Впевнені, що ваш творчий потенціал вичерпав себе?

Вам важко знайти натхнення для наступної письмової роботи?

Просто робіть щодня творчі вправи для письменників у рандомному порядку)

В принципі як і всі вміння, мистецтво та майстерність письма принесуть користь від постійної наполегливої роботи та переробки ваших практик і звичок. Творчі вправи для письменників можуть розблокувати письменницький блок, який ви намагалися подолати, і підштовхнути вас до нових захоплюючих творчих напрямків. 

Що воно таке ті творчі вправи? і з чим їх “їдять“?)

Вправи з творчого письма можуть бути різні за формою і за значенням для різних людей. Однак певні елементи є спільними для більшості прикладів творчих письмових вправ.

Імпровізація є однією з основних рис творчого письма, яку використовують багато письменників.

Ще один спільний фактор, який об’єднує більшість вправ із творчого письма, полягає в тому, що вони часто заохочують досліджувати та пояснювати знайомі предмети новими способами.

Багато занять і посібників, які зосереджуються виключно на розвитку технік творчого письма, передбачають застосування коротких і спонтанних підходів. 

Незалежно від форми творчого письменницького вправи, для письменників краще прийняти ці практики та включити їх у свій розпорядок дня.

Мета творчих вправ - розширити ваші навички письма та розвинути вміння розповідати ту саму історію якомога більшою кількістю різних способів. 

Почніть з написання кількох рядків один або два рази на тиждень, витрачаючи лише кілька хвилин на кожне заняття. Поступово збільшуйте тривалість кожного заходу та кількість разів, які ви сідаєте писати на тиждень.

Пропоную декілька вправ які допоможуть зміцнити ваші творчі м’язи. 

  1. Підкоріть власний потік свідомості!

Багато письменників звикли відчувати сильний стрес або хвилюватися через порожню сторінку. Ця вправа допоможе вам впоратися з цим страхом. 

Візьміть аркуш паперу і почніть писати перше, що спадає на думку. Навіть не думайте про те, що пишете, і не редагуйте свої думки. Цей тип письма відомий як «вільне письмо». Письменниця Джулія Кемерон назвала це «ранковими сторінками» у своїй відзначеній нагородами книзі « Шлях митця»

  1. Карта таро “Підвішаний"

Якщо вам важко виразити себе, спробуйте змінити свою точку зору, про це якраз йдеться у трактувані карти таро “Підвішаний“) обожнюю метафоризм карт таро.

Візьміть розділ із улюбленої книги або навіть сцену, якщо хочете почати повільно. Напишіть все, що відбувається з точки зору іншого героя. Мета тут полягає в тому, щоб передати історію іншим способом. 

Ви також можете змінити цю вправу, написавши так, ніби ви головний герой, змінивши їх точку зору. Якщо розповідь написана від першої особи, спробуйте написати її від третьої особи. Зверніть увагу на деталі, які пропускаються під час зміни точки зору. Це часто призводить до нового цікавого повороту історії. 

Я якось переписала казку Колобок) зробивши ГГ зайчика, який спостерігав за тим що навколо відбувалося.

Дуже цікавий досвід! спробуйте!

  1. Підказки повсюди!

Написання підказок або історій може бути безцінним інструментом для поліашення свого письма, який може спонукати вас досліджувати незнайомі, але цікаві творчі напрямки. Це може бути реченням або коротким уривком, яке може стати трампліном для написання спонтанних історій. 

  1. Мої думки тихі)

Подивіться, як це – написати листа чи поговорити із самим собою. Якщо ви коли-небудь замислювалися, як це було б поговорити із собою але в молодшому віці, це ідеальна можливість для цього.

Ви можете вибрати будь-яку тему, від важливої ​​соціальної чи політичної події чи деяких мудрих слів до вашої молодшої версії. Намагайтеся бути максимально чесними та відкритими. Результати можуть вас здивувати.

  1. Flash Fiction це могутня сила!

Флеш-фікшн зазвичай не перевищує 500 слів, тому намагайтеся писати стисло але про головне.

У цій конкретній вправі спробуйте включити такі структурні елементи, як сюжети, конфлікти та розвиток персонажів, щоб створити логічну історію. 
  1. Фейк news

Написання фейкової реклами — ще одна потенційно корисна вправа. Обожнюю вигадувати) Наче я менеджер у телемагазині)))

Мало які завдання можуть напружити ваші творчі м’язи, більше ніж спроба продати продукт, людину, компанію чи ідею.

Вам також не потрібно багато, щоб почати. Все, що вам потрібно зробити, це навмання вибрати слово з журналу чи газети та почати писати для нього оголошення. 

Ця вправа навчить вас ефективно використовувати кілька слів, щоб продати свою тему. Головна мета - переконати своїх читачів придбати продукт якомога швидше.

Наступну пораду я колись вже вам давала) але вона дуже крута!

  1. Зробіть чужу історію крутішою за оригінал!

Подумайте про те, щоб перейняти історію від когось і зробити її своєю. На відміну від вправи, яка передбачає написання історії з іншої точки зору, ця вправа передбачає розповідь тієї самої історії з тієї ж точки зору, але використовуючи власні слова та власні гачки для інтриги.

Це може бути будь-яка історія, про яку ви хочете написати, з того, що вам розповів член сім’ї, або міська легенда, яка давно ходить у вашому місті.

Яку б історію ви не вибрали, спробуйте написати її так, ніби це сталося з вами. Якщо певних деталей бракує — що часто буває зі старими історіями — це шанс задіяти на повну власну фантазію. Ви навіть можете взяти добре відому історію і написати її так, ніби ви були там, коли відбувалися та чи інша подія.  

Отже, користуйтесь, не зупиняйтесь, творіть, пишіть і не бійтесь білого аркушу паперу. Бо це не тупик, а лише початок чогось нового і крутого!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

532Прочитань
2Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

  • Ще декілька ідей для створення вашої історії

    І на завершення цієї теми, пропоную Вам ще декілька варіантів де саме ви можете надихнутись на створення власної геніальної ідеї для майбутнього тексту.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво
  • Головний герой - інтелектуал

    Коли ми говоримо «розумні персонажі» в історії, що саме ми маємо на увазі? Як правило, розумний характер – це той, хто мислить критично, придумує геніальні ідеї та демонструє кмітливість навіть у складних ситуаціях.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво
  • Життєві уроки від Езопа

    З покоління в покоління байки Езопа читали, навчали та співали. Я впевнена, що бодай одну його байку ви точно колись читали або чули.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається