Про звужену свідомість

Психіка людини може витримати дуже багато.
Згадайте, інколи ви навіть самі дивуєтеся, як змогли пережити ту чи іншу ситуацію. Адже тоді вам здавалося, що то безвихідь, кінець і ви точно не впораєтеся. Але якимось «дивом» справилися.

Так от – це можливо, коли є ресурси. Як от повноцінний сон, харчування, відпочинок, фізичні навантаження, цікаве спілкування, робота та хобі, коло підтримки.

Коли ресурсів достатньо, людина може радіти, отримувати задоволення, бути ефективною, діяльною, творчою та витримувати складні обставини.

А коли в життя раптово вривається і все собою захоплює страх за життя, цілковита невизначеність, втрата всього звичного і дорогого, смерть, руйнування – ресурси катастрофічно швидко виснажуються.
Сили закінчуються і здатність витримувати обставини «падає».

Для цього є спеціальний термін - «звужена свідомість». Буквально це означає, що психіка виснажена і працює на межі. Метафорично – це режим економії енергії, як на телефоні.

✔️А це значить, що звужена свідомість змушує нас бачити ситуацію не повністю, не з різних кутів, а сконцентруватися на неприємних моментах. Тому єдиний вихід бачимо в тому, щоб поводити себе так, як і раніше. Адже це тоді спрацювало! Але за теперішніх обставин така тактика не діє.

✔️Коли психіка працює на межі, в жорсткому економ-режимі, то людині складно виконувати найпростіші речі. Наприклад, помити голову, сходити в магазин, вирішити, що хоче на сніданок… І все це тому, що рівень функціонування психіки знизився і на швидке ухвалення рішень сил вже зовсім не вистачає.

✔️Також погіршується концентрація - звична і швидка робота тепер потребує більше часу. Багатозадачність тепер в минулому, навчатися теж складно. Це незвичний, дискомфортний стан для багатьох людей, які до війни були активними та жвавими, жили у своєму ритмі життя. Тому їм складно звикнути і прийняти свій теперішній свій стан.

✔️Одна з найпоширеніших помилок у кризовій ситуації - це те, що людина ставить перед собою ті ж завдання, як і до війни. Ніби по інерції. Однак ефективність значно знизилася, психіка перевантажена інформацією та емоціями. Почуття бувають настільки нестерпними, болючими, що людині простіше заморозити їх, продовжувати «бігти» по життю. Але це ще більше виснажує.

Щоб усвідомити, що з вами відбувається, які ви зараз, придивитися в нових обставинах до себе нового - потрібен ресурс. А його якраз нема. Тому перше, що варто зробити - зупинитися і перестати вимагати від себе більшого, ніж ви зараз можете.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Дружня психологиня
Дружня психологиня@j_korobenko

Тут спокійно та цікаво)

122Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 25 серпня

Більше від автора

  • Дуже складно стикатися з горем іншої людини

    Горе - це не обов’язково має бути фізична смерть. Можна горювати, плакати, сильно сумувати через незапланований переїзд в іншу країну, розлучення, ампутацію кінцівки, руйнування батьківського чи свого дому... Але все ж таки найскладніше, коли стикаєшся зі смертю.

    Теми цього довгочиту:

    Горе І Втрата
  • Деяким людям здається, що можна заслужити любов

    Деяким людям здається, що якщо поводитися так, як очікують від нас інші, то можна заслужити їхню любов. Якщо бути хорошою, поступливою, терплячою людиною. Погоджуватися, проявляти чудеса розуміння і тотальної підтримки, то люди побачать вас і гідно оцінять.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Тобі можна

    Інколи нам тобі потрібен той, хто скаже одне-єдине слово – «можна». Я це чую регулярно. Можна сказати, що мені пощастило мати в оточенні людину, яка допомагає мені повернутися до самої себе. Саме в ті моменти, коли я втрачаю зв’язок із собою і заганяюся

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається