Чим можу бути корисна

Мене звати Лілія, я клінічний психолог, психотерапевт.

Працюю над вирішенням психологічних запитів: знизити інтенсивність тривоги, депресивних переживань, розібратися у стосунках з партнером, батьками, дітьми, або усвідомити те, що заважає побудувати стосунки; пережити травматичний досвід, втрати, гострий стрес. 

Використовую доказову та визнану міжнародними стандартами психотерапію. Це означає, що наукові дослідження підтвердили її вплив. Навчаюсь кільком методам, щоб мати гнучкість під конкретний запит клієнта та враховувати обмеження кожного з підходів.

На процес роботи може впливати вміння спеціаліста розділяти особисті та професійні переживання, щоб це було на користь клієнту. Для цього я сама проходжу особисту та групову психотерапію щотижня в напрямах, які сама використовую.

Для роботи зі складними випадками, я консультуюсь у досвідчених колег-супервізорів, відвідую групові зустрічі-розбори з іншими психотерапевтами (інтервізії).

Деталі для фахівців:

Я працюю індивідуально з травмою, комплексною травмою, гострою реакцією на стрес, болем, тривожними та депресивними станами, порушеннями системи прив’язаності в методах IFS, EMDR, Brainspotting, менше (до 2 клієнтів) з межовим і нарцисичним розладами особистості, спираючись на TFP. Продовжую навчатись цим методам.

Також працюю над стабілізацією та ресурсами за допомогою Mindfulness, EMDR; будуючи стосунки між клієнтом та його частинами в IFS.

Проводжу психоаналітичні групи. 

Коли до мене звертатися

До мене звертаються коли незадоволені конкретною сферою свого життя, відчувають емоційний дискомфорт, не вдається досягти бажаних цілей.

Коли хочуть більшого, змін, але не отримують. Зі страхами, складнощами, тривогою, занепокоєнням. Коли складно впоратися із ситуацією.

Коли не подобається своє тіло, з соматичними симптомами або болем.

Коли відчувають труднощі у стосунках: з собою, з партнером, з батьками, з дітьми, з колегами, клієнтами та іншими людьми, також із запитами сексуальної сфери. 

До мене звертаються у кризових станах та гострому стресі.

Також можна звертатися дослідження себе та створення безпечного досвіду стосунків, підсилення ресурсних станів та “сильних” сторін, дуже поважаю та отримую задоволення працювати з такими запитами, бо ця робота значно підвищує якість життя.

Досвід під час війни

Від 24.02.22 провела близько 300 волонтерських годин кризових консультацій із людьми, що постраждали від війни та ВПО.

Мала досвід роботи в приватній практиці з діючими військовими та з наслідками перебування на війні: важкими емоційними станами, ПТСР, гострою стресовою реакцією, наслідками поранень та контузій, з втратами. Також я мала на жаль негативний досвід в психіатричній лікарні з військовими, зіштовхнувшись із системою лікарні, та непрофесійним ставленням до пацієнтів, якому безсила зарадити.

Наразі я тимчасово перебуваю закордоном з великою різницею з Київськім часом і працюю з українцями в еміграції над запитами адаптації, стосунків та реалізації, тривоги та депресії. 

Обмеження, коли я не зможу допомогти

Я маю певні обмеження, відсутність компетенції, освіти та навичок в таких випадках:

  • Я не працюю з дітьми, тому що у 8 із 10 випадків у терапії залишаються батьки. Дитині може нашкодити, якщо після роботи з психологом вона повернеться в колишнє середовище, в якому нічого не змінилося. Тому, щоб допомогти дітям, часто працюють з дорослими.

  • Я не зможу допомогти, якщо ваш партнер, родич, друг чи близький знайомий вже в терапії зі мною.

  • Я не працюю з парами.

  • Я не працюю з нейровідмінностями (РДУГ, РАС) тому що не маю відповідної кваліфікації та компетенцій.

  • Я не працюю з хімічними залежностями. 

  • Я не є психодіагностом та не ставлю діагнози, не призначаю ліки. 

  • Я можу відмовити в роботі після першої зустрічі, якщо зрозумію що не маю компетенцій, навичок та знань для роботи з вами.

Якщо є потреба, я можу скерувати до колег з суміжних галузей з відповідною кваліфікацією та компетенціями. Підтримаю колегіальний та комплексний підхід.

Цінності та інтереси

Для мене важливо, щоб терапія приносила користь: відчуття спокою, задоволення, доступу до радості, та звільняла від шкоди: болю, дискомфорту, руйнування. Також люблю терапію як спосіб досліджувати себе, свої бажання та знаходити шляхи задоволення потреб. 

В процесі я ціную дбайливе ставлення, безоцінковість та відсутність осуду, теплу атмосферу довіри та безпеки. Як на мене, немає нічого цікавішого за дослідження особистості, коли ми дізнаємось про себе щось нове, освідомлюємо щось важливе та приховане, наші емоції, ставлення та поведінка змінюється на спокійні, впевнені та радісніші. Наш стан змінюється на краще, а також з'являється простір для різних переживань.

Мені подобаються книги Ялома та описані в них цінності, наприклад знаходити індивідуальний спосіб терапії для кожного клієнта. 

Люблю коли виходить вирішувати складні завдання, тому зростаю разом із клієнтом, безперервно навчаюсь, проходжу супервізії.

Ціную психотерапію за свободу та полегшання, радість від життя, які стають нам доступними.

Освіта

БАЗОВА:

  • КІСПП Київський інститут клінічної психології та психотерапії

    Магістратура - Клінічна психологія

ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА:

  • EMDR

    Асоціація EMDR Європа, Міжнародна асоціація EMDR (EMDR EU & EMDR IA)

    Alexandra Richman, Sanja Oakley. Part l training (EMDR UK).

    Семінар від Bessel Van Der Kolk (USA).

    Конференції EMDR Україна.

    EMDR Flash - Philip Manfield, засновник методу (USA).

  • IFS - Internal Family System, Dr. Irina Diyankova (USA).

  • Mindfulness - Український інститут (СBT) КПТ когнітивно-поведінкової терапії.

  • Груповий аналіз - АППУ: Київська школа групового аналізу.

  • Brainspotting - Ассоціація Brainspotting Україна. Marie José Boon (Nederland).

  • TFP - Українська асоціація трансфер сфокусованої терапії; Український інститут вивчення розладів особистості, Frank Yeomans ISTFP (New York)

Повний перелік та сертифікати можна перевірити на сайті https://liliia.onepage.me/ у розділі “Освіта”.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лілія Проценко
Лілія Проценко@ss.psy

Клінічний психолог

2KПрочитань
1Автори
11Читачі
На Друкарні з 10 липня

Більше від автора

  • Хочу бути лідером. Як поводяться групи?

    Лідер базової групи - найбільш травмований її учасник, завжди стає цапом-відбувайло, і для цього має хорошу причину. Це можливе отримання уваги через сором і самотність у травмі. Теорії групового психоаналізу, про роль лідера в робочій, а не базовій групі.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Ознайомитись перед стартом роботи

    Щоб можна було одразу переходити до роботи та заощадити ваш час, гроші та ресурси для терапії, а не для розповідей про неї, я зібрала у цю статтю всю інформацію, яка надається на перших зустрічах.

    Теми цього довгочиту:

    Психотерапія
  • Вони знають. Динаміка в групах.

    У тому, що окремий учасник групи (сім'ї, компанії, колективу) розповідає про себе, є речі, які однаково добре знають і він сам, і інші учасники групи - Я відомий. Є те, що він знає про себе, а інші ні - Я прихований. Є речі, які інші знають про нього, а він сам ні - білі плями.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається