Реальний погляд

В сучасних реаліях нашого з вами життя , коли в Україні іде війна, де на кожному кроці на нас чатує небезпека. Коли на кожному кроці ми бачимо горе та розпач. Пішла така тенденція, почали читати книги по психології. Майже кожен другий , прочитавши книгу Луїзи Хей , Ліз Бурбо та ще багатьох сучасних авторів, вважає себе великим психологом, та вважає, що може давати поради направо та наліво, ставити діагнози.

Шановні все це добре, що вас цікавить ваше психічне здоров’я та ви багато читаєте розумних книг, але це не дає вам права ставити діагнози. Поясню чому. Психолог не є лікарем, та він не ставить діагнози. - Психолог не завжди має медичну освіту ,а отже не може діагнозувати у вас наприклад-шизофренію та багато інших важких психічних хвороб.

Кваліфікований психолог ,має знати багато дисциплін, таких ,як психосоматика, фізіогноміка , повинен бути трішки езотериком ,нумерологом. Одним словом багато наук вивчати, а отже постійно вдосконалюватися та вчитися. Бо наше життя не стоїть на місці. Так сталося, що війна повернула нас на 360 градусів. І от я коли пішла у 90-х роках навчатися на психолога. Мої друзі ,колеги по роботі, а в той час працювала медсестрою в терапевтичному відділенні. (В той час не було ще відділення онкології в лікарнях, але таких хворих було майже кожен 10)Так от пішовши вчитися на психолога ,на кожному кроці чула смішки типу-що це за професія. Але мені було байдуже ,мені на той час, було завжди цікаво ,чим ще крім медикаментів можна допомогти тяжкохворій людині .Але суть не в тому, як і де навчалася. Та де працювала. А суть в тому що коли почалася війна я зрозуміла, що те чому нас навчали в університеті, зовсім відрізняється від сучасних реалій. Сучасні методи та техніки із психічного здоров’я більш розвинуті. І компетентний спеціаліст повинен вчити всі ці нові дисципліни ,щоб на практиці робити добру справу людям. А саме зберегти ментальне здоров’я людини ,а не ще більше психічно калічити.

ПРИКЛАД:

Приходить до вас людина із проблемою того що на роботі його зневажає шеф, колеги постійно крадуть його ідеї. Здавалося б що тут складного- людина не впевнена в собі, потрібно підійняти її самооцінку. Але копнувши набагато глибше … можна виявити що це і самонавіювання,і дитяча травма, і булінг в школі, і мобінг. Так ,як вам може попастися психолог ,який прагне заробити на вашій проблемі то ви іще виявити такі проблеми,яких у вас взагалі не має і не може бути. Бо гарний спеціаліст женеться не за кількістю консультацій ,а за якістю та результатом виправлення у вашому ментальному здоров’ї.

Кваліфікований спеціаліст не стане вам нав’язувати лишніх психічних розладів.

Вважаю за правильне, що кожен повинен займатися своєю справою, а не лізти туди де не компетентний.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Г
Галина@Gala_lubomira

психолог-консультант.

865Прочитань
2Автори
5Читачі
На Друкарні з 19 травня

Більше від автора

  • Про наболіле…

    Як відбувається співпраця між МКХЧ і родичів зниклих за особливих обставин? Чому тисячі сімей живуть в невідомості...?

    Теми цього довгочиту:

    Самодопомога
  • Чи ,,Соромно бути у безпеці?

    Війна залишає незгладимий слід на життях тих, хто пережив її жахи. Серед численних психологічних проблем, з якими стикаються ветерани та мирні жителі, що вижили після бойових дій, особливе місце займає синдром «вцілілого на війні».

    Теми цього довгочиту:

    Самодопомога
  • Чому у дружин та сімей військових підвищується рівень тривожності?

    Війна в Україні ,кожен день приносить в наше з вами життя нові виклики. Наш організм, за період часу котрий іде війна, уже пристосувався до деяких стресових ситуацій. Ми втомлені , але ми живі і наша підтримка нашим військовим також потрібна.

    Теми цього довгочиту:

    Самодопомога

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається