Що потрібно робити , щоб не втрати себе та бути психічно здоровим?

Отже на даний момент в нашій країні , все не є”Гут” ,як говорять наші хлопці. Більшість військових ,котрі воюють нак Курщині ,Харківщині ,Донеччині та інших напрямках, дуже втомлені фізично та морально. І на привеликий жаль ті професіонали,котрі мають надавати їм психологічну допомогу не завжди виконують свою роботу якісно А в більшості випадків її взагалі не виконують із-за того , що у нас і досі в армії,,совковий “підхід до проблеми .На папері є робота із особистим складом, але лише на бумазі.В 2022 році я записалася на тренінги по підвищенні кваліфікації, і знаєте що нам розповідали? А те що ми ще в універі на першому курсі вчили. Лише коли я чисто випадково потрапила на куси на прометеус,де нам давали реальні поради,як впоратися із тією чи іншою психологічною проблемою ,оце реально допомогло дізнатися багато цікавого та корисного.Тому рідні та близьки повинні навчитися деяким хитрощам і навчитися надавати допомогу самостійно. Ось кілька підходів, які можуть допомогти в цьому:

Надати свою підтримку бо:

  1. Підтримка близьких, команди або психолога допомагає не відчувати себе одиноким.

    2. Відвести до професійного спеціаліста.І допомога спеціаліста дозволить побачити ситуацію під новим кутом, та надасть змогу військовому ,зрозуміти реакції тіла та розуму .

    3.Уникнути самоізоляції в складні моменти.

  2. Дозволити піклуватися йому за своє тіло:

    Бо фізичний стан часто впливає на психічний, тому здоровий сон та харчування можуть зробити його сильнішим у боротьбі з емоційними труднощами.

    Втома та виснаження підвищують ризик втрати контролю над своїми емоціями.

  3. Розвивати здорові межі:

    Важливо розуміти, що деякі речі виходять за межі вашої відповідальності.

    Навчися говорити "ні" ситуаціям, які не в твоїй компетенції. Це дасть тобі відчуття контролю та захисту від вигоряння.

  4. Шукати сенс і ціль у своїй діяльності:

    Також потрібно спочатку задати собі питанням: чому ти розпочав цей шлях і для чого все це? Коли дії наповнені сенсом, легше впоратися з труднощами і болем. Людина, яка знає свій сенс, має додаткову енергію для боротьби з викликами. І зможе близькій впоратися із емоційними каруселями.

Залишатися вірним собі — це постійна внутрішня робота. Психологічна та емоційна стійкість розвиваються з часом, а підтримка від друзів, рідних та близьких по духу людей це дуже важлово, для військового .

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Г
Галина@Gala_lubomira

психолог-консультант.

1KПрочитань
2Автори
6Читачі
На Друкарні з 19 травня

Більше від автора

  • Вірш-реєстр.

    Цей вірш присвячую тим хто зник безвісти. Для нас рідних -вони не зникли, ми чекаємо їх завжди.Кожне ім’я — не зникле. Воно живе в любові тих, хто чекає.

    Теми цього довгочиту:

    Вірші
  • Людяність і співчуття в професії

    Коли ти стаєш до роботи із людьми, як спеціаліст із психічного здоров'я,обов'язково задай собі запитання: А що я насамперед хочу від своєї роботи ?

    Теми цього довгочиту:

    Людяність І Співчуття
  • ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИМ…

    Сьогодні рівно місяць ,як не стало мого названого сина Олексійка і таких про яких я буду пам’ятати їх до самого кінця, допоки живу,доки б’ється моє серце, дуже нажаль багато. Ті хто залишив нас не по своїй волі , а через цю трикляту війну , повиннні залишатися у наших серцях.

    Теми цього довгочиту:

    День Пам'яті

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається