Як отримати роботу, для якої ви не маєте достатньої кваліфікації

Пошук роботи може надихати, наприклад, коли ви уявляєте себе за новим столом або на зустрічі з новими клієнтами. Але він також може розчарувати, якщо ви знайдете цікаву роботу, для якої ви не маєте достатньої кваліфікації.

Не засмучуйтесь, якщо ви не відповідаєте 100% критеріям у списку вакансій. Незалежно від того, чи хочете ви перейти на новий рівень у своїй кар'єрі, чи шукаєте роботу в абсолютно новій сфері, ви не отримаєте пропозицію, якщо не подасте заявку. Замість того, щоб відмовлятися від цікавих можливостей, можливо, вам просто потрібно мислити нестандартно, ретельно підготуватися і краще зрозуміти, де перетинаються ваші навички та потреби роботодавця.

Проведіть дослідження

Не існує правила, яке забороняє подавати заявку на роботу, для якої у вас немає кваліфікації. Але якщо у вас немає жодних навичок чи досвіду, які можна застосувати на цій посаді, вам, вочевидь, доведеться несолодко.

Тож для початку варто звернути увагу на те, що ви знаєте, порівняти та зіставити.

Вивчіть специфікацію вакансії: що конкретно ви можете дізнатися про те, що шукає компанія? Потім подивіться, де ваші навички відповідають тому, що шукають.

Звідси, подивіться, де, здається, є простір для маневру: вони просять сім років досвіду, а у вас є чотири? Шукають управлінський досвід, а у вас його немає, хоча ви брали на себе набагато більше відповідальності в офісі? Ви можете бути ближче до "must-have", ніж уявляєте.

Оцініть свої навички та досвід

Прочитайте оголошення про вакансії, щоб зрозуміти, що, швидше за все, не є вашим варіантом, що стосується вас і з чим ви можете працювати, — це чудовий перший крок.

Далі ви можете вивчити своє резюме і те, як ви описуєте свій досвід роботи. Чи можете ви описати свій досвід і навички так, щоб роботодавець зрозумів, наскільки ви підходите на цю роль?

Читайте також: Штучний інтелект — загроза для авторитарних режимів

Ви не можете написати в резюме те, що не відповідає дійсності. Але ви можете пояснити, як ваші навички та знання можуть бути застосовані в інших сферах, описати свою кваліфікацію і зіставити те, що ви можете зробити, з тим, що потрібно роботодавцю.

Важливо зосередитися на тому, що ви вмієте робити, на тому, в чому полягає ваш досвід і знання, а не на тих елементах специфікації вакансії, яким ви не відповідаєте. Уявіть, що ви друг, який дає собі пораду, і подивіться на своє резюме його очима. Якою була б його порада?

Створіть ідеальний супровідний лист

Ваш супровідний лист — це перший шанс пояснити, чому ви підходите на цю посаду. У ньому ви можете пояснити, що саме ви можете додати до цієї ролі, як ваш попередній досвід допоможе, і що ви хотіли б робити, якщо отримаєте цю роботу.

Коли роботодавець буде читати ваш лист, він дасть йому зрозуміти, що ви знаєте, на що претендуєте. Він зрозуміє, що навіть якщо ви не на 100% кваліфіковані, ви розумієте, як ви можете розвиватися на цій роботі.

Зважаючи на нинішній дефіцит певних навичок, роботодавці, ймовірно, будуть більш відкриті до працевлаштування людей, які бажають і прагнуть розвивати свої навички.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Rodion Shkurko
Rodion Shkurko@rodion.shkurko

20.5KПрочитань
17Автори
92Читачі
Підтримати
На Друкарні з 23 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається