Яблучні оладки – традиційна голландська їжа напередодні Нового року. Як і багато інших європейських страв, його витоки сягають Середньовіччя. Щоб приготувати справжні середньовічні яблучні оладки, було взято рецепт із англійської кулінарної книги XV століття. Хоча подібні частування – яблучні фриттери – відзначені й в інших збірках тогочасних рецептів.
Рецепт:
Візьміть пшеничне борошно, ель, шафран та сіль. Змішайте все це так, щоб вийшло гарне рідке тісто, як у м'ясні дні. Потім візьміть хороші яблука і поріжте їх так, як готуватимуться фриттери. Занурюйте їх у тісто вгору і вниз і запікайте в добрій олії. Покладіть їх на блюдо, посипте цукром та подайте на стіл.
Оригінальний текст:
Take wheat flour, ale yeast (or ale and yeast?), saffron and salt. Beat it all together as thick as you would make other batter on meat days. Then take good apples and cut them in the manner of frtitters. Dip them in the batter up and down and bake them in good oil. Lay them on a dish, sprinkle sugar on them, and serve them
Джерело: MS Harleian 279, рецепт 2.54, Англія, 1430
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
👑Коротка історія Англії. #4. Від підкорення Уельсу до початку Столітньої війни
Кінець ХІІІ - початок ХІV ст. в Англії ознаменувався правлінням трьох Едуардів 🤴
Теми цього довгочиту:
Історія👑Коротка історія Англії. #17. Per aspera ad astra
Імперія тріщала по швах і Британія починає шукати своє місце в світі, підкошена постійними кризами
Теми цього довгочиту:
ІсторіяКишеньковий годинник капітана, який врятував пасажирів «Титаніка», встановив рекорд на аукціоні у Великій Британії
Артур Генрі Рострон (1869–1940) був капітаном лайнера «Карпатія», який врятував 700 пасажирів і членів екіпажу «Титаніка». В американських і британських ЗМІ його вихваляли як героя.
Теми цього довгочиту:
Титанік