Локальні епідемії чуми, що неодноразово розгоралися до кінця 15 століття, продовжували створювати брак робочої сили. Ті, кому пощастило вижити, опинилися в кращому становищі, ніж їхні предки в більш ранній час. Їхнє харчування покращилося як кількісно, так і якісно. Крім двох основних прийомів їжі, таких як обід і вечеря, існувало до трьох перекусів між основними прийомами їжі: ранковий суп або юшка, хліб і стаканчик алкоголю на ніч.
Оцініть контраст: У 1465 р. теслі Гамбурга харчувалися житнім хлібом, м'ясом, рідкою вівсянкою, яйцями, яловичиною, в'яленою рибою, тріскою, сиром і найкращим світлим пивом.
Їжа, куплена для сезонних робітників, які збирали виноград у Віттенберзі в 1483 р., включала:
- білий хліб;
- хліб, виготовлений із суміші різних зернових;
- ячмінь;
- горох подрібнений;
- вівсяну крупу;
- пшоно;
- сіль;
- жир;
- топлене масло;
- відварене м'ясо;
- смажене м'ясо;
- сир;
- молоко;
- капусту;
- ріпу;
- яйця;
- манку;
- рибу (в'ялену рибу, оселедець);
- цибулю;
- яблука;
- печені груші;
- спеції.
" A History of Food in Germany"
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
«Нам що-то потрібно від країн Центральної Азії, а вони дуже прагматичні». Для чого канцлер Німеччини їде до Астани? - Азаттик
У столиці Казахстану заплановані зустрічі з головами країн Центральної Азії. Які очікування від цих зустрічей і яку користь вони принесуть регіону в цілому, Азаттик запитав у експерта Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP) Штефана Майстера.
Теми цього довгочиту:
Центральна АзіяІсторія рисі: зустріч міфологій
Крізь терени міфів та поглядів Інших, Леві-Стросс намагається відшукати, як зароджуються міфи індіанців, або ж казки, наприклад, колоніальних французів, беручи за відправну точку «Історію Рисі» — міф про яку прослідковується в тих чи інших формах у багатьох спільнот.
Теми цього довгочиту:
МіфологіяВони воювали за гуано
Людство у своїй історії мали різні приводи для війни. За переказами Троянська війна почалася через жінку. Моденці та болонці воювали за відро. Але найекстравагантніша війна була війна за пташиний поміт. Розкажемо як цей ресурс став важливим у визначенні лідерів регіону
Теми цього довгочиту:
Історія