Про відповідальність студентів за навчання, або чому маркетингові фрази курсів “ми гарантуємо результат” - це bullshit

Кожна друга реклама курсів англійської мови пише “Гарантуємо результат”, “З нами за 3 місяці ви заговорите”, “Вже за 2 місяці інтенсива ви пройдете рівень Intermediate”, “З нами ви заговорите вже після першого уроку”.

Я ніколи не могла зрозуміти, як можна гарантувати результат у навчанні? На жодних міжнародних курсах з викладання мене не вчили, що я несу відповідальність за успіх студентів.

Тож розберемося, хто і за що бере відповідальність у навчанні, і хто насправді може гарантувати результат.

Що ж можуть і мають гарантувати викладачі?

Перше, це доцільність матеріалів. Якщо студенти прийшли з запитом на General English, то я беру підручник саме цього напрямку, а також готую додаткові матеріали про теми, які цікавлять студентів найбільше - спорт, мистецтво, подорожі, історія тощо. Ми можемо подивитись сучасні відео або пости в соцмережах на цю тему, щоб урізноманітнити лексику з підручників.

Якщо ж це запит на Business English, то на додаток до підручника цього напрямку я можу запропонувати розглянути тенденції ведення переписок, створення презентацій та проведення переговорів, якими діляться різні компанії та експерти. Ще й розглянемо відео та пости експертнів блогів саме в тій сфері, де працюють студенти.

Доцільність матеріалів - це відповідальність викладачів, які уважно вислухали побажання студентів та підібрали матеріали під їхній конкретний запит.

Друге, це наскільки матеріали відповідають рівню студентів. Якщо студент на початковому рівні, то якби не хотілось форсувати події і одразу “завалити” студентів усіма правилами та виключеннями для Present Simple, або усіма словами з темою їжа: назви їжі, дієслова, фразові дієслова та ідіоми, всі можливі випадки та ситуації, де використовується їжа: рецепти, покупки в магазині, замовлення в ресторані, рекомендації з корисного харчування та аналітичні статті, як їжа впливає на наше здоров’я. Не зможе студент на початковому рівні одразу вміти читати етикетки/меню (=ціль цього рівня), читати та слухати рецепти приготування їжи та кулінарні шоу (це матеріал рівня - pre/intermediate) та статті про вплив їжі на наш органзім, плюси та мінуси веганства (=матеріал рівня intermediate/upper).

Навчання іноземним мовам - це спіральне навчання, або шарове. Є умовні 6 рівнів,більшість лексичних та граматичних тем співпадають на кожному рівні. Ми навчаємося поступово та на кожному рівні ми додаємо новий шар з правил/виключень/різноманітної лексики на той шар знань, які здобули попередньо.

Не можемо ми вивчтит Second Conditional, якщо попередньо не відпрацювали та не довели до автоматизму Past Simple та не розібрали, що таке would. Все ж таки не дурні люди сидять в Oxford та Cambridge, хто розробив рівні, ускладнення матеріалу та кількість годин для їхнього досягнення .

Третє, це створення здорової навчальної атмосфери, де студенти не бояться зробити помилку, де викладачі можуть пояснити матеріал, підлаштовуючись під студентів і як вони запам’ятовують інформацію, де завдання побудовані за принципом від легкого до складного, а матеріал подається дозовано, щоб мозок встигав все це обробити, де у найважчий момент викладачі можуть підбадьороти та полегшити процес навчання.

І все це все виглядає прекрасно і здається, що так, ось воно - успішне та продуктивне навчання. Ось де можна отримати результат. Але ж не забуваємо, хто саме в нас навчається. Хто має тепер вивчити ці правила, слова, прочитати та пересказати тексти, розказати, про що йшлось у відео або написати листа своєму бізнес-партенрові. Викладач? Ні, студенти.

За що ж відповідають студенти у навчанні?

Подумайте, будь ласка, і скажіть мені, чи можуть викладачі нести відповідальність за дії (вичення нових слів та виконання домашніх завдань, внесок та зусилля (вивільнення часу для відвідування уроків, виконання домашніх завдань, перегляд відео та читання текстів) іншої сторони процессу навчання(=студентів).

А ще щоб студенти були в гарному настрої на уроці, сконцентровані, готові до розмови на уроці, не відволікались на повідомлення з роботи чи від родичів, невтомлені після роботи, безсоної ночі, вирішення сімейних проблем? Це точно лежить в зоні відповідальності викладачів?

Спойлер - ні :)

Такі дії як відвідування занять, виконання завдань, концентрація на уроці та емоційний стан - це точно не та зона, на яку можуть вплинути викладачі.

А без цього значного внеску часу та зусиль навіть найталановитіший вчитель нічого не зможе зробити та навчити і “розговорити” студентів. От подумайте, що можуть очікувати студенти, коли вони втомлені приходять на урок після пропусків 2 уроків та без виконаного домашнього завдання. Магію? Але вона заборонена поза межами Хогвартсу.

Тож виходить, що результат від навчання, навпаки, гарантують саме студенти. Sad but true.

Фомула еффективного навчання = викладач створює релевантне середовище для навчання та практики + студент робить достатню кількість зусиль, щоб забрати всі дані (=вивчені слова, граматику, вміння говорити та розуміти інших) з цього середовища у своє життя.

І якщо викладачі не виконують свою роль і готують нерелевантні матеріали, то студенти завжди можуть змінити вчителя та досягти успіху. А якщо студенти не виконують свою частину роботи, то скільки б вони не міняли курси, викладачів, підходи - результат буде той самий. А саме його відсутність. Як вам такий висновок?

Тож Keep calm та навчаємось свідомо!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Марина
Марина@true_tutor

Business English Tutor

1.1KПрочитань
2Автори
14Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається