Якщо коротко, то на кожного із нас – по-різному.
Загострює певні якості, відкриває нові риси характеру, змушує діяти незвично, наново пізнавати себе, шукати своє місце в цьому світі.
В цей період руйнуться чи навпаки встановлюються зв’язки.
Змінюються пріоритети, цінності і в цілому – ставлення до життя.
До свого життя.
Це я про тих, хто в тилу.
І окремо хочу декілька слів про тих, хто бачив справжнє пекло.
Хто був на лінії вогню.
Бійці повертаються з війни іншими – зі своїм унікальним досвідом, мудрістю. Вони можуть вирішити і виконати те, чого більшість із нас ніколи не переживали.
Це люди однозначні: вони не мають масок, у них все чітко – є чорне і біле. Все різноманіття і фарби, всі цілі і принципи мирного життя для них залишилися, так би мовити, за кадром.
На війні діють інші правила.
Правила, які допомагають вижити, зберегти життя, виконати наказ.
Ми ніколи не зможемо зрозуміти всю глибину їх переживань.
І справа не в тому, щоб підібрати правильні, якісь особливі слова.
А в тому, що лише той, хто має такий же досвід, може зрозуміти. Це – побратими, ті кому можна довіряти. Ті, хто пройшов той самий шлях.
Саме тому не треба очікувати, що ваш захисник після повернення додому чи у короткій відпустці буде поводитися так, як завжди.
І головне – що з ним можна буде спілкуватися так, як ви звикли. Що варто йому повернутися і все стане нормально. Миттєво переключитися на буденне життя – складно.
Для воїна стало вже звичним бути весь час насторожі, приховувати емоції, не планувати, вирішувати всі питання тут і зараз.
Ділити світ на своїх і чужих.
Війна впливає.
Змінює.
Інколи кардинально.
Звісно, атмосфера любові і прийняття допомагають зцілювати душевні рани, але на все треба час. А інколи – і допомога фахівця. Щоб емоційно пережити і інтегрувати той досвід, який воїн отримав на війні. Тому що не кожне любляче серце може витримати розповіді про ті жахіття, які довелося пережити бійцю. І тому немає причин соромитися звернутися за допомогою.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Що таке справжня турбота
Подбати про людину – це не означає дати їй те, що у вас є, що ви можете дати. Подбати про людину – це дати їй те, чого вона дійсно хоче, чого потребує на даний момент. В першому випадку не складно поділитися своїм, тим, що у нас і так є, що ми вміємо. В іншому - напружитися
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяСумніви у симпатії
Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяПровина вцілілого: як з цим упоратися
Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло. ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.
Теми цього довгочиту:
Птср
Вам також сподобається
12 ключових підсумків року.
Сформулював для себе і вас підсумки, які вважаю ключовими для майбутнього.
Теми цього довгочиту:
УкраїнаЗблизити Україну з американським військовим навчанням
Автор: Раян Еванс для War on the Rocks
Теми цього довгочиту:
War On The RocksТоп 10 Книг для розуміння психології людини
Психологія людини — це складна та глибока наука, що вивчає, як ми мислимо, відчуваємо, взаємодіємо з іншими і розуміємо себе. Нижче представлений список із десяти книг, які допоможуть краще розуміти людську природу, емоції та поведінку.
Теми цього довгочиту:
Психологія