Рецензія. Фантліт. Айфельгайм.

Майкл Флінн

Айфельгайм

Привіт. Сьогодні я хочу з вами поговорити про книжку досить своєрідну, скажімо так, не найочевиднішу. Отож, це роман про інопланетян і про перший контакт. Але він вже відбувся і це сталось в Середні Віки. Десь в глухому німецькому селі і про цей епізод майже не залишилось жодних свідчень. Майже.

У нас є дві часових лінії, власне середньовічна і сучасна, в якій двоє вчених майже випадково починають все це розслідувати. А ще тут є історично достовірні описи побуту німецького села 14го століття, чума, богословські дискусії, фізика інших вимірів,психологія негуманоідної раси, яка еволюціонувала з богомолів і багато всього іншого. Ну, так опис побуту сучасних вчених також безжально реалістичний і це підкупає. Я дійсно собі уявив цих задротів в найкращому сенсі цього слова.

Взагалі текст він такий, фундаментальний, мені це сподобалось. Якщо йдеться про багатомірну фізику, то нам спробують пояснити цю фізику, наскільки це можливо. Якщо йдеться про історію, то нам покажуть як відбувається кропітка робота в архіві. Якщо побут села, то він такий, що в нього віриш. Нічого занадто фентезійно яскравого, нічого надуманого, все зроблено максимально добротно. Це не пригодницька проза з карколомними поворотами сюжету, це вітраж, який треба споглядати. Хоча звісно не бракує тут і емоційних драм.

Центром сюжету звісно є сам контакт з інопланетянами. І він зроблений цікаво, бо по суті нам, сучасним читачам тут трохи чужі обидві сторони. Бо з одного боку інопланетні жуки у яких біологічно вроджений кастовий поділ, інша фізіологія буквально майже всього чорт знає яка власна історія. А з іншого боку у нас священник і він приймає свою віру серйозно. Щоб ви розуміли, поки я гуглив обкладинку, щоб вставити в цю рецензію, я випадково дізнався про існування католицького книжкового клуба українською))) В сенсі тут дуже важливу роль відіграє християнство як світогляд, у що саме вірять персонажі і як саме вони в це вірять. Власне, в якийсь момент сюжету відбувається хрещення деяких з інопланетян, що власне по-різному сприймається… ну, насправді там є добре побудований сюжетний конфлікт навколо цього.

Книга вийшла незвична, але мені подобається така неспішна, трохи філософська фантастика та і на переосмислення християнства в мене немає алергії, то текст мені дуже навіть сподобався.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Андрій Химерний
Андрій Химерний@Chimerietz

Письменник, літкритик, дивак

98Прочитань
32Автори
12Читачі
На Друкарні з 17 лютого

Більше від автора

  • Рецензія. Фантукрліт. “Лазарус“

    Світлана Тараторина "Лазарус" Власне, одна з найвідоміших фентезі книжок в українському сеттінгу за останні роки. Отже, Київ, кінець 19го століття, багато різноманітної нечисті з етнічними мотивами, детектив, таємні культи та герой із зовсім неоднозначним минулим.

    Теми цього довгочиту:

    Лазарус

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається