Теракт у московському концертному залі забрав життя десятків людей

A massive blaze is seen over the Crocus City Hall on the western edge of Moscow, Russia, March 22nd 2024

Російський уряд готується звинуватити Україну, незалежно від того, винна вона чи ні


Популярний московський концертний зал перетворився на пекельне місце злочину ввечері 22 березня, коли група озброєних людей у масках з автоматичними гвинтівками відкрила вогонь по натовпу на рок-концерті. Кадри з "Крокус Сіті Холу" показали, що щонайменше четверо чоловіків стріляли в беззбройних людей, перш ніж увійти до фойє, що веде до глядацької зали. Державні ЗМІ повідомили, що російський спецназ почав штурм будівлі, в той самий час, коли з неї почали виносити безперервним потоком загиблих і поранених. За першими повідомленнями російських державних ЗМІ, щонайменше 40 людей було вбито і понад 100 поранено.

Перші повідомлення про розвиток інциденту надійшли близько 20:30 за місцевим часом, коли поліція і служби з надзвичайних ситуацій відреагували на червоний сигнал тривоги на місці події. Протягом наступної години пролунали два окремі вибухи, які огорнули комплекс димом і вогнем, і, за повідомленнями, заблокували всередині сотні людей. За свідченнями очевидців, процитованими державними ЗМІ, бойовики відкрили вогонь по тих, хто запізнився, коли вони стояли в черзі на вхід до зали. Деяким вдалося врятуватися, сховавшись у туалетах і пробивши отвори в комунікаційних шахтах.

"Ми буквально перестрибували через трупи, щоб втекти, - розповіла жінка, яку ідентифікували як Поліну Л., в інтерв'ю 112, каналу соціальних мереж, тісно пов'язаному з російськими правоохоронними органами. "Люди бігли, а вони ховалися... Ми зловили попутку за кілька кілометрів звідси, так боялися, що стрілятимуть і на вулиці".

Інцидент стався через два тижні після того, як західні посольства попередили про підготовку теракту в Москві і порадили громадянам уникати великих зібрань. У наступні дні російські спецслужби оголосили, що їм вдалося запобігти нападу на синагогу. За повідомленнями, 9 березня двоє громадян Казахстану були вбиті в перестрілці зі співробітниками антитерористичної служби.

Пізніше президент Володимир Путін вирішив відкинути попередження Заходу під час свого щорічного звернення до своїх найвідповідальніших шпигунів 19 березня. "Все це нагадує відвертий шантаж і намір залякати і дестабілізувати наше суспільство", - сказав він.

Крокус Сіті, блискучий торгово-розважальний парк на північному сході Москви, є одним з найбільших комплексів такого типу в Європі, з власною станцією метро. Його концертний зал регулярно приймає великі гурти, такі як "Пікнік", рокери-ветерани, які мали виступати в п'ятницю ввечері. Заклад примітний ще з однієї причини. Його власником є Арас Агаларов, російсько-азербайджанський забудовник, який має тісні зв'язки з паном Путіним. За деякими даними, Агаларов був посередником між Кремлем і Дональдом Трампом під час виборів 2016 року.

Хто міг стояти за нападом? Потенційних підозрюваних не бракує. Жорстока дворічна війна Кремля в Україні створила нових ворогів і збільшила кількість зброї у відкритому обігу серед солдатів, які повернулися додому, а також сильний націоналістичний і самооборонний рух. Участь Кремля у кривавих внутрішніх конфліктах у Чечні та Дагестані, а також у таких місцях, як Сирія, вже давно зробила Росію мішенню для ісламістських терористичних угруповань. Зростає міжетнічна напруженість. Поспішати з висновками щодо винуватців було б необачно.

Україна негайно заперечила свою причетність до теракту. Високопоставлене джерело в розвідці повідомило The Economist, що український уряд був стурбований тим, що Кремль може спробувати використати терористичну подію такого роду, особливо в той час, коли Путін зважує, чи варто ризикувати новою хвилею мобілізації. Джерело зазначило, що необхідно почекати, щоб побачити, як Росія офіційно класифікує цю подію: "Чи скажуть вони, що це Чечня, чи Дагестан, чи, можливо, що ми якось до цього причетні, чи просто звинуватять нас напряму". Реальність така, що для України було б актом чистого божевілля спробувати щось подібне. Вбивство цивільних осіб було б вірним способом відштовхнути від себе західних прихильників, від яких Україна так сильно залежить.

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, тим не менш, припустив, що принаймні дехто у вищих російських колах, можливо, готується звинуватити Україну в цьому інциденті. "Якщо буде встановлено, що це терористи київського режиму... всі вони повинні бути знайдені і безжально знищені як терористи... Смерть за смерть", - написав він у соціальній мережі Telegram. Пан Медведєв, колишній прем'єр-міністр і президент, який колись вважався російським лібералом, останнім часом відіграє роль рупора для більш екстремістських елементів урядового мислення.

Більше новин в телеграмі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пащека / Світові новини
Пащека / Світові новини@pascheka

13.8KПрочитань
0Автори
111Читачі
На Друкарні з 15 березня

Більше від автора

  • Болото замість козиря

    Фінансовий скандал у Граці, корупційні розслідування у Відні, посадові махінації в колишніх синіх міністерствах, контакти з російськими олігархами - FPÖ Кікля опинилася у вирі справ.

    Теми цього довгочиту:

    Корупція
  • "Наша Європа може померти": Страшне послання Макрона континенту

    Макрон попередив про загрозу майбутньому ЄС та закликав до більш "суверенної" Європи. Він запропонував ідеї зміцнення ЄС, такі як збільшення бюджету та оборонні преференції. Промова розглядається як передвиборча агітація на тлі відставання партії Макрона в опитуваннях.

    Теми цього довгочиту:

    Європейський Союз

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається