Про тривожну прив’язаність

Тривожна прив’язаність – це:

- Напруга.
Ви весь час насторожені. Якщо все добре – боїтеся від душі порадіти і поділитися своїм щастям. Якщо ж трапляються проблеми – сприймаєте їх у сто разів сильніше, ніж вони є насправді. Схильність драматизувати і перебільшувати через страх втратити важливий для вас зв’язок

- Зацикленість на стосунках.
Думки про них займають майже весь ваш час і внутрішній простір. Практично безкінечний аналіз слів та вчинків партнера, його настрою. Пошук прихованих знаків, смислів, натяків.

- Контроль.
Прихований чи явний. Ви знаєте, що треба довіряти, але не можете. Бо довіра – це про розслаблення. Ви не можете цього зробити, бо вам постійно неспокійно і хвильовно за стосунки

- Фоновий страх розриву, зради, втрати коханої людини. Цей страх то посилюється, то слабшає, але завжди присутній в тій чи іншій мірі. Вам складно розслабитися та отримувати задоволення від стосунків

- Ревнощі до минулого. Вам здається, що з кимось було краще, ніж з вами, і ця думка завдає болю. Ревнощі у теперішньому. Весь час боясно, що кохана людина раптом зустріне когось іншого. І ця думка спонукає вас більш прискіпливо моніторити стосунки та вкладатися в них
.
Тривожна прив'язаність - це не мінус. Це ваш спосіб, ваша стратегія зберегти контакт із значимою для вас людиною. Це йде з дитинства, ви так навчилися.

Але зараз, у дорослому віці, ви можете по-іншому.

Так, потрібна певна внутрішня робота, але в результаті ви зможете коректувати свою поведінку. Щоб ваша тривога не впливала на вас, партнера та стосунки в цілому.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Дружня психологиня
Дружня психологиня@j_korobenko

Тут спокійно та цікаво)

184Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 25 серпня

Більше від автора

  • Сумніви у симпатії

    Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Провина вцілілого: як з цим упоратися

    Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло.  ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.

    Теми цього довгочиту:

    Птср
  • Ключові моменти у спілкуванні з військовим/ою

    Ненав'язливість. Не вимагайте та не наполягайте, щоб вам регулярно та чітко відповідали. Інколи справді немає на це можливості. Ви зі своїм хвилюванням ще може впоратися, а захисник дуже ризикує життям, шукаючи зв'язок, щоб надіслати вам повідомлення.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається