Рецензія на книгу «Діти вогненного часу» Мії Марченко та Катерини Пекур

Дизайнерка: Софія Віннік

Як давно в тебе була книга, прочитавши яку хотілося повернутися у свій підлітковий вік і прочитати її тодіі? Навіть якщо такої книги не було, відтепер — є.

«Діти вогненного часу» Мії Марченко та Катерини Пекур — це підліткове урбаністичне фентезі, яке захопливо швидко читається та змушує замислитися над речами, з якими ми всі стикнулися на початку повномасштабного вторгнення. Читай рецензію від літкритикеси Соф‘ї Єрмакової!


Події розгортаються в перші дні повномасштабного вторгнення. Страх, паніка, київський залізничний вокзал, евакуаційні потяги. Головна героїня Катя та її сім’я з Гостомеля. Їй та бабусі вдалося врятуватися, тож тепер вони чекають на евакуаційний потяг до Польщі. Раптом Катю викрадає невідомий хлопець і вона потрапляє в паралельний світ Києва — Завокзалля. Намагаючись зрозуміти «що тільки-но відбулося?» головна героїня натрапляє на колійника Августина, з яким наша любителька детективів буде розслідувати справу, а точніше шукати зловмисника, що викрав важливий артефакт, який оберігає Завокзалля від обстрілів.


Завокзалля викликає багато запитань не тільки в головної героїні, а й у читачів, адже нам про Химерний край відомо рівно стільки ж, скільки Каті.

Як цей світ загалом функціонує?

Це ускладнює подальший процес читання та розуміння причинно-наслідкових зв’язків у тексті. Тому вливатися в текст перші 150 сторінок було важко. Але, якщо особливо не занурюватися під час прочитання книги в такі речі, то цікавий детективний сюжет понесе тебе сам.

До речі, про сюжет. Він розгортається динамічно та швидко. Слідкувати за тим, як двоє підлітків розгадують загадки, паралельно із цим потрапляючи в небезпеки, звісно, цікаво навіть дорослому, який буде читати цю книгу. А головний сюжетний поворот наприкінці книги виявиться набагато глобальнішим, ніж те, про що ми, як читачі, могли думати на початку.


Окрім цікавих детективних ліній, які мені сподобалися, у тексті ще є посилання на певні події в нашій історії, як, наприклад, Батуринська трагедія 1708 року. Посилання прямі й неприховані: до кожної внизу сторінки є пояснення, про яку історичну подію йдеться.

Підіймаються і проблеми, з якими ми всі так чи інакше стикнулися з початком повномасштабного вторгнення, наприклад, питання втрати і як із цим впоратися, або питання самовизначення і того, «хто ти?» та «яке твоє призначення в цьому світі?».


Посилання на українську історію дають можливість підлітку заглибитися та більше дізнатися про неї. Порушення питання самовизначення — зрозуміти, що ти не один/одна такий/така. Обидва моменти є дуже важливими, й мені приємно бачити, що авторки приділили цьому окрему увагу в книзі.

Текст по-дитячому інфантильний, без надзвичайно жорстоких сцен (хоча й рожевих поні тут немає), але цікавий, бо ми разом із героями пліч-о-пліч намагаємося зрозуміти «Що тільки-но відбулося?».

Якби цю книгу видали, коли мені було років 11, а я свого часу дуже захоплено читала подібну літературу, то вона, напевне, стала б моїм фаворитом.

Мені приємно бачити, що українська сучасна література поповнюється цікавими та змістовними текстами для підліткової авдиторії, особливо в таких гарних оформленнях, за що хотілося б висловити окрему подяку видавництву «Readberry». Адже українська сучасна книга може (і має) бути такою класною не лише всередині, а й зовні.


Коректорки: Ангеліна Іванченко та Анна Ковбасенко

Дизайнерка: Софія Віннік


Маєш цікавий матеріал про сучасну українську літературу та хочеш, аби його опублікували? Надсилай на пошту [email protected].

Популяризуймо сучукрліт разом!


Ми у соцмережах: Instagram, Telegram, TikTok, YouTube

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Bestseller
Bestseller@bestseller.media

Літературне медіа BestSeller

2.3KПрочитань
2Автори
31Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

  • Столичне фентезі війни: інтерв’ю з авторками

    Де шукати надію серед хаосу війни та як література здатна дарувати відчуття нормальності навіть під обстрілами? Говори имо про це з авторками книги "Діти вогненного часу"

    Теми цього довгочиту:

    Сучукрліт
  • Сергій Скришевський про квір-літературу

    Сергій Скришевський, автор роману «У штормовому штиль», розповідає, як його переживання та спогади про Крим стали основою для книги, яка не лише відображає досвід квір-людей, а й підіймає важливі питання видимості та права на щастя.

    Теми цього довгочиту:

    Квір-спільнота
  • Зернятко успіху Андрія Новіка

    Відкриваємо нову рубрику із сучасними українськими письменниками про особливості успіху наших авторів. У ній ділитимемося порадами письменників і письменниць, їхні пошуки копалин натхнення, способи боротьби з вигоранням та багато інших корисностей.

    Теми цього довгочиту:

    Сучукрліт

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається