Китайський академік: Війна між Росією та Україною наближається до завершення - ThinkChina

Зміст

Чи може затяжна російсько-українська війна нарешті добігти кінця? На думку академіка Го Бін'юна, є певні ознаки того, що це може статися. Серед них - посилення БРІКС, вступ у війну Північної Кореї, а також сила і непередбачуваність Дональда Трампа.

A rescuer evacuates a woman from a building heavily damaged by a Russian missile strike, amid Russia’s attack on Ukraine, in Zaporizhzhia, Ukraine, on 10 December 2024. (Stringer/Reuters)
Рятувальник евакуює жінку з будівлі, сильно пошкодженої внаслідок російського ракетного удару, на тлі нападу Росії на Україну, в Запоріжжі, Україна, 10 грудня 2024 року.

Оскільки російсько-українська війна незабаром ввійде в четвертий рік, її врегулювання очікують у світі з більшим нетерпінням, ніж закінчення конфліктів на Близькому Сході чи тліючої напруженості в Тайванській протоці та Південно-Китайському морі. Я вважаю, що низка нещодавніх значних подій вказує на те, що війна наближається до свого завершення.

Відновлення двосторонніх візитів між вищим керівництвом Індії та Росії

По-перше, відновилися спільні візити між вищим керівництвом Індії та Росії. Після початку російсько-української війни Індія призупинила щорічні двосторонні візити вищого керівництва двох країн, щоб уникнути підозр і зменшити чутливість. Це припинення відбулося попри те, що Індія не приєдналася до західних країн у питанні санкцій проти Росії, а механізми діалогу на різних рівнях між обома країнами працювали у звичному режимі. У цей період адміністрація Нарендри Моді відхилила прохання президента Росії Володимира Путіна відвідати Індію.

Однак Моді відвідав Росію і зустрівся з Путіним з 8 по 9 липня 2024 року - чутливий момент, що збігся з самітом НАТО - навіть незважаючи на те, що санкції, запроваджені Заходом проти Росії, не були скасовані. Західні ЗМІ стверджували, що візит Моді до Росії підкреслює неспроможність Заходу ізолювати Путіна. 19 листопада прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що дати візиту Путіна до Індії будуть оголошені найближчим часом.

Хоча на саміті в Казані було досягнуто незначних домовленостей щодо економічної співпраці, він суттєво послабив громадський та дипломатичний тиск на Росію, спричинений російсько-українською війною.
Russian President Vladimir Putin embraces Indian Prime Minister Narendra Modi during their meeting on the sidelines of the BRICS summit in Kazan, Russia, on 22 October 2024.  (Alexander Zemlianichenko/Pool via Reuters)
Президент Росії Володимир Путін обіймає прем'єр-міністра Індії Нарендра Моді під час їхньої зустрічі на полях саміту БРІКС у Казані, Росія, 22 жовтня 2024 року.

Відновлення двосторонніх візитів вищого керівництва обох країн свідчить про те, що індійсько-російські відносини, які є ключовим компонентом російської дипломатичної стратегії, повернулися до нормального стану, значно розширивши дипломатичний простір. Це також означає, що вплив західних санкцій значно зменшився.

Зростання БРІКС

Другою ознакою є масштабне розширення БРІКС та його нещодавній саміт. БРІКС, який спочатку був діалоговим механізмом, спрямованим на поліпшення міжнародного економічного порядку, спочатку включав лише Китай, Росію, Індію та Бразилію. Після двох раундів розширення вона швидко зросла до десяти членів.

Південна Африка приєдналася в 2010 році, забезпечивши представництво африканської держави-члена в механізмі. Хоча ПАР є найбільшою економікою Африки, її міжнародний вплив відносно обмежений, тому це початкове розширення було значною мірою символічним.

Однак на саміті БРІКС, що відбувся в Казані наприкінці жовтня 2024 року, кількість членів зросла до десяти. Нові члени БРІКС - Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати, Іран та Ефіопія - є великими енергетичними державами і значними гравцями на Близькому Сході. Крім того, серед 13 країн-партнерів - Індонезія, Нігерія та В'єтнам - важливі держави з населенням понад 100 мільйонів.

Значний прогрес у російсько-північнокорейських відносинах і військова допомога Північної Кореї Росії не просто полегшує нагальні потреби Росії - її вплив також сильно недооцінюється.

На сцену виходить Північна Корея

По-третє, Північна Корея приєдналася до російсько-української війни. З початку війни Росія воює самотужки проти України, яка отримує значну допомогу від Заходу. Після майже трьох років війни Росія, з її ослабленою економікою і виробничим сектором, зіткнулася з проблемою постачання зброї. Тим часом великі країни, які мають тісні зв'язки з Росією, такі як Китай та Індія, були дуже обережними у своїй військовій та економічній взаємодії з Росією, щоб уникнути перетину червоних ліній західних санкцій.

A man walks past a newspaper displayed on a street for the public in Seoul, South Korea on 21 October 2024, with coverage on North Korea’s decision to deploy thousands of soldiers to Ukraine’s front lines and a photo (centre) of North Korean leader Kim Jong-un and Russia’s President Vladimir Putin toasting at a banquet in Pyongyang earlier this year. (Anthony Wallace/AFP)
Чоловік проходить повз газету, виставлену на вулиці для громадськості в Сеулі, Південна Корея, 21 жовтня 2024 року, з повідомленням про рішення Північної Кореї відправити тисячі солдатів на лінію фронту в Україні і фотографією (в центрі) північнокорейського лідера Кім Чен Ина і президента Росії Владіміра Путіна, які виголошують тост на банкеті в Пхеньяні на початку цього року.

Відносно ізольована від міжнародного співтовариства, Північна Корея стикається з дуже незначними наслідками, навіть якщо вона відкрито надає військову допомогу Росії. Навпаки, вона може отримати від Росії значну винагороду, наприклад, стратегічну зброю. В рамках політики «військові інтереси понад усе» військовий потенціал Північної Кореї вже давно затьмарений її крихкою економікою. Значний прогрес у російсько-північнокорейських відносинах і військова допомога Північної Кореї Росії не просто полегшує нагальні потреби Росії - її вплив також сильно недооцінюється.

Ізоляціоністська позиція Трампа

Ще одним свідченням є перемога новообраного президента США Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року. На тлі посилення стратегічної конкуренції між Китаєм і США нова адміністрація Трампа з високою ймовірністю поліпшить відносини між США і Росією, припинить війну на Близькому Сході і російсько-українську війну, щоб зосередити свою енергію і ресурси на стримуванні Китаю.

8 грудня, на наступний день після тристоронньої зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і президентом України Володимиром Зеленським, Трамп заявив:

«Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори. Занадто багато життів марно витрачено, занадто багато сімей зруйновано».

Він написав у своїй соціальній платформі Truth Social:

«Зеленський і Україна хотіли б укласти угоду і зупинити божевілля».

Нова балістична ракета Росії

Наостанок, Росія нещодавно запустила нову балістичну ракету по Україні. Скориставшись можливістю, яку надали ці сприятливі умови, 21 листопада Росія запустила нову ракету «Орешник» по українському місту Дніпро. Після кількох місяців відносного спокою в столиці України Києві знову зазвучали сирени повітряної тривоги. Здається, все повернулося до ситуації, яка була на початку війни.

Residents walk at a site of a Russian missile strike, amid Russia’s attack on Ukraine, in Dnipro, Ukraine, on 21 November 2024. (Mykola Synelnykov/Reuters)
Мешканці гуляють на місці російського ракетного удару під час нападу Росії на Україну в Дніпрі, 21 листопада 2024 року.

Хоча деякі аналітики стверджують, що рішення Росії запустити свою нову ракету по Дніпру, який має слабшу протиповітряну оборону, а не по Києву, було прийнято, щоб уникнути її перехоплення американською системою протиракетної оборони, це, швидше за все, пов'язано з наступними міркуваннями. З одного боку, Росія посилає сигнал західним країнам, застерігаючи їх не створювати нову динаміку в Україні до того, як Трамп вступить на посаду. В іншому випадку наступним кроком можуть стати ракети «Орешник», оснащені ядерними боєголовками.

З іншого боку, оскільки очікується, що Трамп сприятиме переговорам між Росією та Україною після вступу на посаду, Росія сподівається досягти більших перемог на полі бою, щоб отримати більше важелів впливу на майбутні переговори. Саме тому «Аль-Джазіра» опублікувала статтю, в якій стверджує, що це «важлива віха» у війні Росії в Україні.

Можна передбачити, що обидві сторони будуть вступати в новий раунд інтенсивного конфлікту, щоб отримати перевагу в переговорах про припинення вогню. Як кажуть, «найтемніша година - перед світанком».

Поворотний момент у російсько-українській війні

Значні зміни в міжнародних відносинах, подібні до тих, що відбулися під час Другої світової війни, рідко є наслідком однієї події, а радше збігом обставин. Переломний момент у російсько-українській війні, що назріває, найімовірніше, відбуватиметься за такою ж схемою. Відновлення обмінів на високому рівні між Індією та Росією, а також розширений саміт БРІКС у Казані значно розширили дипломатичні можливості Росії.

Вступ Північної Кореї у російсько-українську війну не лише піднімає моральний дух Росії, але й зменшує дефіцит її озброєнь. Друге президентство Трампа серйозно підірвало б позиції України, потенційно прискоривши закінчення війни. Користуючись нагодою, Росія запускає нову ракету по Україні, щоб посилити свою позицію в очікуваних дипломатичних переговорах. Україна робить те ж саме.

17 грудня в результаті вибуху бомби в Москві загинув генерал-лейтенант Ігор Кирилов, командувач військами ядерного, біологічного та хімічного захисту Росії. Деякі джерела припускають, що за цим вбивством стоять українські спецслужби. Очікується, що обидві сторони розпочнуть новий виток інтенсивного конфлікту, щоб отримати перевагу в переговорах про припинення вогню. Як кажуть, «найтемніша година - перед світанком».

Джерело — ThinkChina

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

75KПрочитань
4Автори
287Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається