Більше перекладів та контенту по Warhammer і не тільки - https://t.me/WargamesTranslations
Всі фото в цьому довгочиті взяті з українського чатику по Warmaster зі згоди ком’юніті - https://t.me/warmaster_321
Warmaster - це настільний варгейм, дія якого відбувається у світі Warhammer Fantasy Battles. Вона відрізняється від FB в першу чергу масштабом, для гри в Warmaster використовуються мініатюри в 10мм масштабі. Воїни закріплені на прямокутних підставках, які формують підрозділи. Генерали, маги та герої мають індивідуальні підставки.
Ігролад зосереджений навколо віддавання наказів та командування армією. В грі є магія, але її вплив на гру скоріше незначний. Хоча іноді вона може змінити хід битви. Битви проходять скоріше на стратегічному рівні. Командири віддають накази своїм підрозділам рухатись, атакувати і якщо провалюють накази, то воїни стоять і нічого не роблять(як і в справжній битві, лист з наказом може не прийти вчасно). Вармастер по суті це те ж саме, що Епік в 40к, але правила різні.
Завдяки меншому масштабу мініатюр на звичайному столі можуть проходити дуже великі битви, які було б важко провести з мініатюрами 28мм. Це змінює відчуття від гри, Ви керуєте великою армією, маневруєте, заманюєте противника в хитрі пастки, пробиваєте ворожий стрій та створюєте паніку в ворожих рядах, які під вашим натиском тікають.
Гра ділиться на декілька фаз. Спочатку командири віддають накази, потім підрозділи рухаються, після цього стріляють і вже після цього підрозділи, які стоять в контакті між собою починають бій. Щоб швидше рухати підрозділи, їх можна об’єднувати в бригади і таким чином легше віддати наказ на пересування. Щоб віддати наказ, кидається два Д6 і якщо результат менше або дорівнює лідерству командувача, то наказ успішний. Якщо ж наказ провалився, підрозділ не рухається і цей офіцер не може далі віддавати накази. Є різні модифікатори, які впливають на можливість віддавати накази: дальність підрозділу від командувача, кількість уже відданих наказів цьому підрозділу і т.д.
У різних армій є різні підрозділи з різними особливостями. Загалом кіннота має перевагу, вона швидше рухається по столу, але її теж можна грамотно законтрити артилерією. Тож на столі нема якоїсь “імби”. Все вирішує брутальність та хитрість полководця.
В грі є не лише польові бої, але й облоги. Можна крафтити замки та різний цікавий терейн.
В грі присутні всі ті ж самі фракції, що і в Fantasy Battles, система підтримується фанатами і за останні роки було створено багато 3д моделей для гри, в тому числі й вітчизняними митцями.
Може здаватись, що фарбувати 10мм важче ніж 28мм, але кількість деталей в цьому масштабі менша, тому пофарбувати армію можна доволі швидко. Стандартні ігри проводяться між арміями на 2000 очків. Звичайно, що тренувальні битви можна проводити і на меншу кількість. 1500 очків дозволяє спробувати все, що має в собі армія тієї чи іншої фракції. Особливо приємно те, що ваша армія може влізит в звичайний ланчбокс чи коробку Нової Пошти. І ціна також приємна. Армія в 2000 очків вийде +- в 2000грн, в залежності від того, хто друкуватиме. Звичайно, можна купити оригінали на Ібеї:)
В Києві регулярно проходять ігри, тож долучайтесь до чатику, вам будуть раді:) https://t.me/warmaster_321
Невелика галерея.