Нація (за Т.Г.Шевченком) - "духовна,культурна та історична спільнота живих,мертвих і ненароджених". Тобто, нація - це колективне етнічне об'єднання людей,що сформувалося унаслідок історичних та культурних подій. Відомий французький публіцист і філософ Ернест Ренан так пояснює націю: «…нація – це велика солідарність, утворювана почуттям жертв, які вже принесено і які є намір принести в майбутньому. Нація вимагає минулого, але в сучасності вона резюмується цілком конкретним чинником: це чітко висловлене бажання продовжувати спільне життя».
Основна ідея нації – будувати гармонійне, соціокультурне та національно – свідоме суспільство, в якому на порядку денному стоїть ідея побудови ефективного громадянського та національного суспільства. Американський соціолог Е. Шилз визначав, що «нація потрібна громадянському суспільству, насамперед, як консолідуюча основа. Певною мірою національність виступає як передумова існування громадянського суспільства.»
Нації формуються під впливом різноманітних обставин, таких як: історія, культура, мова, географія,тощо. Розберімо по порядку.
1) Культура та мова. Вони є головними і основними чинниками формування нації. Саме завдяки ним нація має власні особливості. Наприклад, українська мова – наймилозвучніша, а ось англійська культура – приклад високих стандартів і поваги до особистості. Культура та мова визначають не лише сам факт існування націй, а ще й їхній менталітет. Так наприклад китайці здавна мають мудрий менталітет, що відобразилось на їх вкладі у світові технології.
2) Історія. Під впливом історії формуються основні ідеї нації. Через різні завоювання, поневолення імперіями та утворення власних держав формується сенс існування тої чи іншої нації. Наприклад – українці, це нація, яка фактично всю свою історію боролась з тими чи іншими імперіями, що панували на її території в той чи інший період, тому історичний сенс її існування – боротьба та перемога над жорстокими імперіями. А ось наприклад сенс існування російської нації – постійне захоплення інших націй, їхнє поневолення та асиміляція. Це пояснюється тим, що сама російська (московська) держава утворилась лише під час захоплення цих земель монгольською імперією. А далі сама московія почала поступово збільшуватись, знищуючи і захоплюючи інші народи. Можна сказати, що і інші імперії так робили, і це буде доконаним фактом, але російська експансія відзначалась найбільш кривавими різанинами та ментальною жорстокістю, що сформувалась унаслідок монгольського панування.
3) Географія. Цей чинник також відіграє значну роль, оскільки існування нації відбувається на географічному просторі, що визначає, які природні ресурси є у неї, який клімат та інше. Наприклад, швейцарська нація з’явилась не лише завдяки історії, а й внаслідок хорошого географічного розташування – в горах Альп. Ця географічна перевага в більшості і забезпечила мирний розвиток Швейцарії впродовж 200 років. Це також завадило іншим імперіям захопити цю країну, наприклад Адольф Гітлер у 1940 році мав план захоплення Швейцарії, який називався «Таненберг», однак, зваживши усі наслідки такого рішення, він відмовився від війни з Швейцарією, яка була б складною для німецької армії.
Таким чином, нації – це соціальні, історичні та культурні спільноти, що виникли внаслідок унікального географічного розташування, психологічних й культурних особливостей та історичних обставин.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Державний політичний та судовий апарати
В Україні ці 2 гілки одночасно і справедливості і паразитизму - ключові у забезпеченні функціонування держави, як політичної та адміністративної складової для досягнення необхідних нації потреб та вирішення багатьох проблем. Власні думки щодо вирішення проблем - тут.
Теми цього довгочиту:
ДержаваПолітична стратегія України, власна думка
Політична стратегія – один з найбільш потрібних чинників існування кожної держави і народу. В Україні історично так склалось, що у нас фактично ніколи не було чіткої зовнішньо-політичної стратегії, що нам лишаєтсья робити? Власна думка з цього приводу - у довгочиті
Теми цього довгочиту:
Україна30 червня 1941, як остання мирна надія України
В цей день у Львові в 1941 році було проголошено Акт відновлення Української Держави. Але чому він провалився, і чи були взагалі якісь надії? Відповідь - у довгочиті
Теми цього довгочиту:
Історія України
Вам також сподобається
Ну що? Давайте знайомитись.
Доброї вам пори дня пані та панове читачі! Сподіваюся звичить достатньо формально адже кращого привітання я придумати не змогла.
Теми цього довгочиту:
СшаПерший король Донбасу
Рінат Ахметов мав репутацію короля Донбасу, найбагатшої людини України та був неофіційним королем “донецького клану”. Але мало хто знає, що імперія Ахметова була побудована на бізнесі іншого. Сьогодні ми розкажемо про злет та падіння імперії Євгена Щербаня.
Теми цього довгочиту:
Історія УкраїниВидавнича справа й Журналістика як наука й мистецтво: що спільного, а що відмінного?
Моя думка: чи справді видавнича справа та журналістика схожі, і в чому саме?
Теми цього довгочиту:
Мої Думки