Уявімо, що ви довго накопичували кошти, щоби купити дорогий смартфон.
Як ви будете поводитися з ним? Мабуть, ви придбаєте також для нього захисні чохол та скло, будете намагатися берегти його. Згадайте як поводилися з новим гаджетом протягом першого тижня, наскільки обережними ви були. Проте з часом більшість людей зазвичай починають сприймати свій гаджет більш буденно. І це нормально, оскільки ми розуміємо, що колись на заміну прийде новий.
А тепер уявіть, що цей смартфон з нами на все життя, тобто заміни не буде, лише цей. Як би ви тоді з ним поводилися?
Ваш організм, ваше тіло, ваша особистість – це той самий «смартфон на все життя».
Висновок №1: Обережне ставлення.
Ваше тіло є у вас лише один раз. Ставтеся до себе з обережністю, ніби це смартфон на все життя. Усвідомте, що іншого тіла не буде, тож потрібно цінувати та берегти те, що є.
Ваш гаджет неодмінно потребує заряджання. Без заряду він не буде працювати. Немає сенсу звинувачувати телефон за те, що він не працює без % зарядженої батареї. Окрім того, ваш пристрій не може дуже довго працювати без підзарядки. Тривалість його роботи обмежена. Якщо безперервно користуватися телефоном та не заряджати акумулятор, то в один момент він просто вимкнеться.
Висновок №2: Своєчасне заряджання.
Ваше тіло теж потребує підзарядки, поновлення сил, ресурсу, як на фізичному, так і на ментальному рівні. Намагайтеся достатньо харчуватися, висипатися, відпочивати, робити перерви, турбуватися про власний емоційний стан. Не засуджуйте себе за те, що виснажилися, не встигли, не подужали. Так само як зі смартфоном, ви ж не будете серйозно сварити телефон за те, що він розрядився.
Якби ваш «гаджет на все життя» вийшов з ладу, то з великою ймовірністю ви віднесли б його до майстра. Також для зручності користування вашим телефоном його необхідно оновлювати, і застосунки, які використовуєте, також.
Висновок №3: Ремонт та оновлення.
Ваше тіло потребує догляду та турботи про нього. Сходити на плановий медогляд, відвідати психолога – все це про підтримку себе та свого організму, що необхідна для «справної роботи вашого внутрішнього гаджета».
Ситуацію з одним смартфоном на все життя в наш час складно уявити. Однак спробуйте задуматися: якби це було так, то чи дбали б ви про нього краще.
І наостанок, вправа для турботи про себе.
Крок 1: коли прийде час, то поставте заряджатися ваш смартфон.
Крок 2: відкладіть телефон, не чіпайте його.
Крок 3: запитайте себе: "Що я зараз хочу, що допоможе й мені підзарядитися?".
Крок 4: дайте відповідь на це запитання та намагайтеся реалізувати цю потребу.
Повторюйте цю вправу щоразу, коли заряджаєте телефон.
Сподобалась стаття? Бажаєте поділитися враженнями, покритикувати або запропонувати тему для розгляду? Пишіть нам до нашого бота @qa_sss_bot, нам дійсно важлива ваша думка і спостереження.
Статтю підготувала: Інкіна Софія
Більше цікавих статей та івентів на нашому каналі в Telegram, YouTube, зворотний зв'язок - @qa_sss_bot