Рецензія на дилогію «Аквамен»

CREDIT: Warner Bros, DC

«Аквамен» (2018)

Я є великим прихильником першого «Аквамена», і вважаю, що свого часу стрічка зібрала більше мільярда доларів зборів не просто так. Особливо приємно усвідомлювати те, що в проєкт і його витривалість у прокаті не сильно то й вірили, а він добряче пройшов по кінозалам.

$1,15 млрд, 28 місце всіх часів без урахування інфляції, найкасовіший фільм та єдиний з клубу мільярдерів у DCEU
CREDIT: Warner Bros, DC

Ключем до успіху, як на мене, став момент, що фільм досить гарно оповідав фабулу в пригодницькому напрямку, таку зрозумілу всім кришталево просту, класичну діснеєвську, архетипну, але привабливу історію, чергову реінкарнацію епосу про короля Артура. ДіСішний Артур теж гідний трону Атлантиди саме тому, що вважає себе негідним.

CREDIT: Warner Bros, DC

Джейс Ван, маючи карт-бланш, акцентується на покроковому розкритті незвіданого фантастичного сетингу через простий ситуативний гумор, надзвичайно чарівного персонажа у виконанні Джейсона Момоа та неймовірний візуальний атракціон, без інтриг, скритих сенсів чи геніальних діалогів. Це пригоди у чистому виконанні, а не набитий оскому кліповий блокбастер, яким грішать студії останні років 15.

CREDIT: Warner Bros, DC

Стрічка розважає, необтяжливо розкриває споконвічні істини, демонструючи чітко протиборчі сторони, логічні та послідовні ситуації, витримуючи вибуховий драйв протягом всього хронометражу, що з лихвою перекриває недоліки, на які й не хочеться звертати уваги. Кіно інколи не має бути багатошаровим як кільця цибулі.

Оцінка: ★★★★

CREDIT: Warner Bros, DC

«Аквамен і загублене королівство» (2023)

Дисбалансований, поспішний, зітканий з різних шматків проєкт, який моментами виглядає непогано, знову ж таки в царині пригод і легкого гумору. В цей раз запальним дуетом стали брати Артур і Орм, що минулого разу ворогували: все по заповітам останніх частин «Форсажу» з ворогами-друзями.

CREDIT: Warner Bros, DC

Проте цей фільм лише бліда тінь минулої величі, який найкраще проявляє себе в останньому акті. Таке враження, що саме ця частина стрічки не пішла (або мінімально) під «ніж» монтажу, перезйомок і величезного тиску студії, яка загнала свій же кіновсесвіт у могилу, в даному випадку — в морську бездну.

CREDIT: Warner Bros, DC

Buddy movie, яке увімкнулося аж на третій передачі, замість першої чи другої, мінливий і водночас затягнутий початок, надзвичайно простий і рваний сюжет, навіть по міркам доцільної простоти оригінального фільму, а також трохи нівелюючий враження фінал, додаючи декілька очків на шальках терезів у сторону позитиву.

Оцінка: ★½

CREDIT: Warner Bros, DC

Інформація про творців і акторів

Режисер: Джеймс Ван (1-2)

Сценаристи: Девід Леслі Джонсон-Макголдрік (1-2, written by), Вілл Білл (1, written by); Джеймс Ван (2, story by), Джейсон Момоа (2, story by), Томас Па'а Сіббетт (2, story by)

У ролях: Джейсон Момоа (1-2), Ембер Герд (1-2), Віллем Дефо (1), Патрік Вілсон (1-2), Ніколь Кідман (1-2), Яг'я Абдул-Матін II (1-2), Темуера Моррісон (1-2), Дольф Лундгрен (1-2), Рендалл Парк (1-2)

Антагоніст серії: Warner Bros. Pictures

· · • • • ✤ • • • · ·

Думки про інші проєкти в Telegram-каналі Нотатки про кіно

CREDIT: Warner Bros, DC

P.S.

В кінці написання посту згадав про свою рецензію кінця 2018 року, приємно усвідомлювати, що і тоді у мене були схожі думки, про того ж короля Артура, наприклад, а оцінка стрічки не просіла з часом, навпаки — кінополотно Джеймса Вана набуло ще більшої ваги у своїй ваговій категорії.

CREDIT: Warner Bros, DC
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

2.8KПрочитань
0Автори
18Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Рецензія на серіал «День Шакала», 1 сезон

    Емоції від сцен з Едді Редмейном, заключних серій, крутого фіналу, сімейної лінії Шакала і Нурії та вдалих рішень авторів, які все зробили без компромісів, не прогнулися в угоду якимось трендам чи типовим шаблонним тропам змінили враження в кращу сторону. Точно серіал в топ року

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • «Азраель» — без Самари Вівінґ фільм був би блідим

    Самара Вівінґ бігає по лісам Естонії в надії врятуватись від сектантів, що вирішили принести її в жертву, аби вгамувати давнє зло. «Тихе місце» + біблійні мотиви світу після апокаліпсису

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Крутезний дебютний трейлер стрічки «28 років по тому»

    В останні роки майже не дивлюся трейлери до проєктів. Сама якість релізів найчастіше викликає сумніви, а подача промо роликів стала шаблонною. Але бувають винятки, як от трейлер нової частини у всесвіті зомбі-хоррору «28 днів потому» від Денні Бойла і Алекса Ґарленда

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається