Байден прагне зміцнити світовий порядок, який знаходиться під загрозою, шляхом прискорення піднесення Індії. Проте, коли Індія підіймається, вона діятиме так, що інколи кидатиме виклик тому порядку, який має захищати Вашингтон. І якщо команда Байдена вважає, як сказав імператор політики в Азії Курт Кемпбелл, що США та Індія мають «найважливіші двосторонні відносини на планеті», тоді Вашингтон, ймовірно, терпітиме багато поганої поведінки, щоб зберегти ці відносини недоторканими.
Індія має не менш важливе значення як глобальний виробничий центр, учасник стійких технологічних ланцюгів постачання та дипломатичний лідер країн, що розвиваються. Ось чому Байден надав пріоритету зміцненню відносин США та Індії, прийнявши Моді з державним візитом у Вашингтоні, сприяючи тому, щоб нещодавня зустріч G-20 стала демонстрацією лідерства Моді, і прагнучи до поглиблення співпраці за всіма напрямками.
Проте Байден не розглядає Індію як потенційного військового союзника; він не розраховує на те, що Нью-Делі поспішить на допомогу Америці у війні з Китаєм через Тайвань. Ідея полягає просто в тому, що Америка та Індія спільно зацікавлені в утриманні Пекіна від домінування в Азії та, можливо, у світі. Отже, США допомагають собі, допомагаючи Індії розвиватися економічно, розвиватися у військовому плані та іншим чином перешкоджати Китаю на шляху до першості.
Не все так однозначно. Президент Сполучених Штатів, який спочатку говорив про велике зіткнення між автократією та демократією, зайняв дуже приглушений підхід до обговорення порушення прав людини, громадянських та політичних свобод в Індії Моді — або запального індуїстського націоналізму, яким торгує його уряд. Так само Індія не зробила багато, щоб покарати президента Росії Володимира Путіна за вторгнення в Україну. Насправді вона отримала велику вигоду від війни, що дозволяє їй отримувати російську нафту за зниженими ставками.
Індія виступає проти китайської гегемонії, але це не означає, що вона любить американську могутність. Нью-Делі хоче багатополярної системи, в якій Індія стоїть серед великих держав, а не однополярної системи, в якій Вашингтон і його союзники вивищуються над іншими. І в міру того, як вплив Індії зростатиме, вона вимагатиме прерогатив великих держав — включаючи, можливо, право порушувати суверенітет інших демократій, націлюючись на внутрішніх ворогів на їхній території. Прямо зараз уряд Моді вважає, що Нью-Делі тримає всі карти. Індійські чиновники приватно заявили, що вони просто не вірять, що Вашингтон зробить щось, щоб зіпсувати відносини, враховуючи, наскільки відчайдушно Америці потрібна підтримка проти Пекіна. Мабуть, вони праві.
Джерело: Bloomberg
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Росія, напевно, програє в Україні, вважає китайський експерт по Росії - The Economist
Фен Юйцзюнь каже, що війна загострила китайсько-російські відносини.
Теми цього довгочиту:
АналітикаАльтернативні очікування від саміту НАТО. Експерти - про можливі кроки альянсу, окрім мосту між Україною і НАТО - Голос Америки
Окрім заяв про побудову мосту між Україною та НАТО, учасники альянсу на саміті у Вашингтоні могли б запропонувати Києву ще кілька дієвих пунктів, розповів експосол США в Україні та старший директор Євразійського центру Атлантична рада Джон Гербст.
Теми цього довгочиту:
АналітикаСкликання шпигунів ‒ Джордж Фрідман, Geopolitical Futures
Минулими вихідними головні світові ЗМІ повідомили, що керівники розвідок близько двох десятків країн провели таємну зустріч у Сінгапурі, яка фактично проводилася щорічно протягом кількох років. Місцем проведення переговорів став готель «Шангрі-Ла»
Теми цього довгочиту:
Політика