагнареку. І ймовірніше всього їх обох проковтує гігантський вовк Фенрір.

Локі і Слейпнір

Змій Йормунґанд, Хель і вовк Фенрір

Йормунґар, Хель і Фенрір

Постійність і вірність це не зовсім про Локі. Крім врожливої Сігун він взяв в дружини собі велетку Анґрбода.

Анґробода

Час від часу він втікав з Асгарду до Країни велетнів, і одного дня Одін у вісні побачив трьох немовлят, і що ці діти (Локі і Анґрободи) принесуть йому й асам розруху. Ну і вирішив він доставити їх в Асгард, щоб вже вирішити, що з ними робити.

Відправились боги в Країну велетнів і знайшли трьох отприсків, один дивніше іншого ( Анґробога нічого не підозрювала, тому залишила їх самих ).

Схопили дітей, зв’язали їх і попрямували в Асгард.

Першою детиною Локі був світовий змій Йормунґанд. Одін велів випустити його в море, де він буде рости поки не охопить всю землю.

Йормунґанд

В кінці кінців він буде битися з Тором. І вони оба падуть в тій битві.

Другою дитиною була дівчина, одна її половина була прекрасна, а інша більше походила на труп.

Одін назначив її правителькою царства мертвих - Хельхеймом. Туди потрапляли душі, які померли не в бою (від старості чи хвороби).

Хель досі править там, приймаючи душі, які впали не геройською смертю

Хель

Третьою дитиною було вовчення, воно їло м’ясо, але говорили як людина. Його звали Фенрір.

Він ріс швидко і з кожним днем все більше їв м’яса. Всі боги його боялись, крім Тюра. Він лиш продовжував гратися і кормити звіра.

Тюр - Бог війни

Але інші не бачили в Фенрірі нічого крім його сили і смертоносних ікрол. Ну і вирішили, що треба його заковати в пути.

Зробили вони найсильніші ланцюги і принесли до Вовка, мов давай перевірим твою силу. Порвавши їх Фенрір лиш завив і звеселів, адже був задоволений, що пройшов перевірку. Наступні ланцюги також не витримали довго, і тоді вони вирішили звернутись до гномів.

Гноми використали : «По-перше, кроки кішки.По-друге, бороду жінки.По-третє, корені гори.По-четверте, сухожилля ведмедя.По-п’яте, подих риби. А шосте, і останнє, це плювок птаха.»

І в результаті у них вийшло, щось схоже на довгу шовкову стрічку.

Прийшли знову вони до Фенріра, і запропонували туж гру, однак його обурило, що вони вважали ніби ця жалюгідна стрічка його зупинить, ну й відмовивсь.

Почали вони його вговорювати, але почув вовк підвох в солодких речах, дай висунув вимогу - нехай, хтось покладе мені руку до пащі.

І тоді визвався Тюр, ну і поклав правицю в пащу Фенріра.

Зв’язали його боги стрічкою гномів і почав вовк намагатись порвати пути. Туживсь, звивавсь, але стрічка не піддалась.

Всі блоги почали сміятись ( крім Тюра ), сміх Одіна змішавсь з сміхом Бальдра і зі злості Фенрір вгризся в Тюрове зап’ястя.

З тих пір він чекав Рагнарека, часу коли він помститься і вб’є Всеотця.

Фенрір ковтає сонце

Батько всіх відьом

Мало, хто знає, але Локі можна вважати батьком всіх відьом

«Коротке пророцтво вельви»

На цьому все, якщо дочитали буду вдячна прочитати ваш відгук🦦

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Kleo
Kleo@kleo

~шуршить книгою~

10.9KПрочитань
15Автори
39Читачі
На Друкарні з 27 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Шубін

    Кумедно. Загадка походження імені «шубіна» давно розкрита, але в україномовній літературі, тому росіяни й російськомовні манкурти без роду й племені досі фантазують про випалювання метану і шубу.

    Теми цього довгочиту:

    Міфологія
  • Русалонька

    Як напевно ви знаєте, слов’янські русалки не мають хвостів і жодного стосунку до моря, позаяк є духами річок.

    Теми цього довгочиту:

    Фольклор
  • Міф про створення світу в фентезійних релігіях

    Важливим елементом занурення читача у вигаданий світ є внутрішній лор. Розглянемо, як можна покращити цей лор через вигадану релігію.

    Теми цього довгочиту:

    Сторітелінг

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Шубін

    Кумедно. Загадка походження імені «шубіна» давно розкрита, але в україномовній літературі, тому росіяни й російськомовні манкурти без роду й племені досі фантазують про випалювання метану і шубу.

    Теми цього довгочиту:

    Міфологія
  • Русалонька

    Як напевно ви знаєте, слов’янські русалки не мають хвостів і жодного стосунку до моря, позаяк є духами річок.

    Теми цього довгочиту:

    Фольклор
  • Міф про створення світу в фентезійних релігіях

    Важливим елементом занурення читача у вигаданий світ є внутрішній лор. Розглянемо, як можна покращити цей лор через вигадану релігію.

    Теми цього довгочиту:

    Сторітелінг