Президент Байден, попри свою повну підтримку Ізраїлю і його права завдати удару по ХАМАСу, методично і ретельно відтягує вторгнення в Газу, що насувається.
Байден розмахував візитами на високому рівні, військовою підтримкою і підтримкою громадськості, щоб виграти час у Газі. Він також чітко дав зрозуміти, що Америка не хоче, щоб Ізраїль діяв імпульсивно або без урахування американських інтересів.
Стратегія повільної ходи випливає з п'яти стратегічних проблем, повідомили американські чиновники та експерт Axios з питань Близького Сходу Барак Равід.
1. Байден хоче, щоб якомога більшій кількості палестинців було надано більше допомоги, щоб обмежити гуманітарну кризу і масштабну глобальну реакцію.
2. Він хоче, щоб приблизно 500 з гаком громадян США, які опинилися в пастці в Газі, були вивезені звідти до того, як бойові дії посиляться. Півдюжини спроб вивезти їх після нападу ХАМАСу зазнали невдачі – частково через те, що ХАМАС заважав американцям виїхати.
3. Йому потрібно більше часу для зміцнення американської військової присутності на Близькому Сході, враховуючи зростаючі побоювання, що Іран або підтримувані ним терористичні угрупування нападуть на Ізраїль.
4. Він побоюється, що швидкий, імпульсивний штурм Гази втягне Ізраїль у тривалу, криваву вуличну битву, в якій можуть загинути десятки тисяч людей, але так і не знищити ХАМАС. Це також може підштовхнути Хезболлу та інших іранських маріонеток приєднатися до війни – при цьому американці, які перебувають там, ймовірно, опиняться під загрозою.
5. Він хоче виграти час для Беньяміна Нетаньяху, який має власні причини зволікати. Нетаньяху, попри політичний тиск, який вимагає швидких дій проти ХАМАСу, завжди був не схильний до ризику. Байден скептично ставиться до ізраїльських військових планів – і хоче виграти час. Тому він цікавиться іншими думками. Він також готовий дати більше часу для переговорів про звільнення заручників, поки Армія оборони Ізраїлю краще підготується до наземного штурму.
Ізраїльське військове керівництво готове до наземної операції і чекає на наказ уряду, в той час як США стурбовані потенційними наслідками і хочуть забезпечити звільнення американських заручників.
Байден хоче, щоб ізраїльське вторгнення було більше схожим на Мосул 2016 року і менше на Фаллуджу 2004 року. Саме тому він відправив тризіркового генерал-лейтенанта морської піхоти Джеймса Глінна – ветерана Мосула – консультувати ізраїльтян щодо їхнього військового планування.
Джерело: Axios
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Наступна глобальна війна — Foreign Affairs
Чим сучасні регіональні конфлікти нагадують ті, що спричинили Другу світову війну
Теми цього довгочиту:
АналітикаЧерез два роки війни Україна шукає найменш гірший варіант - The Telegraph
Обговорювалися різні варіанти закінчення війни, але, хоч би яким був остаточний результат, до нього, схоже, ще далеко – і людські жертви продовжуватимуться.
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніУкраїна&Угорщина: чи реально «приборкати» Орбана?
На запитання «що Україні робити з Угорщиною?» може бути тільки одна відповідь – не робити різких кроків, оскільки це призведе лише до поглиблення проблем.
Теми цього довгочиту:
Аналітика