Сучасна репрезентація Криму та кримських міст має купу проблем, зокрема це використання основних символів міст.

Особливо це стосується Ак'яра, бо з доросійського періоду нічого не залишилося, а шукати українські сліди у російському періоді міста доволі складно. У нас досі примудряються репрезентувати Ак'яр пам'ятником російському флоту, але це відбувається вже рідше.

Тому у мене виникла ідея познаходити дійсно хороші символи для кримських міст, які будуть відображати українську культуру та культуру трьох корінних народів України, що сформувалися у Криму: кримських татар, караїмів та кримчаків, і зокрема зробити з ними серію зображень. Перші два, про Акмєсджит, я вже публікував, а це публікація з наступними двома. Ще раз подякую за них авторці.

Ак'яр (Севастополь). Севастопольська біологічна станція

Севастопольська біологічна станція, Ак'яр (Севастополь)

Будинок біологічної станції, також відомий як Акваріум, 1898 рік будівництва, архітектор — Вейзен Олександр Михайлович.

Сама станція з'явилася у 1871 році, завдяки ініціативі російських науковців українського походження Миколи Миклухо-Маклая та Олександра Ковалевського. Творці станції відвідали аналогічні інститути на Середземному морі й Атлантичному узбережжі, щоб облаштувати нову станцію на належному рівні.

Сьогодні в акваріумі п'ять залів, в яких можна побачити не тільки мешканців Чорного моря (риб, креветок і молюсків), а й мешканців інших морів і океанів: тропічну акулу, електричного вугра, живий кораловий риф.

Ак'яр (Севастополь). Караїмська кенаса

Караїмська кенаса, Ак'яр (Севастополь)

1908 рік побудови, архітектор — Вейзен Олександр Михайлович.

Місце для кенаси на Великій Морській вулиці було придбано караїмською громадою міста ще у 1884 році, проєкт будівлі затвердили у 1896 році, але будівництво затяглося на понад десять років.

Кенаса працювала до 1931 року, коли її закрили, у ній розмістився спортивний зал. Будівля постраждала під час Другої світової війни, у 1953 році була проведена реконструкція, але її досі так і не повернули караїмській громаді.

Дякую за увагу, якщо хочете пришвидшити створення нових малюнків, можете підтримати загальний проєкт репрезентації Криму копійчиною на donatello.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
wolfigelkott
wolfigelkott@wolfigelkott

Крим, історія, деколонізація.

2.3KПрочитань
10Автори
46Читачі
На Друкарні з 28 липня

Більше від автора

  • 20 лютого 2014 року: початок російсько-української війни та окупації Криму

    20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Та водночас цей день має ще одне трагічне значення в новітній історії України — саме 20 лютого 2014 року розпочалася російська військова агресія проти України та окупація Кримського півострова.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про флот Кримського ханства

    Флот Кримського ханату, звучить дивно, чи не так? Про армію ханату відомо, але чи був у нього ще й власний флот? Якщо не було, то чому? А якщо був, то чому ми про нього мало чого знаємо? На всі ці питання й спробую відповісти в цьому тексті.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про Ральфа Бакши, Ієгуді Менухіна та Еміна Рифки, та до чого тут корінні народи України

    Україна історично має сильну діаспору. Але не варто й забувати, що у нас окрім державотворчого народу є й корінні народи України: кримські татари, караїми та кримчаки. У цій публікації розповідаю про трьох відомих людей, які мають походження з корінних народів України.

    Теми цього довгочиту:

    Крим

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається