Українська нація

Нація – це більше, ніж просто община людей, «Нація – це духовне, культурне, мовне та історичне об’єднання живих, мертвих і ненароджених». Для націоналістичної концепції народ (функціонуючі покоління) є повсякденною актуалізацією емпіричного буття нації. Так нація проживає „сьогодні“, перетворюючи його на „минуле“. Але це „минуле“ не зникає з поняття про націю: воно перетворюється в один із її компонентів. Нація в українській доктрині постає, як „самобутня єдність минулих, сучасних і майбутніх поколінь співвітчизників, органічно пов’язаних спільною історією та культурою“. Ця ідея, що є наново осмисленим Шевченковим словом „І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам в Україні і поза Україною сущим», та презентує ще один бік усвідомлення нації – ірраціонально-спекулятивну візію майбутнього. Якщо минуле є доконечним фактом (різним буває його бачення), то майбутнє є широким полігоном реалізації цього бачення. Так розкривається цей третій часовий компонент нації”... якби нація жила лише минулим і сучасним, ніхто б і не став захищати батьківщину у випадку нападу.

Спільне минуле нації дійсно сприяє виникненню стимулів чи реальних, або уявних майбутнього. Уявляючи собі майбутнє, ми не мислимо його без існування нашої нації. Саме тому, а не внаслідок того, що ми розмовляємо однією мовою або маємо спільне минуле.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Матвій Бондар
Матвій Бондар@Young_Nationalist

402Прочитань
6Автори
5Читачі
На Друкарні з 14 грудня

Більше від автора

  • 30 червня 1941, як остання мирна надія України

    В цей день у Львові в 1941 році було проголошено Акт відновлення Української Держави. Але чому він провалився, і чи були взагалі якісь надії? Відповідь - у довгочиті

    Теми цього довгочиту:

    Історія України
  • 22 червня, як боротьба одного зла проти іншого

    В цей день у 1941 одне зло напало на інше зло. 4 000 000 німецьких та румунських військ, з бронетехнікою в кілька тисяч атакували 5 000 000 совєтські війська з кількома десятками тисяч одиниць бронетехніки

    Теми цього довгочиту:

    Історія України
  • Про українофобію

    Зараз українофобія стрімко поширюється суспільством через всякі тіктоки та антинаціональні тенденції, спрямовані на те, щоб очорнити Україну, зробити її такою, ніби це якийсь дикий край, який не має шансів на подальший розвиток. Що з цим робити і як знищити таке явище?

    Теми цього довгочиту:

    Україна

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається