П’ять років тому кількість користувачів Instagram перевищила мільярд. Тоді ж його засновники Кевін Систром і Майк Крігер пішли зі своєї компанії. Ширились чутки про конфлікти між ними та керівництвом Facebook.
«Ми готові до наступного етапу в нашому житті. Для створення нового нам треба зрозуміти, що нас надихає, і порівняти це з тим, що потрібно світу», — казав тоді Систром. Схоже, їм вдалось. Нещодавно партнери презентували світу Artifact – персоналізовану стрічку новин на основі АІ.
Чому програму називають TikTok для тексту?
Інновація TikTok в тому, що відео підбирались лише за допомогою алгоритмів — ніяких тобі порад від друзів чи підписок. Це зробило його найбільш завантажуваним додатком у світі. Artifact хоче повторити цей успіх з текстами.
Artifact використовує штучний інтелект, який підбирає тексти з різних видань, які будуть максимально цікавими користувачу. Більше проведеного часу в додатку — краща стрічка релевантних текстів. Аби АІ зрозумів твої інтереси, потрібно відкрити щонайменше 25 статей протягом двох тижнів.
Соцмережа пропонує інформацію з медіа, які дотримуються редакційних стандартів. Щоправда, все це суб'єктивні уявлення сімох творців соцмережі. Але, схоже, їм вдалось забезпечити якість інформації: зокрема Artifact пропонує почитати TechCrunch, The Wall Street Journal, Business Insider та Fast Company.
Кому варто завантажити Artifact?
Насправді додаток корисний для тих, хто найбільше цікавиться світовим контекстом. Новини про Україну там є, але їх порівняно небагато. Ще потрібно зважати на те, що видання часто практикують модель підписки. Тому якщо ти не переплачуєш, приміром, The New York Times, прочитати багато текстів звідти буде неможливо.